FUT 23: Kolejna karta specjalna Polaka w grze!

Mundial się rozkręca, mam nadzieję że dla Polski także. Powiem szczerze, że patrząc na to, że otrzymaliśmy już tyle specjalnych kart Polaków, to wychodzi na to, że będzie to rok ewidentnie rekordowy! Właśnie wyszła nowa karta Polaka, zapowiadana zresztą przez leakerów. Kim jest ten wielki zawodnik?

Oczywiście, mówiąc o tym, że mamy już tyle kart specjalnych, muszę tych zawodników po prostu wymienić – Lewy OTW oraz POTM, specjalny Frankowski Rulebreakers, Bereszyński w wersji mundialowej za żetony, a do tego jeszcze dwie wersje Smolarka i Wojciech Szczęsny IF. Chyba tyle. A do tego doszedł dziś znakomity środkowy ofensywny pomocnik, którego chyba przedstawiać państwu po prostu nie trzeba.
Zawodnikiem tym jest oczywiście Piotr Zieliński. Powiem szczerze, że nie dostał on karty takiej, jak mogłem się spodziewać, ale ważne, że po prostu tą kartę dostał. Zasłużył na POTM, no ale cóż – EA SPORTS wolało wyróżnić Polaka na karcie Road to the World Cup. Na którym “Zielek” spisuje się… no, statystycznie całkiem dobrze, no bo zanotował wczoraj trafienie na Arabię Saudyjską, ale w tym stylu gry nie liczyłbym na jakieś zjawiskowe liczby rodem z Napoli. Choć i tak jest nieźle.

W FIFA 23 nowa karta Zielińskiego ma ocenę ogólną wynoszącą 85, czyli dość nisko, no ale cóż. Piotrek dysponuje dobrymi gwiazdkami (4/5), no i oczywiście dobrym dryblingiem. Ale to niestety koniec jego atutów, a szkoda. Choć możemy być niemalże pewni – jeśli utrzyma swoją formę, to możemy przywitać się w kwietniu lub maju z jego kartą TOTS, a jeszcze wcześniej na pewno z niejedną kartą “w formie”. A teraz wrzucacie mu styl gry i jakoś będzie śmigał!

Oprócz Piotrka specjalne karty dostępne w paczkach dostali także Busquets oraz Montiel. Co ciekawe, mamy zauważalny upgrade tempa u pomocnika Barcelony. To miły smaczek.

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL