Handicap w FIFA? Odpowiedź twórców!

Ostatnio znalazłem ciekawy tekst w którym wypowiedział się dyrektor kreatywny EA Sports Matt Prior na temat handicapu i upraszczania rozgrywki w najnowszych odsłonach serii:
Nie wdrażamy sztucznie. To jest pytanie, które otrzymujemy przez cały czas na temat skryptów i tego typu rzeczy. Mogę cię zapewnić, że nie ma w tym nic takiego. Chodzi o umożliwienie użytkownikom narzędzi do osiągnięcia tych [momentów], jeśli pojawią się te możliwości. Nie będziemy robić niczego takiego.Użyłbym po prostu analogii do prawdziwego futbolu. Jestem fanem Man City i widziałem wiele gier w tym roku, w których mieliśmy 80% posiadania, a następnie drugi zespół po prostu strzelił bramkę. Ludzie mówili do mnie: „miałem tak w FIFIE, to jest skryptowane”. Ale to jest piękno sportu. Nasza gra jest odzwierciedleniem prawdziwego sportu, więc będziesz miał chwile, w których poczujesz się niesprawiedliwie.

W ubiegłym roku niektóre funkcje były trudniejsze do wykonania dla bardziej casualowych użytkowników. Czuliśmy, że wielkie momenty sprawiają, że piłka nożna jest świetna, ale ograniczali się do niektórych użytkowników, którzy byli super zaawansowani. Po prostu dodaliśmy więcej okazji do zrobienia cudów, które tam widzicie. Kolejne ruchy polegają na tym, że niektórzy ludzie nie wiedzą, jak to zrobić. To tylko tak, jak niewielu z nich robi to na najwyższym poziomie, więc chodzi o to, by dostarczyć fajniejsze rzeczy masom. Dając ludziom możliwość zrobienia więcej cudów i tym podobnych.