FIFA 23: Recenzje zawodników [#3] – Arkadiusz Milik PTG 87

Wszyscy lubimy gdy Polska jest doceniana. EA w tym roku okazuje nam więcej miłości niż dotychczas – otrzymaliśmy kilka kart specjalnych różnych zawodników. Frankowski, Lewandowski i teraz Milik, a pojawiają się plotki o karcie Future Stars dla Nicoli Zalewskiego. Rozegrałem kartą Arkadiusza Milika kilkadziesiąt spotkań i chcę się z Wami podzielić wrażeniami.

TEMPO I STRZAŁY

Najważniejsze statystyki dla napastnika. Arek może się pochwalić obiema statystykami ocenionymi na 87. Niby szału nie ma, ale jako że Polak ma Lenghty z prawie wszystkimi stylami gry, łatwo mu podbić te statystyki (np. Myśliwy), nie tracąc jednocześnie świetnego stylu poruszania się. Kiedy sam nim grałem, jego strzelanie jest na doskonałym poziomie i szczerze mówiąc, nie grałem jeszcze kartą, która z taką precyzją i taką mocą umieszcza piłkę w siatce. Co do tempa – niskie przyspieszenie robi swoje i Milik nie jest najszybszym piłkarzem w grze, ale naprawdę daję radę i nie można zaliczyć tempa do jego wad.

DRYBLING

Arek jest wysoki, nie ma odpowiedniej sylwetki wpasowującej się w silnik gry. Jednakże dzięki Lenghty jest w stanie dość płynnie się poruszać w polu karnym rywala. Jego gwiazdki sztuczek wynoszą jedynie 3, co może się zmienić w przypadku ewentualnego zajścia Polski do ćwierćfinału MŚ. Drybling oceniony ma na 83, w tym kontrolę piłki na 89. Milik sprawdzi się najlepiej w duecie z szybkim, zwinnym napastnikiem, takim jak Rashford, o którym pisałem TUTAJ.

POŁĄCZENIA I CENA DO JAKOŚCI

Arka nie jest trudno połączyć. Narodowość wprawdzie nie powala w kontekście ewentualnych połączeń, ale przynależność klubowa (Juventus) pomaga. Ostatecznie, nie jest bardzo skomplikowanym procesem umieszczenie Milika na pełnym zgraniu.
Jeśli zaś chodzi o jego cenę – jest ona bardzo niska. Wynosi 19k i każdy z nas może sobie na tą kartę pozwolić. A Polak naprawdę warty jest tych pieniędzy, a perspektywa jego ulepszenia w razie dobrych występów naszej kadry na mundialu podnosi jego atrakcyjność. Polecam każdemu choćby do przetestowania!