Strona główna FIFA FIFA 23 Najlepsza karta w historii PKO BP Ekstraklasy – Lukas Podolski (95)!
FIFA 23Recenzje zawodnikaSBC

Najlepsza karta w historii PKO BP Ekstraklasy – Lukas Podolski (95)!

158
Można negować i podważać wiele rzeczy związanych z polską ligą, ale jeśli chodzi o FIFA 23, nasze rodzime rozgrywki doczekały się prawdziwego goleadora na wirtualnej murawie. Oczywiście – mamy Smolarka, jednakże jak go tu porównać do wielkiej gwiazdy Górnika Zabrze? Przed państwem Lukas Podolski w wersji FUTTIES!

Powiedzmy sobie szczerze – na taką kartę Lukasa czekaliśmy już długo. W sumie raczej tylko w nierealnych marzeniach, które jednak okazały się być całkowicie realne. Maszyna losująca EA SPORTS postawiła właśnie na Podolskiego, który w sumie był legendą jeśli chodzi o wczesne realia Ultimate Team. Mówię o FIFA 10, FIFA 11. 
Lukas otrzymał kartę ocenioną na 95, co w sumie oczywiście jak na jego dzisiejszy poziom gry jest oceną wyjętą “z kapelusza”, ale czy na tym etapie są już rozdawane jakiekolwiek normalne, uczciwe karty? To raczej ukłon ku niemieckiej społeczności, która Poldiego na pewno bardzo lubi i szanuje, a jest to poniekąd ikona reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów, ale i także ważna postać w historii Bundesligi. W końcu nr. 10 w FC Koln jest zastrzeżony właśnie dla Poldiego. To jednak też miły smaczek dla nas – polskich graczy, bo jak wiemy, Lukas urodził się w naszym kraju, mówi po polsku i za wszelką cenę pragnął grać dla Górnika. To budzi respekt, a my to po prostu lubimy. 

Karta “Poldiego” na papierze

Podolski na swojej nowej karcie FUTTIES wygląda zaskakująco. Maksymalne gwiazdki i statystyki strzelania z pewnością robią wrażenie, czego nie można już powiedzieć o dryblingu czy tempie, które na dzień dzisiejszy jest po prostu słabe. Bez większych problemów nawet za darmowe zadania można wyciągnąć karty, które po prostu są szybsze i wpasowujące się w teorii w metę gry. Ale patrząc na samą kartę – jest ona po prostu dobra. 

 

 

Zachowanie piłkarza na boisku

Po rozegraniu wielu spotkań mogę stwierdzić, że Podolski ma wiele plusów i minusów. Zaczynając od tej złej strony, u mnie ewidentnie miał problem z przepychaniem się. Potrafili zatrzymać go teoretycznie słabsi obrońcy jak na ten etap gry, a on sam bardzo nieudolnie z nimi walczył. Na neutralny punkt mogę postawić tempo – o dziwo nie odstaje ono tak, jak wskazuje na to karta, jednakże nie jest to absolutnie nic nadzwyczajnego. Rozpędza się równie szybko jak i sam biegnie, więc balans i równowaga jest w tym przypadku zachowana. 

Czasami miewał problemy z dryblingiem, ale nie stawiam tego już na pierwszym miejscu do oceny – w końcu to środkowy napastnik. Ale jedynie czasami można było to odczuć, bo ewidentnie pięć gwiazdek sztuczek daje tej karcie mnóstwo mocy i chęci zabawy. Podobnie jak i pięć gwiazdek słabszej nogi, które w połączeniu ze statystykami strzeleckimi sprawiają, że uderzenie na bramkę w większości przypadków kończy się golem. W tym strzały z dystansu, a nawet teoretycznie słabsze już “power shoty”, które spod nogi Niemca są wprost mocarne. I właśnie w ten sposób wiele moich spotkań kończyło się wysokimi wynikami, w których Podolski potrafił strzelać po trzy, cztery, a nawet pięć bramek. Dodatkowo Lukas okazał się być także świetnym rozgrywającym, gdzie także za pozycją nr. “9” potrafił dobrze rozrzucać piłki. To od razu zmazywało mi wady, jakimi dysponuje Niemiec. A może jednak trochę Polak? 

Stosunek jakości do ceny – czy warto?

Powiedzieć “nie warto” w przypadku takiej karty z PKO BP Ekstraklasy to grzech i nieporozumienie. W końcu to gratka dla polskich fanów ligi, ale w szczególności Górnika Zabrze, bo takiego zawodnika można pozyskać tylko raz. Nie sądzę, że jakikolwiek piłkarz prędko dostanie podobnie mocną kartę co Lukas. Oczywiście – ma on trochę wad, ale patrząc na zalety i relatywnie niską cenę – to się po prostu niweluje. W końcu trzeba zapłacić za niego ledwie lekko ponad 150 tysięcy monet od zera, a patrząc inaczej – po prostu trzy składy – 84, 86, 87. Czysto obiektywnie – moim zdaniem warto. Spieszcie się, bo czas na wykonanie wyzwania jest do jutra (9.08.2023) do godz. 19:00!

 

8.9
Podsumowanie recenzji
  • Tempo9
  • Strzelanie9
  • Drybling7
  • Wytrzymałość10
  • Siła8
  • Jakość-cena10
  • Fun z gry9
Napisane przez
Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL. Jeden z założycieli portalu obok Macieja i Wojtka. Poza portalem wielki fan piłki nożnej, sympatyk FC Barcelony, Lechii Gdańsk.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

Kalendarz Adwentowy w Ultimate Team! Na czym polega?

Grudzień, magiczny miesiąc świąt. Jedną z najbardziej kojarzących się rzeczy ze świętami...

FIFA 23 CD Eldense kit fix for EEP TU17.1

Modyfikacja poprawia wygląd stroju CD Eldense w modyfikacji EEP 23. Autor: themaks567...

Terminatorka lewej flanki, czyli Selma Bacha RTTK (88)

W EA SPORTS FC 24 jest w sumie niewiele obrończyń i obrońców,...

FIFA Editor Tool

Najlepsze narzędzie moderskie jest już dostępne dla EA Sports FC 24. ET...