Potężny rzeźnik dołącza do kart urodzinowych!

Dziś EA chyba przeszło samych siebie dodając nam takiego potężnego rzeźnika do wyzwań budowania składu. Naprawdę, Podolski, Palacio czy Ozil kompletnie nie mają do niego podjazdu. O kim mowa?

Ar… ah, nie będę Wam jeszcze zdradzał. W piątek na przywitanie ujrzeliśmy w wyzwaniach Lukasa Podolskiego. W sobotę za to, w kartach FUT zagościł Rodrigo Palacio – no, z taką dosyć przeciętną kartą, tak samo następnego dnia Mesut Ozil. Ale następny tydzień zaczyna się bardzo dobrze, szczególnie dla builderów składów lig włoskich. Już spokojnie, kończę trzymać Was w niepewności.

Urodzin ciąg dalszy, nawijam i nawijam o tym evencie od kilku dni, no ale trzeba! Szczególnie dzisiaj, bo do Podolskiego i reszty ferajny dołączył Chilijczyk.

Nie trudno się więc domyślić o kim mowa. A jak myśleliście o jakimś Alexisie Sanchezie, to jesteście w błędzie, bo dzisiaj rozmawiamy o Arturo Vidalu! Poza tym nie mogliście myśleć, bo kilka newsów temu dodałem wskazówki, że z 12-stki pojawi się obecny piłkarz Interu. I stało się! Dostał on kartę urodzinową za nic innego jak popularność w FUT 12! Jego karta była usadzona tak jak zwykle, na środkowym defensywnym pomagierze. Ale nie grzeszyła tempem jak na tą pozycję i Vidal mógł szybko dogonić przeciwnika. Dziś – w ramach jego popularności dostał kartę urodzinową, bardziej wysuniętą, bo na zwykłej pomocy, ocenioną na 89 (karta dostępna poniżej). Ocena w porównaniu do innych, które wydane zostały w tym evencie wygląda trochę… niepozornie, ale jego statystyki wyjaśniają całą aferę. Karta, jak to dawniej mówiono należy do “Gangu Gullita”, czyli dla nie wtajemniczonych – ma wszystkie statystyki podbite powyżej 80! Brzmi naprawdę solidnie. Czyli jak nie trudno się domyślić, Chilijczyk potrafi grać zarówno w obronie, jak i strzelać na bramkę. Coś naprawdę ciekawego i naprawdę sam bym się skusił, aby zagrać Vidalem. W dodatku, oczywiście bym zapomniał jednej z ważniejszych rzeczy – Arturo dostał również upgrade gwiazdek. Grając kartą urodzinową możecie wykonać każdy trick w grze, a na dodatek dobrze strzelać lewą, słabszą nogą która oceniona jest na 4 gwiazdki. To nie taka słabsza, co? Do kogo pasuje w składzie? No szczerze to już od Was zależy, ale jeśli chcecie mieć z nim żółty link to musicie dopasować jego otoczenie do ligi włoskiej, ponieważ Vidal kopie obecnie piłkę w Interze Mediolan (który swoją drogą, taka ciekawostka, chyba zmienia herb).

Jak więc Vidal jest, lub będzie wyceniany? Myślę, że wydamy na niego o wiele więcej, niż na Palacio czy Ozila. Mam nawet wrażenie, że jego cena pobije wszystkich trzech Panów, których EA dodało w main SBC, czyli powiedzmy będzie się cenił około 600 tysięcy. Na godzinę 19:30 FUTBIN podaje cenę wykonania SBC na około 550 tysięcy monet. Czy to dużo, czy to mało – sami oceńcie. Niektórzy – jak czytałem, sądzą, że EA dało nawet za niskie wymagania jak na jego kartę. Ja osobiście się z tym nie zgadzam i myślę, że akurat idealnie pasują do tej karty. Co do wymagań, to przepalić musimy niestety, ale 33 karty – czyli 3 pełne składy. I to jakie! No ale jak to się mówi – coś za coś.

“Piemonte Calcio” (no, mówmy już Juventus)

 • Zawodników z Piemonte Calcio: Min 1
 • InFormy: Min 1
 • Ocena ogólna: Min 84
 • Zgranie: Min 75
 • Liczba zawodników: 11

“Serie A”

 • Zawodników z Serie A: Min 1
 • InFormy: Min 1
 • Ocena ogólna: Min 85
 • Zgranie: Min 70
 • Liczba zawodników: 11

“Szczytowa forma”

 • InFormów: Min 1
 • Ocena ogólna: Min 86
 • Zgranie: Min 65
 • Liczba zawodników: 11

Zejdźmy nieco z tego Vidala, chociaż to on był dziś głównym, a w zasadzie prawie jedynym punktem dzisiejszego artykułu. EA dodało dzisiaj również karty za specjalną grupę wyzwań. Ale nie złote, moi drodzy. Srebrne! Naprawdę jak na karty srebrne – na statystykach nie wyglądają źle! Przyda się szczerze mówiąc jakiś turniej na srebrne składy, mogło by być ciekawie. Co tu dużo mówić – nie mamy nikogo specjalnego do wyboru, raczej to są karty nieznane, ale chętnie bym wypróbował. Szczególnie moim zdaniem wyróżnia się Paulo Otavio z Wolfsburga. Jak na lewą obronę – staty zacne.

W zasadzie… To tyle jak na dzisiejsze “kilka słów” ode mnie. Niebawem powinien się pojawić się artykuł o jeszcze jednej, większej rzeczy dodanej przez EA – mianowicie mowa o Icon Swapach. Czekajcie, powinien pojawić się lada moment!

Powodzenia w paczkach i przy SBC z Vidalem 🙂

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL