Strona główna EA FC EA FC 24 Niepowstrzymany drybler – jak spisuje się Ousmane Dembele? (86)
EA FC 24Recenzje zawodnikaUltimate Team

Niepowstrzymany drybler – jak spisuje się Ousmane Dembele? (86)

133
Ousmane Dembele od lat jest jednym z najlepszych piłkarzy na starcie naszej przygody w Ultimate Team. W okresie jesiennym, chociażby rok temu, jego karta robiła fenomenalną robotę. Tym razem, Francuz otrzymał swoją najwyżej ocenioną zwykłą kartę w historii – jak spisuje się na boiskach FUT?

Dembele to obecnie ciągle wielki talent w piłce nożnej. W tym okienku transferowym zamienił Barcelonę na PSG, co obiło się szerokim echem w piłkarskim świecie. Jego gra w poprzednim sezonie potrafiła zadziwiać, więc otrzymał on aż +3 do swojej oceny w EA SPORTS FC 24 względem poprzedniej edycji. W ubiegłym roku był horrendalnie dobry, a jak jest w FC 24?

Karta na papierze
Francuz na papierze wygląda bardzo dobrze, a nie jest to jego najlepsza karta w tej edycji (posiada on już lepszą wersję – RTTK). Nasze oczy jako pierwsze widzą przede wszystkim bardzo wysokie tempo, które wynosi aż 93. To świetna statystyka jak dla skrzydłowego. Inne ważne statystyki to także strzały, podania czy drybling – Dembele nie zawodzi w żadnej z nich. Oczywiście, strzelanie można trochę podrasować, jednakże podania i drybling stoją na bardzo dobrym poziomie. Szczególnie wewnątrz tej ostatniej statystyki możemy zobaczyć zdumiewające liczby – 90 zwinności, 81 równowagi, 89 samego dryblingu. Jeśli patrzeć na gwiazdki, to też nie ma się czego czepiać. Dembele ma 5 gwiazdek sztuczek i słabszej nogi, więc nie ma dla niego praktycznie ograniczeń. Teoretycznie powinniśmy obawiać się jego fizyczności wynoszącej 57, ale bez obaw – nie jest ona tak potrzebna, jak wielu może sądzić.

Na papierze jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Ale jak się do tego ma jego gra?

 

 

Style gry

Dembele może pozytywnie zaskoczyć także swoimi stylami gry. Posiada on chyba najważniejsze cechy dla skrzydłowego i realnie czuć, że przekładają się one na grę. Posiada on także jeden Styl gry+, więc w jednym z nich jest perfekcyjny. Oto wszystkie style gry, które posiada na swojej złotej karcie:
 • Rapid (Styl gry+) – maksymalnie zwiększona prędkość podczas sprintu z piłką, maksymalnie zmniejszone ryzyko błędu podczas sprintu lub odbicia piłki.
 • Flair – zwiększona dokładność sprytnych podań i strzałów.
 • Trickster – zdobądź możliwość wykonywania unikalnych sztuczek technicznych.
 • Quick step – przyspiesza szybciej podczas eksplozywnego sprintu AcceleRATE 2.0.

Wrażenia z gry

Dembele w nowej edycji gry jest tym samym Dembele, co rok temu. Niezawodny, niepodrabialny skrzydłowy. Jego tempo nie jest zakłamane w żadnym calu – jest bardzo szybki, potrafi wygrać wiele pojedynków biegowych. Doskonale radzi sobie też w dryblingu. Pomagają mu w tym jego style gry i styl biegania. Nie możemy czuć się ograniczeni także jeśli chodzi o sztuczki i gwiazdki słabszej nogi. Francuz ma je ocenione maksymalnie – 5*/5*. Po ponad dwutygodniowej przygodzie z Dembele trzeba oddać mu jedno – jest okropnie użyteczny. Nie wiem na jak długo, ale ma wszystko, czego potrzebuje gracz na jego pozycji. 

Cena

Na dzień 14.10.2023, cena za Dembele wynosi odpowiednio:

 • Konsole: 165K
 • PC: 170K 
8.3
Czy warto?
Podsumowanie

Złota karta Dembele (86) jest jak najbardziej warta przetestowania. Ma wszystko, czego potrzebuje skrzydłowy. Nie mam mu wiele do zarzucenia.

Plusy
szybkość panowanie nad piłką zwinność gwiazdki style gry style biegu
Minusy
strzelanie warunki fizyczne
 • Tempo10
 • Strzelanie7
 • Podania7.5
 • Drybling9.5
 • Warunki fizyczne5.5
 • Style gry8.5
 • Fun z gry10
 • Jakość-cena8.5
Napisane przez
Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL. Jeden z założycieli portalu obok Macieja i Wojtka. Poza portalem wielki fan piłki nożnej, sympatyk FC Barcelony, Lechii Gdańsk.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

FC 24: Title Update #6 – Holiday Update

EA zapowiedziało nową łatkę do gry na wszystkie platformy, sprawdźmy więc co...

FC 24 Futgoose’s AIO Mod TU5

Pierwsza wersja futgoose’s AIO Mod do EA FC 24 właśne ujrzała światło...

FC 24 MusicPack TU5

Wspaniała kolekcja muzyki ze starych wersji FIFA (2002-2017) + kilka utworów wielbionych...

Zagłębie Sosnowiec w EA FC 24!

Zagłębie Sosnowiec przechodzi ciężki okres w swojej historii. Cykl afer wokół klubu...