POTM Bundesliga – Na kogo zagłosować?

A więc, ostatnio mieliśmy POTM Premier League, La Liga, a teraz przyszła pora na wybór najlepszego piłkarza Bundesligi!

Jesteśmy w trakcie głosowania na najlepszego piłkarza marca z Bundesligi. A więc, kto jest nominowany?

nominowani do nagrody piłkarza miesiąca

Robert Lewandowski: 3 mecze, 7 bramek, 0 asyst
Weghorst: 3 mecze, 3 bramki, 2 asysty
Muller: 3 mecze, 0 bramek, 3 asysty
Kostić: 3 mecze, 2 bramki, 1 asysta
Nkunku: 3 mecze, 1 bramka, 1 asysta
Goretzka: 3 mecze, 2 bramki, 0 asyst

KOGO WIĘC WYBRAĆ?

Patrząc na te statystyki, sprawa wydaje się prosta. Lewandowski zdecydowanie odjechał rywalom, zresztą nie pierwszy raz.
A jednak, kiedy przygotowywałem się do napisania tego artykułu i przeglądałem Twittera, pod hashtagiem #bundesligapotm nawet pod Polskimi nickami wiele osób dzieliło się swoimi głosami na innych zawodników niż Polak. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znalazłem na  discordzie przy okazji krótkiej dyskusji na ten temat. Jeden z użytkowników napisał:
“…Lewy i tak będzie bolcem..”
No i ma rację. Dlaczego? Otóż Robert nawet na swoich najlepszych kartach (nie liczę TOTY) ma niewiele ponad 80 tempa, a czasami nawet tego nie przekracza.

Tak prezentuje się druga karta w formie piłkarza Bayernu, no i bądźmy ze sobą szczerzy – jest ona totalnie niegrywalna.
W czasie kiedy (co podkreślałem wielokrotnie) większość graczy gra bocznymi obrońcami z 95 tempa na środku obrony taki Lewy jest totalnie bezużyteczny! Nadaje się tylko do przepalenia w SBC.
Dlatego też, przynajmniej moim zdaniem, najbardziej warto zagłosować albo na Goretzkę, albo na Nkunku. Serdecznie was do tego zachęcam i życzę żeby to jeden z tej dwójki wyszedł w SBC, a na grywalną kartę Roberta będziemy musieli poczekać do TOTS-ów….

GDZIE ZAGŁOSOWAĆ?

Aby oddać głos na piłkarza miesiąca Bundesligi, trzeba odwiedzić stronę https://bundesligapotm.easports.com, a następnie przejść do Vote Now. Każdy może oddać jeden głos.