Finał ePucharu Polski w FIFA 21 Legia Warszawa vs Wisła Kraków

Puchar Polski w FIFA 21  jest to pierwsze tego typu trofeum w historii krajowego e-Futbolu. Grają tam znane i utytułowane kluby polskiej ligi,a sam turniej organizuje Polski Związek Piłki Nożnej.

Mecze rozgrywane są w trybie gry Ultimate team, w formacie dwumeczu, na platformie PS4. Główną zasadą jest to, że gracze mogą w składach używać tylko zawodników z polski. Rozgrywki trwają już trochę czasu, a do turnieju zgłosiło się ponad 100 klubów, lecz zwycięzca może być tylko jeden, a kto to będzie? To okaże się jutro, czyli 17.04, bo tego dnia rozgrywany będzie finał pomiędzy Legią Warszawa, a Wisłą Kraków. Zespoły przeszły bardzo długą drogę, żeby dostać się tam gdzie obecnie są, ponadto będzie to spotkanie w pewien sposób historyczne, bo niegdyś spotkania tych drużyn na realnym boisku określane były mianem derbów polski. Obie drużyny spotkały się w finale sezonu 2007/2008 pucharu Polski, gdzie górą po rzutach karnych była Legia. Wcześniej obie drużyny spotykały się w ważniej meczach dosyć regularnie. Jutro spotkają się natomiast na wirtualnym boisku.

Wcześniejsze mecze:

1/2 finału
Legia Warszawa 6:5 Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków 7:3 Pogoń Szczecin

1/4 finału
Legia Warszawa 8:1 Motor Lublin
Wisła Kraków 5:2 Widzew Łódź

1/8 finału
Legia Warszawa 5:3 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Kraków 6:2 Lechia Gdańsk

1/16 finału
Legia Warszawa 9:4 Olimpia Elbląg
Wisła Kraków 8:6 Jutrzenka Giebułtów

Legionistów w finale będą reprezentować Miłosz “Milosz93” Bogdanowski i Gracjan “Polako” Gołębiewski, a zmierzą się oni z zawodnikami z Wisły Kraków, którymi są Bartosz “bejott” Jakubowski oraz Jakub “Cyanide” Mikołajewski. Transmisję można obejrzeć na kanale twitch.tv/tvp_sport lub stronie TVPSPORT.PL. o godzinie 19.

 

 

Zródło: TVP sport