Jesteśmy po oficjalnej premierze FIFA 23! Czy opłaca się kupić grę teraz?

Oficjalnie – FIFA już po premierze. To ostatnia gra z serii “FIFA”, później już będziemy mieli do czynienia tylko z tytułami serii “EA Sports FC”. Dla tych, którzy jeszcze nie kupili, a im zależy, odpowiem na kilka pytań. Ile kosztuje nowa FIFA? Czego wymaga na PC? No, i oczywiście – czy ten deal się w ogóle opłaca. Zacznijmy więc!

Jesienią – jak co roku, debiutuje nowa, świeżutka, i często dla niektórych, którzy kupują wersję pudełkową – pachnąca FIFA. Obiekt całorocznych nerwów, jeśli chodzi o graczy FUT, ale i miłego spędzenia czasu przy karierze czy innych trybach, które oferuje gra. Tak można zdefiniować właśnie kopankę od EA Sports, która właściwie jest ostatnią edycją z serii gier “FIFA”.

WAŻNE, CZOŁOWE ZMIANY

W tym roku, FIFA 23 wyszła w wersji “next-gen” nawet na PC – oczywiście poza PS5 oraz Xbox Series X. Mamy więcej kobiecej piłki nożnej, poza reprezentacjami można spodziewać się również żeńskich drużyn klubowych. Łącznie FIFA 23 przynosi ponad 19 000 zawodników z ponad 700 drużyn, którzy przystąpią do rywalizacji na ponad 100 stadionach, w ponad 30 ligach. W FUT pojawiły się nowe tryby, które mają za zadanie odzwierciedlać realne akcje z piłki nożnej. Sporo gry na bota, ale za to bardzo ciekawej, za którą zbiera się punkty i kupuje się nagrody według własnego uznania. Mamy tam też połączone rynki na wszystkich konsolach, nawet old-genowych, oprócz PC, który ma oddzielny rynek. Będziemy mieli także tryb World Cup w Ultimate Team. W karierze – też sporo zmian, ale je opisywaliśmy tutaj: klik.
OKREŚL, KTÓRYM TYPEM GRACZA JESTEŚ!

Ogólnie mówiąc, to graczy FIFY można podzielić na dwa typy – na tych starszych, raczej krzywo patrzących na tryb Ultimate Team, no i oczywiście na tych drugich, którzy na FUT po prostu się wychowali i lubią w niego grać. Musicie się na początku zadeklarować, po której stronie jesteście, żeby znać odpowiedź na tytułowe pytanie – czy się opłaca. Ale na początek. Ile w ogóle kosztuje FIFA 23?

CENA GRY

Otóż gra nieco podrożała względem poprzedników. Widzę, że nawet po premierze kosztuje ona po prostu 300 zł bez dziesięciu groszy. To trochę przykry i przytłaczający widok, ale no cóż – takie mamy czasy, i można powiedzieć, że realnie to wszystko drożeje, a inflacja dotyka nawet FIFY. Jest też droższa wersja, która kosztuje niemalże 400 zł, ale opłaca się ją wybierać tylko w przypadku graczy i fanatyków FIFA Ultimate Team.
chcesz FIFY NA PC? JEDEN HACZYK ORAZ WYMAGANIA!

Właśnie. FIFA 23 na PC, czy to jest coś, czego pragniemy? Oczywiście, jeśli nie mamy konsoli, no to zostaje nam tylko to wyjście, i to też nie głupie. Tylko, że jeśli gramy w FUT, i kupujemy tą grę tylko dla tego trybu, to na pewno oddzielny rynek transferowy, który będzie nieco opustoszały może być malutkim haczykiem i problemem. Ale też na pewno nie takim, który zadecydować powinien o tym, czy w ogóle kupimy grę, czy nie. Czego wymaga FIFA 23?

Wymagania minimalne:

   • Windows 10 64-bit
   • Procesor: Intel Core i5-6600K lub AMD Ryzen 5 1600
   • Pamięć: 8 GB RAM
   • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 570
   • 100 GB dostępnej przestrzeni na dysku

Wymagania zalecane:

   • Windows 10 64-bit
   • Procesor: Intel Core i7-6700 lub AMD Ryzen 7 2700X
   • Pamięć: 12 GB RAM
   • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1660 lub AMD Radeon RX 5600 XT
   • 100 GB dostępnej przestrzeni na dysku

 

czy to się w ogóle opłaca?

Opłaca się, ale trzeba spojrzeć tylko dla kogo. Dlatego też prosiłem wcześniej, żebyście zadeklarowali się na początku – czy wolicie grać spokojną karierę, czy orać i handlować od startu gry w FUT. I właśnie to dla tych drugich, którzy chcą grać w FUT od pierwszych dni gry opłaca się kupić grę teraz, za tak dużą cenę, jaką proponuje nam EA Sports. Chociaż, no oczywiście wszyscy wiemy, że rozsądnym wydatkiem tego nazwać nie można. Z drugiej zaś strony, co kieruję do graczy “spokojniejszych” i karierowiczów – poczekajcie po prostu do świąt, poczekajcie do promocji, gdzie naprawdę będzie można kupić grę za nieco mniej. Ogólnie w tym roku FIFA 23 to nie jest za bardzo rozsądny wydatek, tym bardziej patrząc ogólnie na sytuację, ale no cóż – trzeba samemu podjąć decyzję, czy realnie chce się tej gry, czy nie!

Realna recenzja FIFA 23 pojawi się u nas już na dniach!

 
 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL