FUT 23: Rozgrzewka przed mistrzostwami świata. Co za dziadowski content!

Zaczęło się. Dziś rozpoczynamy “rozgrzewkę World Cup 2022”, czyli powiedzmy zwykły event. Powoli Elektronicy próbować będą kręcić hype, co zrobili już dzisiaj. Ale za jaką cenę?

Dziś w FIFA 23 Ultimate Team nie otrzymaliśmy zbyt dużo. Mimo, że content był opóźniony, o czym informowali sami producenci gry. No, ale dobrze, pojawił się dziś faktycznie “jakiś” content, choć bez większych fajerwerek, a takowe mogły by być pod innymi warunkami.

Elektronicy z racji rozgrzewki przed World Cup postanowili dodać piłki. Piłki mundialowe, aż od mistrzostw w 1998, aż do obecnej. Choć widzę, że oprócz piłki z mundialu z Rosji. A dlaczego? Bo wojna? A co do tego ma futbol i piłka? Dziwne. A jeszcze dziwniejszym jest fakt, że te piłki są do zdobycia w FIFA Ultimate Team za horrendalny hajs!

EA Sports wrzuciło do sklepu na bezczela pakiet z piłkami mundialowymi za 70 tysięcy monet. Tak, dobrze słyszycie – za piłki mamy płacić 70 kafli. I zrobili to jeszcze w takiej formie, jakbyśmy mieli znać ich dobroć – bo wrzucili sześć piłek w zestawie za 70 tysięcy, ale ogólnie no, to jest “zestaw”, więc wyjdzie taniej jak w McDonaldzie. I jak bezczelni ludzie postanowili do sklepu dodać także każdą piłkę z osobna, tym razem każda za 20 tysięcy. Niesamowite. Przysięgam. Za 20k całość mógłbym kupić, ale nie za 70k. Są pewne granice.
Piłki z mundiali są naprawdę świetną sprawą. Nie chcę krytykować samej idei. Ale skrytykowałem sposób i cenę, za jaką chcą opchnąć to nam producenci. Przecież to nie o to w tym wszystkim chodzi, nie? Nie można już za uczciwą cenę poczuć klimatu i postrzelać sobie taką Jabulani lub jakąkolwiek inną piłką z poniższych? No, niestety – widzę, że chyba nie można. Najlepsze jest to, że np. mody dadzą to za darmo. Duży minus.

Poza beznadziejnością ceny piłek, dostaliśmy także jeszcze bardziej beznadziejną paczkę. Podsumowanie sezonu 1. Zawiera OTW, Buntownika lub kartę RTTK. Oraz 10 innych, rzadkich złotych piłkarzy, cała zawartość jest niewymienna. No i kosztuje oczywiście 100 tysięcy monet. Szczerze? Brak mi słów. Przy tym, ile syfu możemy trafić, to naprawdę wolę w ogóle na taką paczkę nie patrzeć.

Do tego wszystkiego dodać trzeba lipne SBC. OK, codzienne logowania. Ale serio, złota paczka? Do tego rozbudowa 80+ no i jakieś wyzwanie rozgrzewki. Serio – mega średniawka. A w wyzwaniach coś znacznie ciekawszego – Dynamic Duo. Powiem szczerze, że ten Espino jeszcze jako tako wygląda, więc można zainteresować się tematem.

That’s the end. Tyle. Czujecie się “rozgrzani” przed World Cupem? Ja chyba muszę poczekać na więcej, żeby się poczuć.
Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL