FUT 23: Polak nominowany do nagrody zawodnika miesiąca Serie A!

Nadchodzi nagroda dla zawodnika miesiąca za listopad. Oczywiście, miesiąc ten jeszcze się nie skończył, ale wiadomo, że rozgrywki ligowe w tym roku już dobiegły końca z racji Mistrzostw Świata. No, chyba, że będą jeszcze mecze pod koniec grudnia. 

Nadeszły nominacje do nagrody “piłkarza miesiąca” w lidze włoskiej. Nagroda jest bardzo prestiżowa, bo wyróżnienie to jest przyznawane tylko raz w miesiącu. Nagroda ta ma oczywiście swoje przełożenie na grę FIFA 23 i tryb Ultimate Team, i w tym właśnie trybie nagrodzony zawodnik dostaje swoją dość mocno ulepszoną kartę.
Wygrywa ten, kto niby po prostu prowadzi w głosowaniu, chociaż tego nigdy do końca nie wiadomo. Na pewno te głosy pomagają nakierować EA Sports na zwycięzcę. Nagrody te dostali wcześniej np. Kim Min Jae czy skrzydłowy Milanu Rafael Leao. Nie dostał i nie dostanie on jednak karty za ten miesiąc. Kto zaś wygra w listopadzie?

Nominacji w kwestii ligi włoskiej jest aż pięciu – i mamy wśród nich naszego niesamowitego orła, chyba wszyscy wiemy kogo. Lista nazwisk nominowanych to: Bonaventura, Di Marco, Kean, Oshimen no i oczywiście nasz rodak – Piotr Zieliński!

Najbardziej interesuje nas chyba przede wszystkim to, jakie realne szanse ma Polak. Otóż myślę, że to i całkiem spore, choć wiadomo, że to jest EA SPORTS i nic do końca nie jest pewne. Pewne są jednak statystyki. I Oshimen i Zieliński robili naprawdę dobre liczby i grali świetne mecze, zresztą podobnie jak i całe Napoli.

Victor rozegrał trzy mecze ligi włoskiej w listopadzie, strzelił w nich dwie bramki i zaliczył dwie asysty. To bardzo dobry wynik i można go stawiać jako faworyta do zdobycia tej nagrody.

Zieliński w liczbach stoi nieco gorzej. Tak samo jak Victor rozegrał trzy mecze, strzelił tyle samo bramek, ale zaliczył jedną asystę mniej. Nie odejmuje to mu w zupełności niczego, bo to, co prezentował na boisku ma też dla nas ogromne znaczenie. Jego ogrom pracy i fenomenalnego opanowania pomógł Napoli, które utrzymuje się pewnie i stabilnie na pozycji lidera ligi włoskiej.

Trzecim zawodnikiem o największej szansie zdobycia nagrody jest Moise Kean. Nie ma co Włochowi ujmować, a także wyśmiewanemu z początku sezonu Juventusowi. Napastnik jest w świetnej formie, podobnie jak Juventus, który wygrał ostatnie 5 spotkań i jest na ostatnim stopniu podium w tabeli Serie A. Kean zdobył 3 bramki w 3 spotkaniach, w których grał.

Link do głosowania: https://serieapotm.easports.com

Wybierzcie mądrze!
Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL