Czy Icon Swaps ma sens?

Jak zapewne wiecie, w tej odsłonie gry FIFA, tym razem z numerem 20, zniknęły Wyzwania  Budowania Składu (SBC) o gwarantowane poszczególne Ikony Prime lub Optimus Prime (Icon Moments). Zostały one zastąpione przez Icon Swaps, którego próbkę otrzymaliśmy w ubiegłej edycji (FUT Swap, aby dowiedzieć się więcej zajrzyj tutaj.)

W  Icon Swaps mamy do czynienia z nieco inną formułą niż w tych z zeszłego roku. W FIFIE 20 żetony możemy zdobywać tylko poprzez wyzwania sezonowe.

Wszystkie wyzwania sprowadzają się do jednego celu – wygrywanie spotkań w FUT. Niektóre w Division Rivals, niektóre w Squad Battles, jeszcze inne w Mistrzostwach FUT. Ale chwila, to nie może być przecież aż tak proste, prawda? Oczywiście! Wygrywać trzeba składami złożonymi z graczy trafionych w paczkach bądź zrobionymi w SBC, tzw. Pierwszy Właściciel. Według większości graczy jest to chwyt biznesowy EA, dzięki któremu mają oni więcej zarobić, jednak moja opinia jest taka, że:

  1. Gracze zbyt bardzo przyzwyczaili się do łatwych wyzwań o wspaniałe nagrody.
  2. Ikony to jednak Ikony i choć ostatnio są nieco mniej nieosiągalne, to jednak obrosły prestiżem i zadania o nie nie mogą być aż tak łatwe.

W tej partii Icon Swaps możemy dostać ikonę optimus prime już za 6 kart (mając na to dwa sezony jest to aż śmiesznie mało, jednak jest to karta warta 190 tysięcy, czyli Jari Litmanen),  ale możemy też dostać ikonę za 23 karty, mianowicie Garrinchę. Wielu graczy domaga się przywrócenia SBC o Ikony, kosztem Icon Swaps. Jednak jeśli spojrzeć na to w logiczny sposób, to widać, że Swapy są o wiele bardziej przystępne dla graczy z mniejszym budżetem, ponieważ w wielu, wielu przypadkach nie stać ich było na zrobienie jednego z całej paczki wyzwań o poszczególne ikony. I choć przez Icon Swaps cierpią niezainteresowani całym tym eventem (gracze spadają z lig aby wykonywać te wyzwania), to jestem jednak za i przywróceniem wyzwań o poszczególne Ikony, i pozostawieniem w grze Icon Swaps, gdyż umożliwiają one zasmakowania radości z gry dowolną ikoną graczom, którzy dotychczas nie mieli takiej możliwości.