FIFA 21 – czy będzie cross platform?

Hej, tu Bejcik, Wolne Media. Dzisiaj trochę o cross platformie w serii gier od EA. No, o poprzednich edycjach nie ma za bardzo co mówić, bo cross platform nie istniał we wszystkich dotychczasowych odsłonach. Ale w FIFIE 21 nie jest to niemożliwe. Dlaczego? Gracze domagają się tego od dawna, prawdopodobnie zaowocowałoby to mniejszą liczbą sprzedanych egzemplarzy (bo po prostu byłaby gra FIFA, nie oddzielne edycje na wszystkie platformy), ale większymi przychodami, jeśli chodzi o mikropłatności (bo ludzie mniej wydawaliby na samą grę, a może nawet byłaby darmowa jak Fortnite, Apex czy PES Lite? Widać, że na Fortnite’a ludzie wydają sporo bo jest bezpłatny, ale też dlatego że jest p2w ;D). Chociaż EA wydało kilka oświadczeń, w których niby dementowało te doniesienia, tak jednak dzisiaj podsumujemy sobie fakty i podam wam kilka powodów dla których Electronic Arts mogłoby wprowadzić cross platform już teraz.

  1. Większe przychody. Pisałem o tym powyżej.
  2. Ustabilizowanie się cen na rynku.
  3. Więcej graczy grałoby w FIFĘ. Bo nie musieliby kupować Xbox Live czy PSPlus tylko dlatego, że na PC są droższe karty. To naprawdę zniechęca, bo tak źle i tak niedobrze.
  4. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do rynku. Dlaczego? Bo Rynek Transferowy to jedna z najważniejszych części tej gry. Przez oddzielne rynki na każdej platformie gracze PC i tak naprawdę PS4, choć w mniejszym stopniu, muszą grać lub wydawać więcej (oczywiście im więcej wydają, tym lepiej dla EA, ale odpuśćmy sobie).

Na dzisiaj to tyle, do zobaczenia jutro, hej hej!

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi