Surowa kara od EA dla gracza, który obraził piłkarza po… meczu w FIFA!

Ludzi generalnie czasami ponoszą emocje. Racja, nasza ukochana kopanka czasami potrafi zdenerwować, ale to nie jest powód, żeby zrobić coś pokroju tego chłopaka.

Czasami potrafimy być zdenerwowani – racja, spoko. Ale trzeba mieć gdzieś granice umiaru. Nikt normalny nie grozi przecież śmiercią i nie żywi aż takiej nienawiści, w szczególności za taką pierdołę, jaką jest mecz w FIFA.

Akcja, o której mowa, wydarzyła się już około rok temu. Patrick O’Brien, 18-latek wkraczający w dorosłe życie, przegrał mecz w FIFA. Klasyka, każdemu się zdarza. Ale jego niezadowolenie z gry zawodników na boisku było tak ogromne, że wystosował wiadomości na instagramie do jednego z jego piłkarzy z boiska – Iana Wrighta.

Ian Wright zrobił screeny wiadomości i wrzucił je na swojego Twittera. To, jaką nienawiścią wykazał się 18 latek, jest ciężkie do opisania. Powtarzam, za przegrany mecz w FIFA 20. “Pi******** małpa”, “zbierający bawełnę czarnuch” to jedne z cytatów, które kierował w stronę byłego gracza Arsenalu Londyn. Groził też, przywołując koronawirusa dla siebie i dla 57 letniego Iana: „Masz chyba z 65 lat, więc jeśli dostanę koronawirusa, kaszlnę ci na twarz i wydam na ciebie wyrok śmierci. Jeśli cię spotkam, trafisz na łoże śmierci”.

Te zrzuty ekranu Ian wrzucił już dawno. Jednakże przypomniał on o tej sytuacji wczoraj na Twitterze, również jako informacja dla EA. Co do innych kar, w takzwanym “IRL”, to 18 letni gracz trafił do sądu w tym tygodniu, ale nie dostał żadnej kary. Sędzia uzasadniał tym, że chłopak był po prostu niedojrzały. Co na plus dla oskarżonego – wpłacił on 500 euro na organizację przeciwdziałającą rasizmowi.

 

Za te wszystkie niesamowicie rasistowskie i chamskie wiadomości, gracz ten został zbanowany dożywotnio w grze FIFA. Mało tego, nie zagra on już żadną grę spod szyldu Electronic Arts. EA, jak podaje eurogamer.pl oświadczyło, że “trzeba położyć kres rasizmowi”. Brawo, EA!

Warto było, Panie Patrick?

zaczerpnąłem z: www.eurogamer.pl

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL