Koniec Origin, EA App wychodzi z fazy beta

Jak podaje oficjalny blog EA, EA App wyszła własnie z fazy beta i zaczyna się jego wymiana z przestarzałego Origina. Origin już dosyć mocno nie domagał, np w problemach z Xbox Game Pass i jego połączeniem z EA Play. O ile w becie były problemy z przypisaniem gier, to na stan obecny sprawdziłem i wszystkie  zakupione gry są tam przeniesione (jednakże nie znajdziesz ich w wyszukiwarce). Oto pełna treść informacji:

W ciągu 10 lat z naszej platformy Origin korzystały miliony graczy. Wysłuchaliśmy waszych uwag i wiemy, że ma ona swoje ograniczenia, które uwidaczniają się w szybko ewoluującej branży rozrywkowej. Dlatego postanowiliśmy stworzyć platformę dla PC nowej generacji – szybszą, niezawodną i przyjaźniejszą w użytkowaniu, dzięki której moglibyście w pełni cieszyć się niesamowitymi grami, usługami i zawartością EA.  

Dziś możemy z radością ogłosić, że otwarta faza beta dla EA app została zakończona i wkrótce aplikacja ta zastąpi Origin jako nasza główna platforma na PC. EA app to jak dotąd nasz najszybszy i najlżejszy klient dla PC. Nowy, przyjazny wygląd pozwoli wam szybko znaleźć gry i zawartość, których szukacie, oraz odkryć wasze nowe, ulubione gry. Dzięki automatycznemu pobieraniu gier i aktualizacjom w tle możecie być pewni, że zagracie w wasze gry od razu, gdy tylko będziecie mieli na to ochotę.

Możecie też stworzyć rozbudowaną listę znajomych, łącząc wasze konto EA z innymi platformami i usługami, takimi jak Steam, Xbox czy PlayStation. Dzięki konfigurowalnemu, unikalnemu ID będziecie łatwo rozpoznawalni.  Po połączeniu zobaczycie, w co i kiedy grają wasi znajomi, by móc natychmiast do nich dołączyć.

Ciężko pracowaliśmy, by jak najbardziej ułatwić użytkownikom Origin płynne przejście na EA app. Wkrótce poprosimy was o przeniesienie się na nową platformę. Gdy otrzymacie zaproszenie, wszystkie wasze gry i cała zawartość, w tym wcześniej zainstalowane gry, będą już na was czekać w EA app. Zapisy lokalne i w chmurze zostaną przeniesione, abyście od razu mogli zacząć tam, gdzie skończyliście. Wasza lista znajomych także zostanie zapisana, więc nie musicie zapamiętywać wszystkich identyfikatorów graczy.

Platforma EA app jest już dostępna dla komputerów z systemem Windows. Do graczy korzystających z Maców – Origin na komputery Mac to wciąż miejsce, w którym możecie uzyskać dostęp do swoich gier.

Już nie możemy się doczekać, by powitać Was na platformie EA app!