FIFA 23: Nowy system zgrania! + design kart FUT Heroes, EA Play, EA Sports FC

Kolejny dzień, kolejna porcja przecieków i informacji związanych z nową FIFĄ 23. Ale nie tylko! Mamy dla Was również informacje związane z EA Sports FC 24, które pojawi się w przyszłym roku. Poznaliśmy design kolejnych kart w Ultimate Team oraz kolejną ważną datę.

NOWE ZGRANIE W FIFA 23

Wedle kilku źródeł na Twitterze w najnowszej odsłonie zostanie wprowadzone zupełnie nowe rozwiązanie jeśli chodzi o zgranie. Wreszcie zmiany w tej kwestii! Zgranie zespołu będzie teraz oceniane w skali gwiazdek (maks. 3). Piłkarze nie będą musieli być umieszczeni tuż obok siebie, aby połączyć się ze sobą. Wystarczy umieścić ich po prostu w zespole. Dodatkowo niska ilość zgrania zespołu nie będzie wpływać na statystyki zawodników (obniżać ich), jedynie wyższa ilość oferuje większe boosty do stylów gry. Zobaczymy jak to będzie wyglądać, szczerze mówiąc mam mieszane uczucia – będzie trzeba się uczyć systemu od nowa, zamiast doskonale znanego od lat, opierającego się na połączeniach między zawodnikami. Jestem ciekaw.

KARTY FUT HEROES 23

Pojawił się też design kart Bohaterów FUT w FIFIE 23. Są to ci Bohaterowie dostępni normalnie w Ultimate Team (nie mylić ze złotymi kartami dotyczącymi mundialu). Ogólnie design wygląda dosyć podobnie do tego w aktualnej odsłonie, ale mi podoba się bardziej. Są kolory, wygląda to tak, hm, plastycznie. Może uda się pograć którymś z bohaterów w nowej edycji gry. No i oby znalazł się w tym gronie znów chociaż jeden Polak!

10 GODZIN GRY Z EA PLAY

Jak zapewne każdy gracz FIFA wie, co roku abonenci EA Play mają 10 godzin przedpremierowego dostępu do gry. Tak będzie też w tym roku, a co ważniejsze, dostęp ten faktycznie będzie najszybszy – 26 września, dzień przed przedpremierowymi zamówieniami Edycji Ultimate, każdy, kto ma wykupiony abonament EA Play będzie mógł rozpocząć swoją przygodę. Fajny ukłon w stronę wspierających Kanadyjczyków.

OGROMNA NOWOŚĆ W EASFC 24

Wszyscy żyjemy FIFĄ 23, ale warto wspomnieć o fantastycznej nowości która pojawi się za rok już w EA Sports FC. @FUTZONEFIFA na Twitterze poinformował, że w przyszłorocznej odsłonie pojawi się tryb kariery online. Wyczekiwany od dawna przez fanów, teraz staje się faktem. Nie ma jeszcze dokładniejszych informacji co do funkcji czy wyglądu tego trybu, będziemy musieli na nie poczekać, ale na pewno warto będzie zaczekać na te informacje. Szykuje się niesamowita innowacja! Według leakerów EA pracuje nad trybem już od dwóch lat. Szmat czasu i mam nadzieję, że Elektronicy się postarali. Ten tryb ma ogromny potencjał. Osobiście jestem fanem trybu kariery i z niecierpliwością czekam na szczegóły.

W najbliższych dniach na pewno otrzymamy więcej informacji o FIFE 23. Leakerzy już zapowiadają, że gra ma mnóstwo nowości. Tak więc czekamy i rozkręcamy hype!