Strona główna Dodatki Droga na szczyt, czyli 4 pomysły na karierę w FIFA 23
DodatkiFC Hot NewsFIFA 23Publicystyka

Droga na szczyt, czyli 4 pomysły na karierę w FIFA 23

207

Sezon powoli się kończy dla lig w systemie jesień-wiosna, a dla innych trwa w najlepsze. Miłośników, jak i sezonowców na pewno zainteresowała oferta Xbox Game Pass, gdzie w ostatnim czasie pojawiła się w ofercie FIFA 23. Chcę Wam przestawić 4 pomysły na karierę, przy użyciu moda Custom Crest Pack PL. Każdy pomysł będzie zawierał bieżącą sytuację klubu oraz pełny obraz priorytetów, które poprawią realizm rozgrywki i są dostosowane do jego sytuacji. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

1. Red Bull i projekt Polska

Wybór miasta jest duży, bo mod zawiera 84 herby z 77 polskich miejscowości. Polecam wybrania miasta, z którego jest już jakiś klub w 1 lidze i wybranie ich jako rywala. Rywalizacja podniesie status w meczach bezpośrednich, jak i przyniesie smaczek przy ewentualnej walce o awans.

 

SPECYFIKACJE STADIONU

 

Stadion musi mieć nazwę “Red Bull Arena”. Kolorystyka nie jest jednakowa na stadionach Red Bulla. W Nowym Jorku krzesełka mają kolor niebieski, w Lipsku czerwony, natomiast w Salzburgu jest to ciemny kolor granatowy. Sugeruję wybrać jeden z nich. Osobiście wybrałem czerwone.

PRIORYTETY ZARZĄDU

Budżet klubu ustawcie na poziomie 10 mln, aby móc wybrać 1 lub 2 najlepszych pracowników szkółki juniorów. Sukces krajowy? Oczywiście, że jak NAJWYŻSZY. Dostępne środki? Rób co chcesz – BARDZO NISKI. Ekspozycja marki? To Red Bull, ale nie dajmy się ponieść emocjom. ŚREDNI, Rozwój młodzieży? Wystarczy jedno słowo – Biznes – dlatego zalecam ustawienia NAJWYŻSZY.

 


2. Znicz wraca na zaplecze najlepszej ligi świata

 

Klubu Znicz Pruszków nie trzeba przedstawiać fanom Roberta Lewandowskiego, natomiast jeśli pierwszy raz o nim słyszysz, to poniżej zamieszczam streszczenie kluczowych informacji. Podwarszawski Pruszków pod względem liczby ludności jest piątym miastem na Mazowszu. W sezonie 2007/08 mogli awansować z II Ligi do Ekstraklasy dzięki bramkom wielkiego Robercika. Natomiast do upragnionego awansu zabrakło jednego punktu, ponieważ sezon zakończyli z takim samym dorobkiem punktowym jak Piast Gliwice oraz Korona Kielce (62 pkt), ale ze względu na najniekorzystniejszą sytuację w meczach bezpośrednich Znicz pozostał w lidze, która w następnym sezonie przyjmowała miano I Ligi. W następnym sezonie uplasowali się na 6. miejscu, a do awansu zabrakło im 7 punktów. Po tych dobrze rokujących sezonach Znicz spadł z I Ligi, a na ich powrót do wyższej klasy rozgrywkowej kibice czekali do roku 2016, ale niestety nacieszyli się nią tylko rok. W sezonie 2022/23 ponownie meldują się w I Lidze, tak więc to najlepszy moment, aby doprowadzić Znicz na szczyt. Kto wie może i Robercik wróci pożegnać się z piłką w Pruszkowie. Pamiętajcie – Gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków – Dlatego też ogranicza Was tylko wyobraźnia. 

 

TRENER DRUŻYNY – Mateusz Misiura

SPECYFIKACJE STADIONU

 

Stadion Znicza posiada trybunę tylko z jednej strony, więc wybór stadionu może być utrudniony. Zalecam wybranie stadionu Aloha Park. Krzesełka są w kolorze żółtym.

PRIORYTETY ZARZĄDU

Średnia wieku wynosi 22,9, tak więc celowałbym w MŁODY wiek składu. Finanse są stabilne, ale zarząd musi trzymać pasa. Ekspozycje marki sugeruje ustawić jako ŚREDNI, ze względu na odważny styl grania młodzieżą, co może sugerować chęć dalszego rozwoju. Również sugerując się wiekiem zespołu stawiałbym na WYSOKI rozwój młodzieży.

 


3. Bydgoska Zawisza

Zawisza Bydgoszcz w roku 2013 zawitała na szczyt rozgrywek piłki nożnej w Polsce. Niestety ich przygoda zakończyła się po dwóch sezonach. W sezonie 2013/14 zajęli 6 miejsce w fazie zasadniczej, natomiast po meczach w grupie mistrzowskiej uplasowali się na miejscu 8. W tym samym czasie kluczowymi sukcesami klubu było wygranie Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski. W finale Pucharu Polski zmierzyli się z Zagłębiem Lubin, a o wygranej zadecydowały rzuty karne. Natomiast w finale Superpucharu Polski pokonali na Legię Warszawa, po bramce Vahana Gevorgyana w 90 minucie spotkania. W kolejnym sezonie nie było już tak kolorowo, a Zawisza po zajęciu przedostatniego miejsca w lidze spadła z Ekstraklasy. W kolejnym sezonie, pomimo zajęcia miejsca w środku tabeli, klub spadł z I Ligi. Przyczyną było brak otrzymania licencji na sezon 2016/17.Od roku 2016 Zawisza rozpoczęła tułaczkę od B Klasy, aby w roku 2021 powrócić do III Ligi. W tym sezonie Zawiszy brakuje 11 punktów do lidera, tak więc pozostaną na czwartym poziomie rozgrywkowym przynajmniej na następny sezon. Klub ma aspiracje na powrót do elity, a zarząd klubu, sugerując się dobrymi wynikami, podejmuje słuszne decyzje.

