„Football Manager 2023” został opóźniony na PS5

Opóźnienie zostało spowodowane „nieprzewidzianymi komplikacjami, które pojawiły się podczas procesu składania i zatwierdzania”

Wersja PS5 Football Manager 2023 została opóźniona i nie będzie już dostępna na platformie 8 listopada.

W oświadczeniu wydanym dzisiaj (2 listopada), Sega i Sports Interactive podzieliły się, że opóźnienie było spowodowane „nieprzewidzianymi komplikacjami, które pojawiły się podczas procesu przesyłania i zatwierdzania”.

„Jesteśmy zdruzgotani tym wynikiem, nad którym pracowaliśmy niestrudzenie z naszymi partnerami przez kilka tygodni”, powiedział dyrektor studia Sports Interactive Miles Jacobson OBE. „Szczególnie trudno było podjąć decyzję o opóźnieniu, ponieważ wiąże się to z wstrzymaniem wspaniałej gry, nad którą wielu utalentowanych ludzi w SI pracowało ogromnie od dłuższego czasu. Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby ta gra trafiła w ręce graczy PS5 tak szybko, jak to możliwe.”

Oświadczenie Segi dodaje, że udostępni aktualizację „przy najbliższej okazji”, a każdy, kto zamówił grę w przedsprzedaży za pośrednictwem cyfrowej witryny sklepu PSN, zostanie anulowany z pełnym zwrotem pieniędzy.

Football Manager 2023. Źródło: Sports Interactive

W przypadku wszystkich innych platform Football Manager 2023 zostanie uruchomiony normalnie w następny wtorek (8 listopada).

W zeszłym miesiącu NME spotkało się z Jacobson, aby porozmawiać o Football Managerze, w tym o trwających pracach Sports Interactive nad wprowadzeniem kobiecej piłki nożnej do serii .

„Chodzi o to, abyśmy skończyli z grą, w której można płynnie przechodzić między kobiecą i męską piłką nożną, ponieważ w ostatecznym rozrachunku jest to jeden sport – po prostu piłka nożna” – podkreślił Jacobson. „Więc to właśnie próbujemy zrobić, ale kiedy ogłosiliśmy, wiedzieliśmy, że nie będzie to coś, co było możliwe dla Football Managera 23 . Mówiliśmy wtedy, że będzie to wieloletni projekt i bardzo tak jest, ale robimy duże postępy.

Dyrektor studia przyznał również, że EA „dotarło tam jako pierwsze” dzięki współpracy FIFA z Tedem Lasso , ale ma nadzieję, że w przyszłości pojawi się kolejna okazja do zaprezentowania programu Apple TV.