Strona główna EA FC EA FC 24 Analiza pierwszego zwiastunu EA SPORTS FC 24
EA FC 24PodsumowaniaPublicystyka

Analiza pierwszego zwiastunu EA SPORTS FC 24

668
Na początku tego tygodnia obiegły nas najważniejsze informacje w kontekście EA FC od wielu miesięcy. W końcu poznaliśmy pierwszy, oficjalny zwiastun, ale do tego także okładkę edycji Ultimate. Z tych dwóch, jakże ważnych przedpremierowo rzeczy, można wysnuć pewne wnioski i przeprowadzić szczątkową analizę. Co EA SPORTS chciało nam przekazać za pośrednictwem tych dwóch ważnych środków?

Okładka, a następnie zwiastun, wywołały spore kontrowersje w środowisku i społeczności FIFA. W sumie nie wiem, co było bardziej kontrowersyjne, ale jednak myślę, że okładka. Ludziom mocno nie przypadł do gustu wygląd twarzy zawodników i chyba myśleli, że faktycznie tak będą one wyglądać w grze. Godzinę później – podczas zwiastunu – okazało się, że po prostu się mylili. 
Zwiastun był oczywiście teoretycznie małym przedsmakiem przed szerszym filmem prezentującym grę. Półtora minutowy klip ma zawrzeć w sobie sporo informacji, ale jednak zostawić wiele tajemnic do końca. Można tylko snuć teorie, które moim zdaniem są całkowitą oczywistością. Postanowiłem rozgryźć ten zwiastun i podsumować to, co w sumie wiemy po poniedziałkowym wysypie informacji. 

1. Kobiety w FUT

Wszystko, o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu w kwestii kobiecego futbolu w EA FC – sprawdza się. Po zwiastunie można wnioskować, że faktycznie kobiecy futbol wejdzie na wyższy poziom w grze, ale i faktycznie może zawitać do Ultimate Team. Nawet nie “może” – sądzę, że jest to po prostu pewne. Świadczą o tym przede wszystkim ikony/hero kobiet, takie jak Alex Scott czy Mia Hamm. Ta pierwsza otrzyma kartę bohaterki FUT, a druga ikonę. Można je łatwo poznać na zwiastunie, ale i na stronie EA SPORTS. Nie są tam z przypadku. Mniej pewne jest to, czy pojawią się w jednym trybie z mężczyznami, ale wnioskując po tym, że Alexia Putellas czy Sam Kerr wychodzą z tunelu na murawę w jednej drużynie z np. Erlingiem Haalandem sądzę, iż faktycznie to będzie miało miejsce.

Oficjalna strona EA SPORTS FC
2. Większy wpływ zawodników w karierze

W FIFA 23 wypowiedzi udzielał zawsze menedżer zespołu. Było to zawsze obecne na konferencjach przedmeczowych, czy w pomeczowych wywiadach. Wpływały one na relacje w szatni, nasz globalny obraz jako menedżera, a także stosunki z poszczególnymi zawodnikami. W EA SPORTS FC ma się to zmienić i zawodnicy także będą mogli udzielać wywiadów, co wnioskuję po kilku klatkach, na których pokazany jest udzielający wywiadu Vinicius. Na pewno uatrakcyjniłoby to karierę zawodnika, ale także i trenera, gdy będziemy mogli usłyszeć od zawodnika w wywiadzie wiele gorzkich, lub ciepłych słów. 

Fragment zwiastunu EA SPORTS FC 24 (YT)

 

3. Nowa główna gwiazda gry

To było wiadome już od jakiegoś czasu nieoficjalnie, poznaliśmy tą postać już na okładce, a później właśnie na zwiastunie. To oczywiście Erling Haaland. Na zwiastunie szedł pośrodku tunelu, którym wychodzą zawodnicy na murawę stadionu, a za nim gasły wszystkie światła. To jasny znak – będzie główną postacią w EA SPORTS FC. 

Fragment zwiastunu EA SPORTS FC 24 (YT)

4. Nowy rendering twarzy

Za sprawą zmienionej technologii Hypermotion, twarze wielu zawodników wyglądają nieco inaczej niż w poprzedniej edycji. Na 31 zawodników wpływa nowy rendering silnika HypermotionV. Jest to w sumie dość kontrowersyjna zmiana, bo faktycznie ją widać. Myślę, że nie wygląda to źle, ale po prostu widać zmiany. Sądzę, że wszystko będzie jeszcze i tak mocno poprawione. Dyskusyjny temat. 

Karty FUT ze zdjęciami ze zwiastunu i okładki. Ten Saka…

 
5. Saga z FC Barceloną

Temat FC Barcelony i umowy z KONAMI, która teoretycznie wygasła, dalej jest żywy. Na krótkim zwiastunie, ale i okładce, nie zaprezentowano żadnego zawodnika mistrza Hiszpanii. Mało tego. Ikony, które są ewidentnie powiązane z Barceloną i są w sumie najbardziej związane z tym klubem po prostu są ubrane w inne koszulki. Cruyff stoi w koszulce Ajaxu, a słynny brazylijski “R10” w stroju PSG. Coś tu jest ewidentnie nie tak. Czyżby sprawa partnerstwa z Barcą była przegrana?

 

Cały zwiastun:

 

 

 

 

 

Napisane przez
Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL. Jeden z założycieli portalu obok Macieja i Wojtka. Poza portalem wielki fan piłki nożnej, sympatyk FC Barcelony, Lechii Gdańsk.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

ANKIETA

Jaki jest Twój ulubiony tryb w EA FC 24?

View Results

Loading ... Loading ...

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

TOTS La Liga w EA FC 24. Spójrzcie tylko na kartę Lewandowskiego!

Tots La liga to nowy event, który właśnie pojawił się w popularnej...

EA FC 25 bez Interu Mediolan. Dlaczego?

Maj to miesiąc, w którym pojawiają się pierwsze przecieki o nowej odsłonie...

Utalentowani i nieznani piłkarze w EA FC 24. Idealni, aby rozwinąć ich w karierze

Jednym z sposobów na zbudowanie świetnej drużyny do kariery menadżera jest znalezienie...

Najnowsza aktualizacja FC 24 – Title Update #14. Wszystkie zmiany i nowości.

EA SPORTS oficjalnie wypuściło 14 aktutalizacje dla FC 24, która ma na...