FUT Birthday – Podsumowanie & Ocena Eventu.

Urodziny FUT definitywnie zakończyły się już kilka dni temu. Czas więc na małe podsumowanie czym EA raczyło nas obdarzyć!

 

Drużyna I

Wielu graczy nie przypadła do gustu pierwsza część Eventu FB. Ja osobiście od razu jak ją  zobaczyłem kilka dni wcześniej z przecieków to widziałem jej zastosowanie.

Chodziło w niej przede wszystkim o zaspokojenie potrzeb gorszych, uboższych graczy (i przy okazji aby wszyscy pootwierali swoje paczki). Ceny tych kart spadły mocno, do tego stopnia iż Simona i Hwang Hee Chana da się kupić bez problemu za 40k. Ogólnie te karty jeszcze mocno spadną ponieważ na przykładzie poprzednich lat widzimy, że w momencie ogłoszenia oficjalnie rozpoczęcia TOTS przez EA ceny idą masakrycznie w dół. Mamy tutaj kilka fajnych piłkarzy którzy łatają luki w poszczególnych ligach, np. Williams czy Sambia. Do słabszych kart należy zaliczyć Jamie’go Vardy’iego, który niestety przez swoją sylwetkę nie poradzi sobie za dobrze.

Drużyna II

O Panie! To był mój pierwszy komentarz kiedy zobaczyłem drugą drużynę Urodzinową. EA “posłuchało” nas, graczy i tym sposobem dostaliśmy napakowaną ekipę.

W tej drużynie dostaliśmy wiele możliwości do naszych składów. Np. Tomori może być wykorzystany w formacji 4-3-2-1 z Tonalim z wyzwań i Dalotem Future Stars. Dostaliśmy kolejny rok z rzędu wspaniałą kartę Atala z 5/5 gwiazdek. Każda z tych kart jest potrzebna i użyteczna: Gunter jest dobrym LB z Bundesligi (alternatywa dla Davisa), Aouar moim zdaniem może konkurować z Camaving’ą FS. Kent moim zdaniem jest zbytnio przereklamowany, ale przez 5/5 też powinien dać radę (może nawet do końca).

To co na koniec należy zauważyć, to “deficyt” grywalnych napastników. Rok temu był Mbappe, Rashford, a tutaj nie mamy tego za wiele. Podolski który był w SBC mógłby nosić to miano, ale on miał bardzo krótki termin. O czym ja mówię? Bo pozycję “ST” ma:
Adama Traore, Vardy, Williams i  Hwang Hee.

Żaden z nich nie jest “Zwinniejszym” napastnikiem. A Adama, ma wykończenia mniej niż zwykła karta Mbappe.

wyzwania budowania składu

Tutaj jest naprawdę potężnie. EA dodało aż nad wyrost świetnych kart, ale kilka z pewnością była zbyt łatwa do zdobycia. Ceny już się ustabilizowały, lecz na przykład Renato Sanchez potrafił na wejściu kosztował 800 tysięcy monet. Oto, jak chronologicznie wychodziły karty urodzinowe w SBC.

26 marca – Lukas Podolski (~180k)

27 marca – Rodrigo Palacio  (~200k)

28 marca – Mesut Ozil (~140k)

29 marca – Arturo Vidal (~400k)

30 marca – Mangala (~240k)

31 marca – Marco Reus (~500k)

1 kwietnia – Gervinho (~160k)

2 kwietnia – Dmitri Payet (~200k)

3 kwietnia – Renato Sanchez (~400k)

4 kwietnia – Eric Baily (~200k)

5 kwietnia  – Kondogbia (~180k)

6 kwietnia – St. Juste (~300k)

Najbardziej opłacalne wyzwania to Sanches i Vidal, ten środek pola może długo wystarczyć do gry na najwyższym poziomie. Na straty moim zdaniem należy spisać SBC FUT 13 czyli Mangalę, ponieważ gdyby wyszedł w drużynie z paczek, kosztowałby max 80k. Ja osobiście zawiodłem się także na St. Juste, bo jego wersja z FUT 20 była bardzo dobra, a ta powinna być za max połowę tej ceny.

wyzwania. zaskoczenie?

Jednym słowem: WOW! EA, w czasie ostatniego eventu pozytywnie  zaskoczyło DARMOWYM kontentem. Jest to chyba rekord, bo łącznie dostaliśmy aż 8 kart do zdobycia. Są to: Klass-Jan Huntelaar, Hamza Choudhury, Steave Mandanda, Scott Dann, Walace, Paulo Otavio, Marcos Andre i Dalbert. Trzy pierwsze należało zrobić, chociażby jako podbicie oceny w SBC. W momencie gdy piszę te słowa, Weah “What IF” oczekuje na up’a który nastąpi jutro. Tak więc, jeszcze przez te kilka godzin Dalbert jest najlepszą srebrną kartą w historii, pod względem RPP.

Warto także wspomnieć o 8 zadaniach codziennych za których wykonywanie dostaliśmy łącznie 2 paczki za 55k. Pojawiło się także zadanie o paczkę za 35k.

wpadki podczas wydarzenia

Nie obyło się także bez wtop w wykonaniu Electronic Arts. Oprócz tego, iż na kilka dni przed piłkarze którzy znajdą się w drużynie było powszechnie znane, to niektórzy (szczególnie gracze PC) nie dostali paczek za logowanie. Sam za pierwszym razem dostałem paczkę 3 stopnia, a za drugim już prawidłową, Ultimate. Oczywiście tego co tam trafiłem nie zapomnę nigdy, ale to już inny temat.

Podsumowanie

Tegoroczny event Fut Birthday przeganiał ten zeszłoroczny pod względem SBC, lecz moim zdaniem karty z paczek lepsze były rok temu. Dostaliśmy Renato, Vidala i inne ciekawe opcje, takie jak Can. Wydarzenie mocno zachwiało także rynkiem, lecz to już temat na inny artykuł, który pojawi się na dniach.

Miłego Dnia!