ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA FIFA 23- Ponad 120 utworów!

Przez ponad 20 lat ścieżka dźwiękowa FIFA była zwierciadłem kultury i uprzyjemniała czas spędzony w grze milionom naszych graczy.

To ścieżka dźwiękowa z duszą. Ma wywoływać emocje dzięki odważnej mieszance gatunków. Co roku przełamuje schematy i promuje wykonawców z całego świata. To nie tylko najlepsze miejsce na poznawanie nowej muzyki, to też solidny zastrzyk energii na kolejny rok. Muzycy to dostrzegają i wielu chciałoby znaleźć się na tej liście, by wynieść swoją karierę na nowy poziom.

Wiedzą też o tym fani i każdego roku wyczekują ścieżki dźwiękowej z równą niecierpliwością co premiery samej gry. Ta muzyka wpływa na otaczający ich świat. Jeśli muzyka to uczucie, to FIFA jest naszym wspólnym, prawdziwie ogólnoświatowym świętowaniem. A czasem potrafi wręcz odmienić komuś życie.

W przypadku gry FIFA 22, z bezprecedensowymi 122 utworami wykonawców z 27 różnych narodowości, jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych świata wykonuje kolejny wielki krok naprzód.

Ducha ścieżki dźwiękowej FIFA 22 można poczuć na trybunach Etihad i San Siro, a także na piaskach Tulumu i Ibizy. Wśród wykonawców 52 utworów debiutujących w tym roku – festiwalu odważnych, inspirujących brzmień z wielu różnych gatunków – znajdziesz takie międzynarodowe sławy jak Swedish House Mafia (Szwecja), Polo & Pan (Francja), Glass Animals (Wielka Brytania), Little Simz (Wielka Brytania), girl in red (Norwegia), Jungle (Wielka Brytania) czy brytyjski piosenkarz i kompozytor Sam Fender. Oczywiście zgodnie z oczekiwaniami miłośników muzyki mamy też mnóstwo debiutantów, takich jak nowojorski wokalista Casper Caan, australijscy alt-rockowcy Bloodmoon, brazylijski fenomen wokalny CAIO PRADO, londyńska piosenkarka soul Hope Tala, wyjątkowy kongijski kolektyw KOKOKO!, francusko-jamajski piosenkarz i raper Hendrix Harris, izraelski zespół triphopowy Garden City Movement, topowy irlandzki zespół indierockowy Inhaler czy południowoafrykański projekt „future ghetto punk” Moonchild Sanelly z brytyjskim duetem Sad Night Dynamite.

Brzmienie ścieżki dźwiękowej VOLTA FOOTBALL na PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One, PC i Stadia to buczące latarnie osiedli mieszkaniowych od Lagos przez São Paulo i Los Angeles po Rzym. Tętni atmosferą podziemnej sceny, którą można poczuć w zgrzycie podeszew butów na ubitej ziemi lub rozgrzanym betonowym podwórku. Wszędzie tam, gdzie ludzie mogą wyrazić swój indywidualny styl, nasza ścieżka dźwiękowa będzie akcentowała ich zmagania. Żeby należycie pogrzać atmosferę, ścieżka dźwiękowa VOLTA FOOTBALL zawiera 70 utworów stanowiących doskonałą mieszankę światowego hip-hopu, grime’u, muzyki elektronicznej i nie tylko, włącznie z nowym nagraniem paryskich producentów DJ Snake & Malaa, brytyjskim raperem Headie One z afroswingowym duetem Young T & Bugsey, hip-hopowym duetem z Atlanty EARTHGANG czy z remiksem przeboju „Love Me Again” z FIFA 14 brytyjskiego piosenkarza i kompozytora Johna Newmana.

W grze znajdą się też wyjątkowe nowe stroje FUT zaprojektowane przez House Mafię, AJ Traceya, CHIKĄ i DJ Snake’em. Wszystkie utwory można odsłuchać od 20 września w serwisach SpotifyDeezer i Apple Music.