Nowe SBC o ikony w wersji “Optimus”!

Wczoraj mieliśmy fajne nowe karty, w tym Sergio Aguero do odblokowania w SBC. Dziś jednak jest jeszcze ciekawiej, bo dostaliśmy w SBC trzy ikony!

Generalnie, to tak jak mówię ostatnio – od czasu FUT Birthday, EA potrafi sypać naprawdę ciekawymi SBC i kartami. Dziś, 18 kwietnia do listy wyzwań budowania składy, wchodzą trzy ikony w wersji “Optimus”. Do odblokowania są na stałe, jak i w wersji wypożyczonej. A więc, jakie to legendy futbolu zagościły na listach wyzwań?

Alessandro Del Piero – legenda Starej Damy

Alessandro Del Piero jest włoską legendą piłki nożnej, gdzie większość kariery spędził w Starej Damie. Ikona Juventusu na karcie “Optimus” ma 93 oceny ogólnej – czyli naprawdę wysoko. Ten cofnięty napastnik naprawdę jest warty uwagi przez swoje dobre statystyki – przynajmniej na papierze. Wysokie tempo, genialne strzały, drybling czy podania. Wszystko ocenione bardzo wysoko, powyżej 90 lub nieco poniżej. Okej, przesadzam – może to nie jakoś super wysokie tempo, bo ocenione na 85. Ale nie jest źle. Ma dobre pracowitości i gwiazdki sztuczek – 5 słabszej nogi, i szkoda, że tylko 4 sztuczek. Ale to da się wybaczyć, to też nie jest skrzydłowy, który potrzebuje wszystkich sztuczek w grze. Bolączką jest bardzo niska fizyczność oceniona na 69, przez co włoska legenda może zostać łatwo przepchnięta przez przeciwną linię obrony.

wymagania i cena wykonania sbc.

SBC jest podzielone na 6 mniejszych wyzwań. Ciężko wszystkie wklejać, bo zajęłoby to naprawdę sporo. Tak więc, pokażę Wam screena z FUTBINa. Mam nadzieję, że nie obrazicie się na angielskojęzyczną wersję.

Wszystkie razem, wzięte do kupy, wyniosą nas około 800 tysięcy monet. To dużo? Szczerze, nie wydaje mi się. Czy warto? Z powodów sentymentalnych, jeśli ktoś jest fanem Starej Damy to na pewno. A czy opłacało by się to, to nie wiem. Za tą cenę znajdziemy pewnie lepszych, ale i tak karta Del Piero wygląda nieźle. Ciekawe, jak się nią gra. Przed podjęciem się wyzwania zalecam obejrzeć jakieś gameplaye i oceny tego zawodnika, bo na jego wykonanie macie jeszcze 8 tygodni. Lepiej przeczekać TOTSy i dopiero robić sobie ikonę.

Kenny Dalglish – szkocka legenda piłki nożnej

Kenny Dalglish to szkocka ikona futbolu. Zasłynął ze swojej niesamowitej skuteczności grając w Liverpoolu. Trzykrotnie wygrał z tą drużyną Ligę Mistrzów. Dowodem jego świetności jest też fakt, że zdobył w całej swojej karierze 230 bramek w 550 meczach. To całkiem niezły wynik. Dalglish jest dziś dostępny w SBC na karcie “Optimus” – czyli najlepszej. Ma on na niej 93 oceny ogólnej, czyli tak jak Del Piero. Wydaje mi się jednak nieco lepszym napastnikiem, niż powyżej opisany Włoch. Ma on więcej tempa, bo 92 punkty tej statystyki, czy fizyczności – 75. Nie jest więc on tak łatwy do przepchania jak Włoch, ale też nie grzeszy siłą. Przede wszystkim też wadą tej karty są jego główki, bo przy 171 cm wzrostu raczej nie za dużo strzeli z główki. Za to zaletą, jest genialny drybling czy świetne strzały. Gwiazdki sztuczek też są ocenione wysoko – 5 słabszej nogi, 4 sztuczek, czyli na papierze karta jest całkiem niezła.

wymagania i cena za dalglisha

Wyzwanie o tą ikonę podzielone jest na 8 mniejszych. Wymagania są naprawdę spore, a myślę, że trochę za  duże. Przedstawiam Wam wymagania z FUTBINa.

Wszystkie mini albo i nie mini wyzwania kosztują nas 1,5 mln monet. To już całkiem sporo, i prawie dwa razy tyle, co za Del Piero. A na papierze naprawdę tak dużej różnicy pomiędzy tymi kartami nie widać. Przed podjęciem się wyzwania zalecam obejrzeć jakieś gameplaye i oceny tego zawodnika, bo na jego wykonanie macie jeszcze 8 tygodni. Lepiej przeczekać TOTSy i dopiero robić sobie ikonę.

Michael Essien – na papierze wygląda nieźle!

Michael Essien z Ghany to niekwestionowana legenda i jeden z lepszych piłkarzy tego kraju w historii. Zapadł w pamięć w Premier League jako świetny zawodnik Chelsea. Wygląda ze wszystkich trzech kart w SBC najciekawiej, bo jako jedyna jest w Gangu Gullita. Ten cofnięty pomocnik – defensywny, ma 88 tempa, 84 strzelania, drybling i podania również ocenione bardzo wysoko. Do tego dochodzi po 91 punktów do statystyk defensywy i fizyczności. Ale ma wady. Przede wszystkim pracowitości wysoka/wysoka, co czyni go nieco zbolcowiałym, oraz wzrost wynoszący 175 cm wzrostu. Ale tak generalnie poza tym, to trzeba by zagrać tą kartą, by napisać coś więcej. Wygląda nieźle, ale nie wiem jak gra. Rzućmy więc okiem na wymagania.

wymagania i cena za essiena

SBC podzielone jest na 8 części – tak, jak wyzwania legendy LFC. Wyzwania o Essiena jednak są nieco tańsze, bo wydamy na zrobienie jego karty około 1,2 mln monet. Ale czy warto? Nie wiem. Spójrzcie tylko na jego wymagania.

 

Podsumowując całość. Ciężko mi wybrać najlepszą kartę do zrobienia SBC. Warto skorzystać z opcji wypożyczenia każdego z tych zawodników, i samemu ocenić która karta jest najlepsza. Ceny za SBC o zawodnika w wersji LOAN są naprawdę niskie – wynoszą ledwie kilkadziesiąt tysięcy. Ale na pewno każda karta jest na swój sposób niezła, i nie można jej tego odebrać.

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL