FIFA 23: Znamy oficjalnych ambasadorów i statystyki piłkarzy!

Jesteśmy coraz bliżej FIFA 23, a co za tym idzie, mamy coraz więcej informacji dla Was. Przede wszystkim to, na co wszyscy czekaliśmy – raczej już w tym roku na potwierdzenie, bo przecieki pokazały nam dosłownie wszystko. Mamy statystyki piłkarzy w FIFA 23, a także znamy jej oficjalnych ambasadorów!

Zacznijmy może od tego drugiego, a resztę zostawmy na koniec. Znamy ambasadorów nowej edycji gry, także to właśnie ich statystyki poznaliśmy wczoraj jako pierwsi. Mamy w tym gronie nowych bywalców, do których w tamtym roku nie należał chociażby Pedri – gwiazda FC Barcelony, czy np. Dusan Vlahovic. Pod kątem statystyk tych zawodników, musimy przyznać, że miło będzie pograć właściwie dużą częścią z tych zawodników. Najbardziej użyteczny jest oczywiście Kylian Mbappe, ale nie obraziłbym się nawet na takiego Valverde w paczce na początku gry. W końcu, od czegoś trzeba zacząć!

najlepsi piłkarze w fifa 23!

Poznaliśmy 23 najlepszych zawodników w nowej edycji gry. Dwudziestu trzech, zapewne nieprzypadkowo. No, i oczywiście sprawdzają się wszystkie wycieki z XBOXa, o których bodajże już pisaliśmy. Dużo spadków statystyk, ale u co niektórych ta sytuacja się poprawiła. Nie poprawiła się na pewno w przypadku Cristiano Ronaldo czy Leo Messiego, gdzie ten drugi – nominalnie na skrzydle, będzie miał bardzo ciężki orzech do zgryzienia, żeby być tak użyteczny i orać przeciwników jak leci z tym tempem, które niestety otrzymał. Najwyższe overalle to 91, i ma je piątka zawodników: Robert Lewandowski, Kylian Mbappe, Lionel Messi, Karim Benzema i Kevin De Bruyne.

Będziemy mieli oczywiście trochę kart z topki do pogrania, w szczególności na początku. Większość z nich da radę i będzie się dobrze spisywać na wirtualnych boiskach, przynajmniej na początku. Wiadomo, taki Kylian pociągnie znacznie, znacznie dłużej, ale reszta jest też niczego sobie. Martwi mnie tylko tyle downgradów tego tempa – nawet “żółw” nie dostał żadnego punktu do tej statystyki, a reszta głównie poszła w dół. Ale nie martwiłbym się na razie tym – rozgrywka będzie zmieniona, zostaną dodane także rodzaje przyspieszania. Nic, tylko czekać na nową edycję!

 

Najlepsi piłkarze w FIFA 23 do porównania już na stronie EA Sports: KLIK

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL