FIFA 23: Wyciekły nowe karty “Showdown” związane z mundialem w Katarze!

Dzisiaj na swoich social mediach FUT Sheriff, czyli sprawdzone źródło wycieków związanych z FIFA 23, opublikował cztery nowe SBC, które niedługo będą dostępne do zrobienia w grze. W wyzwaniach budowania składu zobaczymy niedługo karty “World Cup Showdown”. Na czym polega idea tych kart?
Karty typu “WC Showdown” otrzymują ulepszoną wersję swojej złotej karty. Dla przykładu: karta z reprezentacji Brazylii otrzymała przed wczorajszym meczem kartę ocenioną na 86. Brazylia pokonała Koreę Południową i awansowała do następnej fazy. Karta oceniona na 86 zamienia się więc w kartę o ocenie 88. W przypadku remisu – otrzymuje jeden overall w górę. Jeśli Brazylia by przegrała – pozostaje na 86.

To dosyć sprawdzony sposób z którego EA korzysta od kilku lat przy okazji różnych rozgrywek, chociażby Ligi Mistrzów czy Pucharu Anglii. W tym roku karty “Showdown” debiutują na wielkiej imprezie i jest to fajny sposób na wzmocnienie swojego składu i – przy okazji – pobawienie się trochę w przewidywanie. Kto więc otrzyma karty w najbliższym czasie? Będą to zawodnicy z krajów, które zagrają w ćwierćfinale MŚ. Pierwszy zestaw dotyczyć będzie meczu Argentyna – Holandia (9.12, 20:00). Wytypowani zostali Memphis Depay z Holandii i Marcos Acuna z Argentyny. Obaj piłkarze mają być ocenieni na 87, jednak jest to niepotwierdzone i statystyki mogą się zmienić po ostatecznym ukazaniu się piłkarzy w grze.

Drugi zestaw graczy związany będzie z meczem pogromców Polaków, Francuzów, z Anglią. Mecz Anglia – Francja (10.12, 20:00) określany jest mianem wielkiego ćwierćfinałowego hitu. EA nie mogło tego zignorować i zafundowało nam karty “Showdown” Shawa i Thurama. Obie karty mają mieć po 86, ale ponownie – to tylko przewidywanie i finalny kontent może mieć inne statystyki.

Istnieje możliwość, że EA wypuści też karty “Showdown” związane z innymi spotkaniami ćwierćfinału. Kanadyjczycy zdają się rozpędzać, podobnie jak sam turniej, jeśli chodzi o tempo i rozmach. To mogą być ciekawe dni w Ultimate Team!