 

TRENER DRUŻYNY – Piotr Kolc

SPECYFIKACJE STADIONU

Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka posiada ponad 20 tys. miejsc, więc z takim obiektem klub jak najbardziej wpasowuje się do Ekstraklasy, nie mówiąc już o I Lidze. Zalecam wybranie Al Jayeed Stadium ,który najbardziej odzwierciedla wygląd prawdziwego stadionu.Wybór koloru dla krzesełek może być różnorodny, trzeba tylko pamiętać, aby trzymać się trzech kolorów – Czarny, Ciemnoniebieski oraz żółty. Najmniej widoczny na stadionie jest żółty. Wybór należy do Was.

PRIORYTETY ZARZĄDU

Tak jak przy sytuacji Znicza Pruszków, sugeruje podobne priorytety, ze względu na młody skład. Średnia wieku to 21,7. Jedyną różnicą są finanse. Stadion jest duży i wymaga większych środków. Trzeba być uważnym przy podejmowanych decyzjach. Poziom NAJWYŻSZEJ wagi.

 


4. Stolica Sportu? Żart i to nieśmieszny

Warszawa posiadając miano stolicy oraz najbardziej zaludnionego miasta w Polsce powinna mieć w swoich szeregach kluby, które biją się o miano nie tylko najlepszego klubu w Polsce, ale i o miano “Dumy Stolicy”, o którą przekrzykują się tamtejsi kibice. Monopol utrzymuje Legia, która przez prawie 10 lat jest jedynym klubem na szczeblach centralnych w Warszawie. Polonia po degradacji w roku 2013, pojawiła się na chwilę II Lidze w 2016, aby po zakończeniu rozgrywek powrócić do III Ligi. Polonia sezon 2022/23, jako beniaminek, zakończyła na miejscu pierwszym, dlatego też wróci na boiska Fortuna I Ligi. Natomiast skupmy się na innym klubie, którym jest Hutnik Warszawa. Klub z ulicy Marymonckiej tuła się po boiskach niższych lig (od III ligi, aż po B Klasę) od bardzo wielu lat. Największym sukcesem klubu było 6 miejsce w sezonie 1992/93, kiedy znajdowali się w II lidzę (w tamtych czasach 2 szczebel rozgrywkowy).

 

TRENER DRUŻYNY – Maciej Gadowski

SPECYFIKACJE STADIONU

Stadion Hutnika Warszawa może pomieścić 1328 widzów, tak więc jest dostosowany jedynie do wymogów III ligi. Po obserwacji jak wygląda stadion można dopuścić myśl o rozbudowie stadionu, który mógłby przypominać Stadion Town Park. Natomiast wygląd takich stadionów jak Logville Stadium oraz Oktigann Park również jest do przyjęcia. Licząc, że klub zdecydowałby się na zlikwidowanie zadaszenia na jednej z trybun. Kolor krzesełek nie jest jednakowy na dwóch trybunach. Po jednej stronie są pomarańczowe, a po drugiej są czarne. Dla kompromisu sugeruje wybrać pomarańczowy kolor dla krzesełek, natomiast w kolorze stadionu wybrać kolor czarny.

PRIORYTETY ZARZĄDU

Średnia wieku piłkarzy Hutnika to 25,2. Sugeruję wybranie ZRÓWNOWAŻONEGO składu. Miasto nie jest skąpe do pomocy, a dostosowanie stadionu do I Ligi było kosztami, które trzeba spłacić. Finanse – poziom WYSOKI. Ekspozycja marki jest WYSOKA.Jest to klub z Warszawy, a po pomocy przy stadionie trzeba szukać środków do budżetu. Rozwój młodzieży jest niski. Nie ma parcia na młodych zawodników, a ważniejsze jest stawianie na doświadczonych zawodników.

 


Gdyby budżet mógłby być nieco niższy to w przypadku Zawiszy i Hutnika powinien być o wiele mniejszy niż 1 mln. W celu utrudnienia kariery tymi klubami zalecam jakiś przepłacony transfer.

 

Dobrej zabawy!

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

FC 24: Title Update #6 – Holiday Update

EA zapowiedziało nową łatkę do gry na wszystkie platformy, sprawdźmy więc co...

FC 24 MusicPack TU5

Wspaniała kolekcja muzyki ze starych wersji FIFA (2002-2017) + kilka utworów wielbionych...

Radioaktywni – nowe wydarzenie w Ultimate Team. Przecieki wprowadziły w błąd

Wczoraj miała miejsce premiera nowych kart w Ultimate Team. To nowa seria...

Piłkarz miesiąca LaLiga już jest!

Wyzwanie Budowania Składu o “potma” z LaLigi właśnie zostało dodane do gry!...