Mistrzowski bramkarz zawodnikiem miesiąca w La Liga!

Kończy się maj, skończyły się światowe, czołowe ligi, tak więc pora na nagrody POTM – dla zawodników miesiąca. Dziś witamy najlepszego zawodnika z La Liga!

 

Wraz z końcem miesiąca, ale i sezonu, pora na nagrodę zawodnika maja. Dzisiaj poznaliśmy najlepszego zawodnika z La Liga Santander, czyli oczywiście z ligi hiszpańskiej. Nominowani byli między innymi Casemiro, Jan Oblak, czy Gerard Moreno. Kto wygrał nagrodę? Jak można zdobyć jego kartę w FIFA Ultimate Team?

Jak dobrze wiemy, lub nie, La Liga w tym sezonie wygrało Atletico Madryt. Tak, to Atletico, nie Real. To nie pomyłka. Nie ma co mówić, ale zaliczyli świetny sezon, właściwie większość zawodników. Suarez pokazał się ze świetnej strony we właściwie nowym klubie, przechodzi swój futbolowy renesans. Ale i również inni zawodnicy pokazali klasę. Jeden z nich wygrał plebiscyt na zawodnika miesiąca w maju!

Konkurs na zawodnika miesiąca w poprzednich miesiącach w 2021 roku wygrywali kolejno – Youssef En-Nesyri, Lionel Messi, Karim Benzema, czy w kwietniu Fernando. Do tej śmietanki dołączył bramkarz. Zawodnikiem miesiąca maja został Jan Oblak. Filar drużyny z Madrytu, właściwie jeden z lepszych i bardziej rozpoznawalnych goalkeeperów na świecie. Dawał całkiem niezłe show, i bardzo dużo bronił w maju. Atletico z Oblakiem w słupkach wygrało prawie wszystko w maju, oprócz jednego remisu z FC Barceloną. Nieźle, nie?

Jan Oblak dostał dość mocną kartę – przynajmniej na papierze! Bramkarz ze Słowenii może pochwalić się naprawdę porządnymi statystykami z oceną ogólną ocenioną na 94 na czele, ale jak wiemy, bramkarze w tej grze nie są aż tak ważni i istotni. Większość gra na podobnym poziomie, dlatego w wyzwaniu o Oblaka nie ma wywalonych w kosmos wymagań.

Jana Oblaka można zdobyć w specjalnym SBC. Wymagania są tak jak wspomniałem, małe. To dwa składy – jeden oceniony na 82, drugi zaś na 84+IF/TOTS Moments. Całość wyniesie nas około 100 tysięcy monet, zależnie od platformy.

 

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL