FUT 23: Jak współgra Lewandowski z Benzemą na boiskach FUT?

W FIFA 23 i trybie Ultimate Team zmieniło się postrzeganie napastników takich jak Lewandowski czy Benzema. Są oni dziś jak najbardziej użyteczni, bo dziś pierwszych skrzypiec nie muszą grać wcale zawodnicy kręcący się dookoła siebie jak bączki. 
Ja osobiście niedawno zacząłem przygodę z FUT 23 na PC, więc musiałem postawić na jakiś ciekawy atak. Nie postawiłem na jakiś zwykły atak napastników za 5 tysięcy, ale okazało się, że trafiłem Karima Benzemę w paczce. Postanowiłem, że muszę zagrać formacją z dwoma napastnikami i kupiłem piłkarza, którego i tak i tak miałem kupić już wcześniej – mojego ulubionego piłkarza, Roberta Lewandowskiego.

Rywalizacja w piłce nożnej

Robert Lewandowski i Karim Benzema to od niedawna piłkarze z jednego podwórka – obaj rywalizują ze sobą w lidze hiszpańskiej. W tym roku raczej nie ma walki o koronę króla strzelców, bo Robert Lewandowski już dawno wszystkim odjechał, a Benzema ledwo mieści się w TOP 10. Ale ciekawe, jak potoczy się batalia na linii Barcelona-Real Madryt. Pożyjemy, zobaczymy.

Skład

Do rzeczy. Chcę na początek powiedzieć, jakim składem zagrałem wiele meczy tym duetem napastników. Postawiłem na solidną XI jak na start w formacji 4-4-2. Na szpicy oczywiście złote karty Roberta Lewandowskiego i Karima Benzemy. Poniżej dość tanio zbudowana pomoc z Kante oraz Tonaliego, a na skrzydłach szybcy Dembele i Sterling. Linia obrony bardzo klasyczna, choć wiem, że Trent nie ma tam racji bytu. Ale spokojnie, pójdzie jeszcze na jakiś przepał i niedługo ogarnę kogoś lepszego na tą flankę.
O samym duecie

Powiem szczerze, że nie miałem wielkich obaw, gdy kupowałem Roberta Lewandowskiego i wstawiałem go do składu w miejsce Erlinga Haalanda. Miałem pewność, że obok Benzemy i w takim otoczeniu da sobie radę. Oczywiście, to nie jest skład z dywizji elitarnej, ale patrząc na to, na co trafiałem w dywizji ósmej i siódmej – obaj dają sobie radę bez przeszkód.

Zacznę nieco od indywidualnej charakterystyki – Robert Lewandowski, wielki piłkarski goleador, jeden z najlepszych napastników w historii futbolu realnie nie jest wcale najlepszy w grach serii FIFA. Choć ta edycja stanowi wyjątek, gdyż jego zwykła karta po prostu daje radę. I myślałem, że będzie gorzej, a Robert śmiga sobie tak, jak mu zagrają. Oczywiście – ciężko się nim zebrać w szybki rajd, ale nieźle sobie radzi w długich rajdach. Nie preferuję nim używania sztuczek ani dryblingu, więc też nie będę mówił zbyt wiele o zwinności, ale Robert po prostu czeka na dobrą prostopadłą piłkę lub na wrzutkę i w takich sytuacjach radzi sobie genialnie. Jego strzały, wykończenie, a także ogólnie powershoty to po prostu bajka, marzenie. Strzał równa się gol.

Karim Benzema za to jest zupełnie innym zawodnikiem. U mnie nie pełni roli raczej goleadora, bo do piłki dobiega zazwyczaj zawsze Robert Lewandowski, ale o tym więcej później. Często zbiega niżej po piłkę, a gdy już ją ma, także jest u niego problem ze zwinnością i prędkością. Często obsługuje swoich kolegów z drużyny, ale w ogóle nie postrzegam jako wadę. Dzięki temu mój Dembele, Sterling czy bezpośrednio Lewandowski mają ogrom sytuacji, a Benzema potrafi grać jako po prostu cofnięty napastnik. Nie zaprzeczam także, że Benzema nie potrafi strzelać – potrafi, i udało mi się nim zdobyć kilka bramek. Ma bardzo dobre strzały, choć zdarza mu się pomylić.

Jak grają razem Benzema i Lewandowski? Ten duet jest warty lekko ponad 100 tysięcy razem, a grają naprawdę bardzo dobrze. Widać w nim dobrą współpracę i chemię, Benzema jest raczej tym, który więcej asystuje, a Lewy tym, który więcej strzela. Nie zmienia to faktu, że ustawienie ich nawet w tej formacji 4-4-2 to bardzo dobra opcja, która na start dla początkującego w FUT da radę przez nawet miesiące.

Statystyki Roberta Lewandowskiego: 20 meczów | 29 bramek | 7 asyst

Statystyki Karima Benzemy: 20 meczów | 9 bramek |  10 asyst

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL