Gracze złożyli pewną petycję do EA

No, to już mnie totalnie zaskoczyło. Gracze złożyli petycję do EA Sports o dodanie… Megan Rapinoe na okładkę FIFA 20? Piłkarka staje się coraz bardziej popularna przez MŚ we Francji. Ale dlaczego akurat ona?

Szczerze gdy czytałem kilka źródeł aż zaskoczyło mnie, że gracze chcą kobiety na okładce. Raczej stawiałem tu na petycje o wrzuceniu kogoś bardziej znanego na okładkę. Co jak co trzeba przyznać – amerykanka posiada nietuzinkową osobowość. Znana jako działaczka LGBT, w ostatnich latach podjęła wysiłek nagłośnienia problemu niższych płac oraz wydatków na kobiecą piłkę nożną – domagając się ze strony FIFA podjęcia zdecydowanych działań. Po doprowadzeniu drużyny amerykańskich piłkarek do tegorocznego zwycięstwa w Mundialu we Francji, media nie ustają w doniesieniach na jej temat, komentując otwarty konflikt z prezydentem Donaldem Trumpem.

Rozgłos robi się coraz większy – petycję podpisało już 1400 osób. To dość spora liczba. Ciekawe, czy EA się na to zgodzi. Firma póki co milczy, ale czekamy na więcej info od nich.

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL