Kolejny włoski klub na wyłączność KONAMI? Wszystko na to wskazuje!

KONAMI ostatnio zaskakuje nas nowymi informacjami odnośnie swoich kontraktów, umów z klubami. Wszystko wskazuje na to, że EA Sports ma dość duży kłopot. Kolejna drużyna oficjalnie została ogłoszona drużyną na wyłączność PESa!

Właściwie od zawsze, PES konkuruje z grami serii FIFA. To najwięksi rywale, i właściwie jedyni poważni przedstawiciele gier tego typu na rynku. Producent PESa – KONAMI, ostatnio naprawdę daje w kość reniferom z Kanady. Na pewno już jakiś czas temu bolała ich utrata jednej z najlepszych drużyn w Europie – Juventusu Turyn, czy też AS Roma i pewnie dalej boli. Kilka miesięcy temu, EA straciło też Napoli. Te drużyny (między innymi) przeszły na wyłączność rywala EA. Na wyłączność, oznacza, że nie będą mogły pojawić się w innych grach, niż PES od następnych edycji.

Do PESowego klanu dołączy również Atalanta Bergamo, również włoska, i też bardzo mocna drużyna. W Serie A zajmuje wysokie, bo trzecie miejsce – jest na podium. Na pewno strata takiej drużyny jest dużym ciosem biznesowym w stronę EA. KONAMI poinformowało o kontrakcie z włoską drużyną dwa dni temu – 26 maja. Będzie ona dostępna podobnie, jak AS Roma, Juventus, czy Napoli tylko na wyłączność KONAMI. Co to oznacza w samej grze?

Od następnych edycji Atalanta będzie miała inną nazwę w FIFA. Zmieni się również herb klubu, czy stroje. Uświadczyć powinniśmy za to realnych nazwisk piłkarzy, co będzie wyglądało podobnie jak w przypadku Juventusu, gdzie obawiano się o dodanie fikcyjnych piłkarzy.

Od następnych edycji nie będzie dostępnych aż czterech drużyn z obecnej czołówki, TOP 7 Serie A. To cios w stronę EA. Jak sobie poradzą z przywłaszczaniem klubów dla PESa przez KONAMI? Tego dowiemy się pewnie z biegiem miesięcy, czy może lat.

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL