FUT 23: Timo Werner RTWC (86) – tani goleador z Bundesligi!

Timo Werner – Jeden z niewielu napastników Ligi Niemieckiej którzy nadal wymiatają. Ta nieprzewidywalnie dobra karta strzela tysiące wirtualnych bramek. Jeden z najszybszych napastników Bundesligi w FIFA 23 na pewno podbije twoje fifowe serce.

Nie licząc Rudi Voellera i Włodzimierza Smolarka rynek napastników z Bundesligi wygląda komicznie. Dlatego chciałbym wam zaprezentować ciemiężyciela prosto z Lipska!
Timo Werner, czyli napastnik który sezon na razie może zaliczać do jednego z najgorszych w swojej karierze, lecz zawodnikiem jest o fantastycznej reputacji. Mogę śmiało powiedzieć iż jego karta jest idealną odwrotnością jego sezonu; statystyki na karcie nie wyglądają oszałamiająco, jak i również jego cena, lecz sama karta w grze gra na poziomie kart za grube miliony. Jest moim zdaniem, jak i wielu innych graczy, najlepszym napastnikiem w Bundeslidze do 400k. Otrzymał on kartę tą w drużynie “Road to World Cup” o którym Niemcy wolą zapomnieć.

Warte jest również zaznaczenie, iż karta Timo Wernera jest 6 najdroższą kartą z tego eventu, gdzie wyprzedzają go tylko piłkarze typu Modric, Mane, czy Mbappe.  Wszystko co można by sobie zażyczyć w napastniku – on to posiada. Absurdalnie niska cena jak na taką karte która wynosi tylko 85k na PC, bardzo wysokie tempo, które jest jednym z najważniejszych aspektów pożądanych w napastnikach na old-genie, jak i również rewelacyjne i bardzo ważne w graczach atakujących ustawianie się które wynosi 91.

Również bardzo ważnym aspektem który trzeba zaznaczyć jest fakt iż jest on kartą bardzo łatwą do wkomponowania w swój skład. Z nowymi graczami którzy wyszli w Winter Wildcards takimi jak; Kroos, Toljan, Gravenberch, Wirtz, Kenny, Silas, Boateng, Kimmich, Klostermann, a nawet Ozil lub Passlack, wpasowanie Timo do naszego składu wygląda absurdalnie łatwo.

Tak jak mówiłem wcześniej, karta zawodnika RB Liepzig nie wygląda fantastycznie patrząc na statystyki, lecz nie dajcie się zwieść, ponieważ jednym z motywów który może was przekonać do kupna tej karty jest fakt, iż z stylem gry Kończący karta gra w grze na pozycji napastnika jest oceniona aż na 91, a gra moim zdaniem, nawet lepiej. Jedyne co faktycznie może wydawać się za odstającą cechę to podania (i oczywiście obrona) które i tak są naprawdę przyzwoite jak na napastnika, gdyż nawet sam legendarny Gerd Mueller w wersji prime posiada 77 podań.

Co do gameplayu.

Jest to piłkarz z, moim zdaniem, najlepszym odnajdywaniem się w polu karnym jakie widziałem w FIFA 23. Dla graczy którzy uwielbiają używać op taktyki “wbieganie ze skrzydła do brzegu pola karnego i podawanie na ślepo do niekrytego napastnika” jest to karta idealna, stworzona do takiego typu grania. Jeśli jednak wolisz uderzać z daleka, mocnymi uderzeniami, lub finezją, to nie daj się zwieść strzelaniem wyznaczonym tylko na 84, ponieważ Timo jest również zdolny do tego, szczególnie gdy użyjemy “Kończącego” i ulepszymy jego strzelanie aż do 92. Moim zdaniem najlepszą jego zaletą, zaraz po odnajdywaniu się w szesnastce, jest jego wyśmienite tempo, wraz połączone z jego “Unique Body typem” który jest bardzo ceniony.

Ważną też cechą wartą uwagi która jest niespodziewanie dobra w jego karcie jest umiejętność gry głową. Bardzo lubię grać pod główki, więc gdy zobaczyłem jego wzrost, który tylko wynosi 180cm trochę się zniechęciłem. Lecz nie raz mogłem zauważyć jak Timo przeskakuje obrońców posiadających 190cm wzrostu, i raz nawet Van Dijka. Zaskakująco dobre jest jego ustawianie podczas gry w środku pola, które naprawdę wypada znakomicie przez atrybuty Wysoki/Średni.

Można by pomyśleć iż jeśli jest on dobry w ataku, jak i również dobrze wpada w pomocy, to nie może on być dobry w czasie gdy drużyna musi się bronić, ponieważ jest on napastnikiem, lecz nic bardziej mylnego ponieważ poprzez jego Ustawianie się na 91, podczas kontr i odbiorów po rożnych, które są bardzo częste w FIFA 23, Werner jest niezastąpiony i nie raz możemy parę sekund po odbiorze piłki po akcji podbramkowej przeciwnika, zobaczyć jak napastnik reprezentacji Niemiec wybiega na sytuacje sam na sam po przebiegnięciu połowy boiska i wygraniu pojedynku biegowego z 3 obrońcami którzy zostali z tyłu, i mogę wam zapewnić gdy Timo znajdzie się w sytuacji sam na sam, 9 na 10 razy strzeli on gola chociażby strzelalibyśmy finezyjnie, podcinką, czy na siłę strzałem mocnym lub normalnym.

Kończąc zachwalanie Wernera, musimy powiedzieć o sprawie oczywistej o której nie powiedziałem, 3 gwiazdki sztuczek. Wiem że jest to rzecz która może od razu odrzucić czytającego od kupna karty, lecz mi to nie przeszkadzało ponieważ Werner daje rade okiwać najlepszych obrońców tylko używając L1/LB. Drugim “gwiazdkowym” problemem mogą być 4 gwiazdki słabszej nogi, lecz na tym etapie gry naprawdę nie jest to jeszcze problem prima sorta.

Statystyki po ~100 meczach

Skład zbudowany dookoła jego karty:

Słowem podsumowania
Czy Timo Werner to karta warta dopasywowania całego składu pod niego? Nie.
Czy Karta Niemca jest absurdalnie dobra za swoją cenę? 3 razy na tak.
Po ostatnich 2 tygodniach przez Winter Wildcards karta wychowanka VfB Stuttgart’u została absurdalnie łatwa do wkomponowania do swojego składu poprzez dodanie wielu piłkarzy z Niemiec lub Bundesligi.
Plusy i minusy:
+++Cena
+Strzały
+Podania
+Drybling
+Bilans podczas gry przy piłce
+Narodowość i liga
+Główki
+/- Podania (W niektórych momentach podania na średni dystans mogą odstawać, lecz podania prostopadłe do drugiego napastnika są dalej bardzo dobre)
-Strzały finezyjne mogą odstawać na ten etap gry, szczególniej strzały “outside the foot”
—3 gwiazdki sztuczek
-Obrona (oczywiste)
Wernera kupić warto, kartę oceniam na 8/10, lecz jeśli liczymy stosunek ceny do jakości oceniam go na 10/10, absurdalnie dobra karta która umiejętnościami przerasta niektóre ikony prime.

źródło obrazka wyr.: https://zzapolowy.com/timo-werner-liverpool/