Legenda Championship Manager 01/02 wiecznie żywa- update do października 2022!

Dziś mam dla was prawdziwy nostalgiczny powrót do przeszłości, gdzie wszystko było bardzo proste i fajne. Dziś na tapetę wrzuciłem wam (dzięki forum Champman 01/02, z którego wziąłem update, grafiki oraz hd mod) słynnego Championship Manager 01/02 . Jest to  bardzo stara gra, pamiętająca czasy Windows 98, jednakże obecnie działa bardzo dobrze na Windowsie 11! Dodatkowo- scena gry, która już opasła się ogromną legendą, ciągle istnieje i ciągle tworzy nowe dodatki do gry! Specjalnie dla was stworzyłem wam plik zip z grą oraz instrukcję do spolszczenia, większej rozdzielczości oraz AKTUALIZACJI SKŁADÓW NA PAŹDZIERNIK 2022!  Możecie pobierać ją bez przeszkód- wydawca gry już jakiś czas temu pozwolił ją pobierać bez ograniczeń

POBIERZ- CHAMPIONSHIP MANAGER 01/02 PL 22/23

1.Uruchamiamy ISO CM1002.iso jako wirtualny obraz albo w eksploatorze Windows albo w Daemon Tools (lub innym programie emulującym napędy, ale obecnie Windows 10 nadaje się do tego najlepiej) i instalujemy grę poprzez setup.exe. Na samym koncu NIE instalujemy DirectX.

2.Po Instalacji gry uruchamiamy SI-Games-Patch-v3.9.68.exe

5.Możemy teraz uruchomić grę i musimy zmienić ustawienia gry w Game Settings->Screen Mode-> Windowed. Zmienia to pełny ekran na okienko:

PUNKT 4-6 są dodatkowe!  Dotyczą tylko zmiany rozdzielczości jeśli macie problem z małym oknem na matrycy np FHD. Jesli rozdzielczość wam nie przeszkadza, nie musicie ich robić.

4. Nastepnie uruchamiamy cmpatcher-2.19.1.exe w którym mozemy zmienić np rozdzielczość  okna z grą. Zmieniamy na 1280×800 (gdyż wrzucimy takie grafiki do menu), możemy ustawić także inne opcje jakie tam widać, np szybkośc gry. Klikamy OK, a potem jeszcze raz OK.

4.Teraz możemy sprawdzić czy zmieniła się rozdzielczość:

Jak widzicie, okno jest dużo większe, jednakże “obrazki” pod spodem są rozmiaru 800×600, więc kolejnym naszym punktem jest:

6.Wrzucamy nowe obrazki, podmieniając folder Pictures  z folderem C:\Program Files (x86)\Championship Manager 01-02\Pictures (lub do innego miejsca instalacji gry)

Te grafiki które dla was wybralem to grafiki z logami, jednakże możecie znaleźć na stronie różne inne grafiki, niekoniecznie w rozmiarze jaki podałem wyżej.

7.Przyszła pora na spolszczenie gry. Uruchamiamy folder spolszczenie i  teraz postepujemy tak:
a. Podmieniamy pliki w katalogu data
language.ldb
nor.lng
events_nor.cfg
b. Odpalamy CM-a
c. Zmieniamy język na Norsk i odpowiednią walutę
d. Zmieni się jezyk, ale dodatkowo proponowałbym zmienić czcionkę na np Opificio Bold, gdyż domyślna ma problem

8. I została wisienka na torcie, Update składów na październik 2022.  Zawratość folderu october2022 kopiujemy i podmieniamy z plikami z folderu data, do którego również kopiowalismy spolszczenie.Minusem update jest fakt, że rozgrywki mają taki sam układ jak w 2001, czyli np polska liga ma podział na dwie grupy, Puchar UEFA to drabinka etc.

9. Gotowe, uruchamiamy grę i gramy 🙂

UWAGA- PLIK ISO gry podczas uruchamiania musi być zamontowany w ekspolatorze windows jako obraz napędu.