FUT 23: Recenzja nowego mundialowego bohatera – Al Owairana! (PS4)

Al Owairan od początku jego ogłoszenia sprawiał wrażenie karty niesamowitej, bo już na starcie było wiadomo, że będzie to najszybszy zawodnik z całej listy mundialowych kart HERO. Jego tempo wynosi aż zawrotne 99, co jest istnym rekordem. Jak jednak Saudyjczyk radzi sobie w FUT?

Przyznam szczerze, że widziałem już mnóstwo genialnych kart w FIFA 23. Widziałem te, które nie należały do najszybszych i najzwinniejszych, a dawały radę, ale i widziałem właśnie bardzo szybkich napastników, takich jak Smolarek czy Mbappe, którzy po prostu dobijają swojego przeciwnika, a raczej jego obronę swoją genialną szybkością i instynktem strzeleckim. Dziś w moje łapy wpadł Al Owairan, co ciekawe w drafcie, i to dwa razy. Mimo wszystko, karta zainteresowała mnie do takiego stopnia, że chciałem coś o niej napisać, bo sądzę, że warto.
Na podstawie zaledwie kilku meczów, wypracowałem sobie opinię o jednym z najdroższych zawodników pierwszej drużyny World Cup Heroes. Muszę jednak zaznaczyć, że grałem nim na konsoli PS4, przez co nie działają tu takie bajery jak style biegania. I szczerze, dla niego to chyba akurat dobrze.

Karta, liga, zgranie

Al Owairan to karta domyślnie umieszczona na pozycji środkowego pomocnika ofensywnego, choć można też nim grać na prawym skrzydle i pomocy. Ja użytkowałem go właśnie na środkowym pomocniku ofensywnym, więc będę opowiadał nieco o uczuciach, jakie towarzyszyły mi przy grze tą kartą. Wielu może jednak martwić jego w ogóle beznadziejna liga – pocieszę Was, a raczej przypomnę, że o jego zgranie nie musicie się martwić, bo karty HERO zawsze mają je pełne, a jeśli chodzi o zgranie drużyny – nie będzie stanowił on raczej wielkiego kłopotu. Jak właściwie grało mi się Al Owairanem?

Odczucia z gry

Powiem szczerze, że Saudyjczyk sprawował się naprawdę świetnie na swojej pozycji. Grałem nim w pozycji 4-5-1 na pozycji ŚPO. Poruszałem się nim dosyć lekko, łatwo, przyjemnie. Nie miał żadnego problemu z dryblingiem, na co też wskazuje sama karta, sprytnie urywał się obronie rywali i potrafił na spokojnie strzelić piękne bramki. Zauważyłem, że często też składał się do strzałów przewrotką, udało mi się strzelić z główki czy ładnego woleja. Naprawdę, w tych aspektach był genialny. Jeśli mam być szczery, to miałem kilka sytuacji, w których Saudyjczyk miał problem z wykończeniem i strzelał obok bramki. Zmartwiło mnie to, ale myślę że to kwestia nadania mu już odpowiedniego stylu gry. Na PS4 wydaje mi się, że najlepiej dać mu kończącego, bo podbije mu to statystyki strzeleckie, ale i dryblingu.

Statystyki i cena

Statystycznie, patrząc na kartę, Al Owairan najlepiej poradzi sobie na pozycji skrzydłowego. W sumie, uważam dosyć podobnie, bo jedyne, czego mu brakuje, to delikatnie lepszego napastnika. Choć jako striker czy ŚPO sprawdzi się równie świetnie, w mojej ocenie. Statystyki mówią same za siebie. Szybki, bardzo zwinny, nie taki słaby fizycznie piłkarz. Spójrzcie sami na to, co prezentuje jego karta, i naprawdę się nie zawiedziecie. Cena jest dość wysoka, bo oscyluje w granicach 500 tysięcy. To dużo, ale płacicie za piłkarza bardzo wyjątkowego.

Ogólna ocena

Kartę mundialową Al Owairana oceniam bardzo pozytywnie. Ogólnie uważam, że nie brakuje mu dużo, u mnie osobiście nie grało coś z wykończeniem, ale jak składał się do strzału – potrafił często uderzyć bardzo ładnie. Ma on jakieś chęci “akrobatyczne”, co może przełożyć się na jeszcze lepsze gole. Szybki, wysoki, zwinny, i nie taki słaby fizycznie napastnik, skrzydłowy, czy pomocnik ofensywny. To określenia idealne dla Al Owairana. Polecam na PS4, ale nie uważam, że jest w tej cenie najlepszym na swojej pozycji. Uniwersalność to jego atut, ale czy jest NAJLEPSZY? Nie wiem, ale nie sądzę tak.

Ogólna ocena: 9/10

Wpasowanie do składu: 8.5/10

Tempo: 10/10

Strzały: 8/10

Podania: 9/10

Drybling: 9/10

Fizyczność: 7/10

Stosunek cena-jakość: 8/10

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL