Piątkowe wieści #1: Wydarzenie “VERSUS”!

Startujemy z nową “serią” – jeśli można by to tak nazwać – artykułów, które zawierają najważniejsze w tygodniu informacje – te piątkowe. A dziś między innymi wydarzenie VERSUS – czyli ogień kontra lód, a poza tym bardzo przykuwające wyzwania budowania składów. A więc jazda!

Słowem wstępu dla mniej obeznanych – dlaczego akurat piątek?

Piątek jest dniem dodawania do FIFA Ultimate Team tak w zasadzie najważniejszych rzeczy w ciągu tygodnia. To wtedy o godzinie 19:00 najprędzej ujrzymy event, czy większe wyzwania budowania składów. Będziemy starać się dodawać te artykuły w piątki, chociaż nie wykluczone, że pojawią się niektóre także w sobotnie południe – tak jak na przykład dziś. To chyba tyle, jeśli chodzi o wyjaśnienia dlaczego akurat piątek, chociaż jest to pewnie rzecz, która nie wymaga objaśnienia dla wyjadaczy trybu FUT.

Nowy event – “VERSUS”, czyli ogień vs lód. O co w nim chodzi?

W piątek o godzinie 19:00 w grze zagościły nowe karty z eventu “VERSUS”. Wyboostowane i gotowe do gry. Ale te wszystkie karty mają dwie odmiany – ognistą, jak i lodową. Karta ognista miała zapewniać piłkarzowi (według przecieków) aż 5 gwiazdek słabszej nogi (⭐⭐⭐⭐⭐ SN), a ta lodowa strona umożliwiać wykonanie każdej sztuczki w grze (⭐⭐⭐⭐⭐ SM). Jak na razie w jednym przypadku taki schemat działa, w drugim jest odwrotnie, a w trzecim gwiazdki  (przynajmniej na papierze) się nie aktualizują. Wygląda na to, że był to po prostu fake news, chyba, że gwiazdki zaktualizują się po czasie. Jeśli nie, to po prostu karty będą różniły się statystykami. Ogniste karty trafić będzie można według moich źródeł do poniedziałku (13.12), a lodowe od poniedziałku (13.12) do piątku (17.12).

Jakie karty dostaliśmy po 19:00? Karty zgadzają się z przeciekami!

Na evencie możemy naprawdę się wzbogacić. I nasz coinsowy portfel, ale i także nasz klub, bo karty dostępne w evencie “VERSUS” są naprawdę ciekawe. Przynajmniej niektóre. Warty uwagi jest przede wszystkim Gabriel Jesus (93), który jest naprawdę zawodnikiem na poziomie. Dokoksi nasz skład, ale także potrafi w wersji ognistej – bo tylko w takiej jest dostępny – napompować nieźle nasz portfel, o ile go oczywiście trafimy. Kosztuje on ponad milion monet. Warty uwagi jest także Rashford (88), który stanowić może niezły wybór na lewą pomoc/skrzydło w składzie Premier League. Solidny może być również Valverde (87), a ostoją defensywy jest z pewnością Gomez (86) i Kounde (87), którzy mają ponadprzeciętne umiejętności biegania oraz gry w obronie. Poważni zawodnicy na rynku!

Wyzwania budowania składu. “VERSUS”, ale także akcent retro.

Do WBS zagościł przede wszystkim Christian Pulisic (87), z którym akurat działa zapowiadana wcześniej polityka “gwiazdkowa” i mamy do wyboru kartę ognistą – ⭐⭐⭐⭐ sztuczek i ⭐⭐⭐⭐⭐ słabszej nogi, a także lodową gdzie sztuczki są do siebie odwrotne. Ta polityka chyba będzie dotyczyć wszystkich graczy z tego eventu, którzy pojawią się w SBC. Skrzydłowy Chelsea na wersji niebieskiej ma znacznie osłabione strzały w porównaniu do tej czerwonej, zaś podania ma już poprawione. Osobiście wybrałbym wersję lodową, ale to już Wasz wybór.

Wymagania:

– SKŁAD 83
– SKŁAD 84
– SKŁAD 85+IF

Do gry zagościł również strój retro Realu Madryt. Gratka z pewnością dla fanów, ale czy warta zrobienia? Wymagania to skład 82. Słabo.

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL