Legia Warszawa wygrywa ePuchar Polski w FIFA 21!

Zespół Legia Warszawa wygrał pierwszy e-Puchar Polski w grze FIFA 21. Legioniści zwyciężyli z Wisłą Kraków, a tym samym dołożyli kolejne e-sportowe trofeum do ich gabloty.

Dzisiaj (17 kwietnia) odbył się finał pierwszego ePucharu Polski w grze FIFA 21 organizowanego przez PZPN. Spotkanie rozgrywane było w formule dwumeczu i naprawdę dużo się działo. Legie reprezentowali Miłosz “milosz93” Bogdanowski oraz Gracjan “Polako” Gołębiewski, a Wisłę Barosz “bejott” Jakubowski i Jakub “cyanide” Mikołajewski.

Pierwszy mecz zwyciężyła Wisła Kraków po jednostronnym wyniku 4:1. Już w pierwszej połowie “Biała gwiazda” wysunęła się na 3 bramkowe prowadzenie, po golach, które zapewnił bejott przeciwko miloszowi93. W drugiej połowie obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Ostateczny wynik mógł wydawać się już zapewniający zwycięstwo drużynie z Krakowa, lecz Polako bardzo lubi grać pod presją.

Drugie spotkanie odbywało się pomiedzy graczami o nickach “Polako” (Legia) i “Cyanide”(Wisła). Worek z bramkami rozerwał się już w 9 minucie wirtualnego czasu boiskowego. Następne trafienia Polako jeszcze dołożył przed końcem pierwszej połowy, co wyrównało dwumecz. Sytuacja dla Wisły w następnej części meczu stała się stresująca, bo z trzybramkowego prowadzenia stał się remis, a Gracjan Gołębiewski był w niesamowitej formie, co jeszcze udowodonił zwięńczającym spotkanie uderzeniem zza pola karnego Robertem Lewandowskim. Ostatecznym wynikiem było 5:4 dla zespołu z Warszawy, a tym samym stali się wygranymi pierwszego ePucharu Polski.

 

 

Źródło: TVP sport