FUT 23: Nowości!

EA Sports uraczyło nas ostatnim już zwiastunem nowej odsłony gry. Tym razem przyszła pora na rozwinięcie kwestii Ultimate Team, w którym pozmieniało się… całkiem sporo!

 

FUT MOMENTS

FUT Moments to nowa waluta w grze, którą odblokować będziemy mogli za pomocą robienia różnych wyzwań podczas meczów. W miarę prostych, na przykład strzel gola danym piłkarzem, czy strzel gola z rzutu wolnego. Czas na zadanie będzie ograniczony i nie będziemy rozgrywać pełnych spotkań. Będziemy także mieli zadania dot. odwzorowywania akcji z realnych boisk. Za tą walutę kupować będzie można np. specjalne paczki.

 

NOWY SYSTEM ZGRANIA

Nowy system zgrania nie będzie już oparty na linkach. To zupełnie inny system, który opierać będzie się na małych kafelkach, a prościej mówiąc diamencikach. Nie będzie już znaczenia i bezpośrednich połączeń pomiędzy graczami, liczyć się będzie wypełnianie “zadań” po lewej stronie. Bardzo ważną kwestią jest też to, że zawodnik posiadający 0 zgrania (a więc zero wypełnień) nie otrzymuje ujemnych punktów do poszczególnych statystyk, jak ma to miejsce w tej chwili. W takim przypadku gra on dokładnie tak, jak pokazują jego atrybuty. Maksymalnym zgraniem ekipy będzie 33.

NOMINALNE I POBOCZNE POZYCJE

To też wiąże się ze zgraniem. Otóż karty będą miały główną, ale i niektóre także poboczne pozycje. Czyli, że na obu pozycjach będziemy mogli grać, mając pewne zgranie. Jednakże umieszczając kartę na zupełnie innym miejscu w składzie, będziemy mieli tego zgrania 0 na tym zawodniku. Co ważne, nie będzie odejmować nam żadnych punktów statystyk jak to jest dzisiaj, więc chyba wracamy do gry bocznymi obrońcami na środku. Nieźle.

CROSS PLAY

Jak wiemy, cross play będzie dostępny na wszystkich konsolach, lecz nie będzie go na PC i Nintendo Switch. Tak więc to trochę zaczyna podważać sens kupowania FIFA 23 na te platformy, bo po prostu pod kątem FUT będzie to nieopłacalne. Rynek raczej będzie dość opustoszały w porównaniu do PS i XBOX.

 

Zwiastun:

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL