Strona główna FIFA [#1] Jak podbić tryb kariery? Poradniki FIFASite.pl!
FIFAFIFA 21Kariera

[#1] Jak podbić tryb kariery? Poradniki FIFASite.pl!

146

Witam w pierwszym wpisie z cyklu który razem z ElKoteu-em chcielibyśmy prowadzić regularnie. Na pierwszy ogień idzie wybór drużyny – czym się kierować i jaki team wybrać?

Na samym początku kariery menedżera stajemy przed wyborem drużyny którą chcemy poprowadzić. Jest to pierwszy ale nie ostatni dylemat w tym trybie gry. Jakimi kryteriami możemy się kierować?
Przede wszystkim wszystko zależy od tego co preferujecie. Generalnie opcje są dwie:
Opcja 1: Od zera do chwały. Wybierz drużynę z niższego szczebla rozgrywek. Championship, 2. Bundesliga, a nawet niższe ligi mogą być świetnym start – upem. Podam wam przykład osobisty – w ostatnich miesiącach na naszym discordzie regularnie publikowałem karierę Hull City, którym to z EFL League One doszedłem do Finału LE. Jak to zrobiłem? Bardzo prosto. Zauważcie, że:
1. Za każdy awans otrzymujemy określoną liczbę pieniędzy, tak samo za awanse w Pucharze Anglii itp.
2. Niepotrzebni, a sporo na tym poziomie warci zawodnicy często zalegają w klubie – monitoruj sytuację!
3. Inwestuj w przyszłość – w sekcji “BIURO” w menu kariery masz zakładkę “Młodzież” – tam możesz rozsyłać skautów po juniorów i monitorować ich postępy. Kiedy zawodnik przekroczy 58-60 oceny ogólnej i ma potencjał powyżej 80, śmiało wcielaj go do zespołu! Będzie dalej się rozwijał a także wspomagał Twój zespół z ławki. Przykład:
Kiedy prowadziłem Hull wysłałem skauta do Hiszpanii – odnalazł on tam 15 – letniego Felica Guerrę. Dzięki funkcjom dostepnym w tej edycji FIFY zmieniłem mu pozycję na ŚO, gdzie miałem niedobór, co zakończyło się mniej więcej w tym samym czasie co jego przekroczenie 62 punktów oceny ogólnej – ostatecznie przy kończeniu prowadzenia kariery Guerra miał 20 lat i 82 overalla – był kapitanem naszego zespołu.
4. Monitoruj rynek Wolnych Zawodników i tych wystawionych na wypożyczenie – są często mocnym darmowym wzmocnieniem, zwłaszcza na początku kariery.
Opcja 2: Całkowita Dominacja. Wybierz klub z topu ligi – Bayern, Borussia, Liverpool, Chelsea, Atletico… Ekip jest masa! Zarządzaj klubem tak, żeby zdominował rozrywki klubowe na lata. Taką karierę prowadziłem w poprzedniej FIFIE. Zdjęcie mojego Dortmundzkiego Dream Teamu macie poniżej:

Musicie przyznać, że ekipa jest mocarna. Takie rzeczy można osiągnąć właśnie dzięki Opcji nr2. Oczywiście pierwsza opcja również Wam to umożliwi, jednak będziecie musieli rozegrać o wiele więcej sezonów.
Całkowita Dominacja zapewnia też frajdę z grania meczów – masz najlepszych zawodników globu. Satysfakcji z drogi na sam szczyt nie będzie – ale za to znacznie szybciej będzie satysfakcja z osiągania sukcesów.
A, jest jeszcze trzecia opcja, mniej popularna – wybierzcie klub ze środka tabeli – powiedzmy, że angielskie Burnley – i spróbujcie zaprowadzić go na szczyt. Dla mnie najbardziej nudna opcja – ale hej! Może komuś się spodoba.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

Nowa liga piłkarska w EA FC 24? Dobre wieści dla miłośników “kariery”

Fani trybu kariery co roku wyczekują nowości związanej z nowymi ligami w...

Lista 10 Polaków z największym potencjałem w EA FC 24

W końcu zebraliśmy się na napisanie tego artykułu. Generalnie ważnego dla wszystkich,...

FIFA Editor Tool

Najlepsze narzędzie moderskie jest już dostępne dla EA Sports FC 24. ET...

Minitwarze do Ekstraklasy na sezon 2023/24

zrodlo obrazka: PKO Ekstraklasa Detale takie jak minitwarze są zazwyczaj ważne –...