Summer Swaps w FIFA 22: Czy warto zbierać wszystkie 50 żetonów? Co wybrać?

W najnowszej odsłonie FIFY Electronic Arts zaprezentowało nam system żetonów. W skrócie polega on na zebraniu jak największej liczby żetonów – dostępnych w SBC i Zadaniach – i wymienieniu ich na nagrody. Najczęściej są one związane z tematem wymiany – np. w trakcie TOTS mieliśmy za żetony do zdobycia m. in. paczki z zawodnikami TOTS lub poszczególne karty.
W ostatni piątek rozpoczęła się największa wymiana żetonów w tym roku. W Summer Swaps, bo to o nich oczywiście mowa, możemy uzbierać aż 50 tokenów. Jednak mamy już lipiec i wielu graczy zadaje sobie pytanie: czy warto poświęcać swój czas na zebranie całości? Moim zdaniem – nie. No dobra, ale dlaczego nie? Przecież nagrody są obłędne, więc może faktycznie warto?
Zdjęcie

Nie warto i już tłumaczę dlaczego. Przede wszystkim trzeba spojrzeć na to z matematycznej strony. Żeby odebrać najbardziej mocarną nagrodę, czyli Zidane’a w wersji Moments, trzeba zebrać i przepalić 40 tokenów. Jeśli w niego celowaliście – macie odpowiedź. Odpuśćcie sobie choćby to ostatnie 10, żeby nie marnować wakacyjnego czasu.
Ale nie samym Zizou żyje człowiek i mamy mnóstwo innych, doskonałych nagród. Mnie osobiście bardzo pociąga Kimpembe w wersji 95. Ale są paczki z fodderem, picki z kartami TOTS i Shapeshifters i karty Ikon. Do wyboru, do koloru.
Oczywiście, z czysto fifowego punktu widzenia, najbardziej opłaca się zebrać 50 żetonów i układać niezwykle mocne kombinacje paczek, picków i zawodników. Musicie jednak wziąć pod uwagę fakt, że aby mieć do dyspozycji wszystkie tokeny, będziecie musieli poświęcić masę czasu na granie w Squad Battles i w meczach towarzyskich. Jeśli wam się chce – oto najlepsze zestawy za 50 i 48 żetonów:

Natomiast jeśli nie macie żelaznej woli i chcecie zebrać mniej żetonów, oto moje porady na poszczególną ich liczbę:

 • 10 ŻETONÓW: 83+x25, 84+x25, 85+x25
 • 10 ŻETONÓW: 84+x25 i pick z kartą “Shapeshifter”
 • 15 ŻETONÓW: Kimpembe 92 i 85+x25
 • 15 ŻETONÓW: 84+x25, 85+x25 i pick z kartą “Shapeshifter”
 • 20 ŻETONÓW: 84+x25 i pick z kartą “TOTS EFIGS” o ocenie 95+
 • 20 ŻETONÓW: Cafu w wersji “Icon Moments”
 • 25 ŻETONÓW: 85+x20 i Cafu w wersji “Icon Moments”
 • 25 ŻETONÓW: 82+x25, 85+x20, Kimpembe 92 i pick z kartą “TOTS EFIGS” o ocenie 91+
 • 30 ŻETONÓW: 85+x20 i pick z Ikoną w wersji Moments 92+
 • 30 ŻETONÓW: Kimpembe 92 i Cafu w wersji “Icon Moments”
 • 35 ŻETONÓW: Pick z kartą “Shapeshifter” 93+ i Cafu w wersji “Icon Moments”
 • 35 ŻETONÓW: 84+x25, 85+x20 i Kimpembe 95
 • 40 ŻETONÓW: Pick z kartą “Shapeshifter” i Ronaldinho w wersji Prime
 • 40 ŻETONÓW: Pick z kartą “TOTS EFIGS” o ocenie 96+ i Kimpembe 92

Tak prezentują się najbardziej opłacalne możliwości wykorzystania tokenów “Summer swaps”. Jak widać za każdą liczbę żetonów można zebrać mocne nagrody – oczywiście im więcej żetonów tym lepiej, ale nawet za te podstawowe 10 tokenów można otrzymać naprawdę fajne rzeczy. Ogólnie sam zamysł i nagrody mi się podobają, natomiast to, gdzie zdobywa się żetony… Trzeba zagrać sporo meczów w Squad Battles (po 4 za dwa żetony, dostępne są dwa wyzwania, co daje nam 8 spotkań) i trochę w Meczach Towarzyskich – to bardzo mnie zniechęca do zbierania tych tokenów. Mam w planach zebranie 20, ale jeszcze nie wiem czy nie zamachnę się na więcej.

Podsumowując: Nie polecam zbierania wszystkich 50 tokenów, bo nawet za 30 można dostać spore nagrody. Sam zamysł “Summer swaps” jest ciekawy, a nagrody – odpowiednie do aktualnych potrzeb graczy. Szkoda, że trzeba tyle czasu poświęcić na zdobycie ich, ale mimo wszystko event oceniam na plus. Obyśmy w przyszłym roku dostawali jeszcze więcej możliwości zbierania i wykorzystywania tokenów w taki sposób, w jaki kilkukrotnie było to dostępne w obecnej odsłonie.