Strona główna EA FC EA FC 24 Terminatorka lewej flanki, czyli Selma Bacha RTTK (88)
EA FC 24Recenzje zawodnikaSBC

Terminatorka lewej flanki, czyli Selma Bacha RTTK (88)

621
W EA SPORTS FC 24 jest w sumie niewiele obrończyń i obrońców, którzy nadawaliby się do gry na absolutnie topowym poziomie. Theo Hernandez, Mendy, ale kto jeszcze? W wyzwaniach budowania składu pojawiła się piłkarka, która do tego ścisłego wirtualnego topu należy. 

Wszystko rozchodzi się o pewną piłkarkę. Selma Bacha jest lewą obrończynią w Olympic Lyon, gdzie stanowi ewidentny filar swojej drużyny. 23 letnia reprezentantka Francji mimo młodego wieku zdążyła wygrać ze swoją drużyną cztery puchary żeńskiej Ligi Mistrzów, a także cztery mistrzostwa i trzy puchary kraju. Na wirtualnej murawie w EA SPORTS FC 24 także uważana jest za jedną z najlepszych.
Karta na papierze

Selma Bacha w wersji RTTK wygląda w teorii po prostu dobrze – ponadprzeciętne tempo, tak samo można powiedzieć o obronie i warunkach fizycznych. Podania i drybling generalnie także powinny ułatwiać grę tą kartą, a zarazem przybliżać ją do słynnego “gangu Gullita”, gdzie wszystkie statystyki ocenione są powyżej bariery 80. Selmie brakuje jedynie lepszych strzałów, aby mogła pochwalić się obecnością w tym “gangu”. Niezłe są także gwiazdki – 4 sztuczek i 3 słabszej nogi sprawiają, że Bacha wygląda jeszcze lepiej. Karta może otrzymać jeszcze dwa ulepszenia z racji, że jest to seria RTTK – zależeć one będą od występów Lyonu w UEFA Women’s Champions League. Może być oceniona nawet na 90.

 

 

 

 

 

Style gry

Bacha może bardzo pozytywnie zaskoczyć jeśli chodzi o jej style gry. Ma ich aż siedem, w tym jeden ulepszony styl gry+. Chodzi oczywiście o Whipped Passes+, które pozwalają na niezwykle podkręcone i precyzyjne dośrodkowania. To jest jeden z największych, o ile nie największy atut karty Francuzki.

 • Whipped Pass+ – Maksymalna dokładność, prędkość i krzywizna wrzutek.
 • Dead Ball – Wykonuj rzuty wolne ze zwiększoną szybkością, krzywizną i celnością. Linia trajektorii rzutów wolnych jest również wyraźniejsza i dłuższa.
 • Block – Zwiększony zasięg i szansa na sukces podczas wykonywania bloku.
 • Anticipate – Poprawiono skuteczność ataku na stojąco i uzyskano możliwość zatrzymania piłki u stóp gracza podczas ataku.
 • Technical – Zwiększona prędkość podczas korzystania z Kontrolowanego Sprintu, umożliwia wykonywanie szerokich skrętów podczas kozłowania z większą precyzją
 • Quickstep – Przyspiesza szybciej podczas wybuchowego sprintu AcceleRATE 2.0
 • Relentless – Zmniejszono utratę zmęczenia podczas gry i zwiększono regenerację zmęczenia w przerwie.

 

Wrażenia z gry

Bacha w grze sprawia wrażenie świetnej obrończyni, a nawet czasem skrzydłowej. Jej umiejętności są na najwyższym poziomie pod każdym względem – jest okropnie szybka, szczególnie ze stylem gry “cień” i dobra w obronie. Oczywiście – pewnym mankamentem może być niski wzrost, ale szczerze powiedziawszy to naprawdę nie przeszkadza. Ogromnym plusem są jej style gry, które pozwalają na niesamowity popis dośrodkowaniami (Whipped Pass+), a także na poprawę szybkości (Quick step) czy wytrzymałości (Relentless). Szczególnie te pierwsze – dośrodkowania, stanowią chyba największy atut tej karty poza umiejętnościami defensywnymi. Jej umiejętności są idealne do wykorzystania z piłkarzem takim jak Robert Lewandowski, który ma ulepszony styl gry główek, a także ma świetne wykończenie, które pomoże finalizować piłki zagrywane przez Francuzkę.

Cena

Piłkarka dostępna jest w wyzwaniach budowania składu do 21 listopada. Cena? Około 160 tysięcy monet umieszczonych w dwóch składach – trzeba przepalić drużynę o ocenie 85 i 86. Czy warto?

8.9
Selma Bacha RTTK - czy warto?
Podsumowanie

Selma Bacha zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Gra z piłką i bez niej funkcjonuje u niej bez zarzutu. Dośrodkowania, gra defensywna a także mobilność są jej największymi atutami. Właściwie, czy w tej cenie możemy na coś narzekać?

Plusy
szybkość drybling, zwinność mobilność wytrzymałość dośrodkowania, podania defensywa
Minusy
gwiazdki słabszej nogi strzały ciut niski wzrost
 • Tempo9.5
 • Strzelanie6.5
 • Podania9.5
 • Drybling9.5
 • Umiejętności defensywne8.7
 • Warunki fizyczne7.8
 • Style gry10
 • Fun z gry9
 • Jakość-cena10
Napisane przez
Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL. Jeden z założycieli portalu obok Macieja i Wojtka. Poza portalem wielki fan piłki nożnej, sympatyk FC Barcelony, Lechii Gdańsk.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

ANKIETA

Jaki jest Twój ulubiony tryb w EA FC 24?

View Results

Loading ... Loading ...

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

Reprezentant Polski z odwzorowaną twarzą w FC 24. Podobny?

Aktualizacja Title Update #15 do gry wprowadziła nie tylko dodatek związany z...

Nowy sezon wyzwań w FC 24 Ultimate Team. “Festiwal futbolu”, czyli szał reprezentacyjny

Już dziś wychodzi aktualizacja zawierająca dodatek EURO 2024, a zatem także dziś...

Znamy zawartość aktualizacji z EURO 2024 do FC 24!

O godzinie 18:00 EA SPORTS ukazało zawartość jutrzejszej aktualizacji dodającej do gry...

Wiemy, kiedy ukaże się dodatek EURO 2024 do FC 24. Zapinajcie pasy

Już za 10 dni turniej EURO 2024, więc najwyższy czas aby wystartować...