[#1] Jak podbić tryb kariery? Poradniki FIFASite.pl!

Witam w pierwszym wpisie z cyklu który razem z ElKoteu-em chcielibyśmy prowadzić regularnie. Na pierwszy ogień idzie wybór drużyny – czym się kierować i jaki team wybrać?

Na samym początku kariery menedżera stajemy przed wyborem drużyny którą chcemy poprowadzić. Jest to pierwszy ale nie ostatni dylemat w tym trybie gry. Jakimi kryteriami możemy się kierować?
Przede wszystkim wszystko zależy od tego co preferujecie. Generalnie opcje są dwie:
Opcja 1: Od zera do chwały. Wybierz drużynę z niższego szczebla rozgrywek. Championship, 2. Bundesliga, a nawet niższe ligi mogą być świetnym start – upem. Podam wam przykład osobisty – w ostatnich miesiącach na naszym discordzie regularnie publikowałem karierę Hull City, którym to z EFL League One doszedłem do Finału LE. Jak to zrobiłem? Bardzo prosto. Zauważcie, że:
1. Za każdy awans otrzymujemy określoną liczbę pieniędzy, tak samo za awanse w Pucharze Anglii itp.
2. Niepotrzebni, a sporo na tym poziomie warci zawodnicy często zalegają w klubie – monitoruj sytuację!
3. Inwestuj w przyszłość – w sekcji “BIURO” w menu kariery masz zakładkę “Młodzież” – tam możesz rozsyłać skautów po juniorów i monitorować ich postępy. Kiedy zawodnik przekroczy 58-60 oceny ogólnej i ma potencjał powyżej 80, śmiało wcielaj go do zespołu! Będzie dalej się rozwijał a także wspomagał Twój zespół z ławki. Przykład:
Kiedy prowadziłem Hull wysłałem skauta do Hiszpanii – odnalazł on tam 15 – letniego Felica Guerrę. Dzięki funkcjom dostepnym w tej edycji FIFY zmieniłem mu pozycję na ŚO, gdzie miałem niedobór, co zakończyło się mniej więcej w tym samym czasie co jego przekroczenie 62 punktów oceny ogólnej – ostatecznie przy kończeniu prowadzenia kariery Guerra miał 20 lat i 82 overalla – był kapitanem naszego zespołu.
4. Monitoruj rynek Wolnych Zawodników i tych wystawionych na wypożyczenie – są często mocnym darmowym wzmocnieniem, zwłaszcza na początku kariery.
Opcja 2: Całkowita Dominacja. Wybierz klub z topu ligi – Bayern, Borussia, Liverpool, Chelsea, Atletico… Ekip jest masa! Zarządzaj klubem tak, żeby zdominował rozrywki klubowe na lata. Taką karierę prowadziłem w poprzedniej FIFIE. Zdjęcie mojego Dortmundzkiego Dream Teamu macie poniżej:

Musicie przyznać, że ekipa jest mocarna. Takie rzeczy można osiągnąć właśnie dzięki Opcji nr2. Oczywiście pierwsza opcja również Wam to umożliwi, jednak będziecie musieli rozegrać o wiele więcej sezonów.
Całkowita Dominacja zapewnia też frajdę z grania meczów – masz najlepszych zawodników globu. Satysfakcji z drogi na sam szczyt nie będzie – ale za to znacznie szybciej będzie satysfakcja z osiągania sukcesów.
A, jest jeszcze trzecia opcja, mniej popularna – wybierzcie klub ze środka tabeli – powiedzmy, że angielskie Burnley – i spróbujcie zaprowadzić go na szczyt. Dla mnie najbardziej nudna opcja – ale hej! Może komuś się spodoba.