Moi drodzy, nadszedł ten dzień! Pierwsza partia kart TOTY w paczkach!

A więc stało się. Oficjalnie najważniejsze ogniwo kart TOTY, czyli Ci z pierwszej linii zostali w pełni odsłonięci! Jak oceniać można karty Leo Messiego, Kyliana Mbappe oraz oczywiście Roberta Lewandowskiego?

Wczoraj poznaliśmy całą drużynę roku – dziś wiemy, co na papierze prezentują najlepsi piłkarze roku z samego frontu w FIFA 22! I szczerze, nie sądzę, że możemy być zawiedzeni. Trzech gigantów zagościło do paczek. Są to Lionel Messi, zdobywca Złotej Piłki, Robert Lewandowski, laureat nagrody FIFA The Best, oraz Kylian Mbappe, laureat niczego. Spójrzcie na szybko na całą drużynę!

W ogólnym rozrachunku ekipa prezentuje się solidnie. Ciekawostka – widziałem, że są dowody, że z tej ekipy można ułożyć 100 zgrania. Ale powiem szczerze, nie widzę tutaj słabego punktu. Nie wiemy jeszcze, jakie tempo będzie mieć Jorginho, a to on jest tutaj jedną wielką niewiadomą grywalności. Ogólnie naprawdę solidna ekipa, w której najlepszy jest oczywiście napad. Tercet złożony z szybkiego Mbappe, małego i zwinnego Leo oraz najlepszego egzekutora na świecie Roberta Lewandowskiego prezentuje się genialnie, i to tej trójce przyjrzymy się dzisiaj.

ROBERT LEWANDOWSKI – OVR: 98NAT: 🇵🇱NAPASTNIK

Zacznijmy więc od naszego wspaniałego rodaka, który z roku 2021 może być naprawdę zadowolony. Oczywiście, nie był on tak udany, jak 2020, gdzie Robert Lewandowski zdobył wszystko drużynowo i indywidualnie, aczkolwiek dalej Polski napastnik zagrał naprawdę porządny rok. Pobił rekord Gerda Mullera w ilości bramek strzelonych w Bundeslidze w jednym sezonie, nastrzelał naprawdę sporo goli i dobrze prezentował się na boisku. Czego więcej oczekiwać od Roberta? Możemy czuć trochę niedosyt, że nasz napastnik nie zdobył trofeum Ligi Mistrzów, ale niestety był on wtedy w czasie kontuzji i nie do końca było to od niego zależne. Bayern przegrał wtedy mecze z PSG w bodajże półfinale.

Robert Lewandowski w samej grze prezentuje się świetnie. Jest to jego pierwsza grywalna karta w FIFA 22. Robert jest całkiem szybki, ma aż 93 tempa, czyli tyle co Leo Messi, co jest jego niewątpliwym atutem. Normalnie, tempo na jego zwykłej karcie wynosi 78, więc jest to przepaść. Widzimy tym samym, jak potężne upgrade statystyk dodają zawodnicy z drużyny roku. Strzały – 98, na pewno klasa światowa. Już jego zwykłą kartą strzela się świetnie, a co dopiero kartą TOTY. Co ważne u Roberta Lewandowskiego, to drybling – jego druga pięta achillesowa, która czyni zwykłą kartę tak słabą i niegrywalną w styczniu. Tutaj wygląda to o niebo lepiej, Polak ma znacznie wyżej ocenioną zwinność oraz wreszcie utrzymuje sensowną równowagę. Na karcie drybling wynosi 95, czyli naprawdę wygląda to nieźle. Siła, fizyczność – klasa światowa, oceniona na 95 i nie wiem, czy ktoś z tej drużyny roku pobije ten wynik!

Podsumowując Robert Lewandowski dostał naprawdę solidną karciochę, która jest na pewno grywalna. Jego cena będzie oscylować za kilka dni zapewne w przedziale 1.5-2 mln coinsów. Najlepszy polski piłkarz w historii i obecnie najlepszy piłkarz świata na pewno zasłużył sobie na członkostwo w tejże drużynie roku!

KYLIAN MBAPPE – OVR: 97 – NAT: 🇫🇷 – NAPASTNIK

Kylian Mbappe zaliczył całkiem niezły sezon, ale oczywiście nie możemy go porównywać do sezonu Roberta Lewandowskiego. Wszyscy wiemy, że na kartę TOTY bardziej zasłużył Karim Benzema czy Mohamed Salah, ale nie dyskutujmy już o tym. Skupmy się na tym, co Kylian prezentuje na papierze.

Kylian Mbappe to jak wszyscy wiemy rasowy, szybki napastnik w grze FIFA 22. Daje on radę i gładzi przeciwników nawet w swojej zwykłej wersji, to nawet ciężko opisać jaką rzeź musi siać jego karta TOTY. Oczywiście, jest on szybki, zwinny – te umiejętności ma niemalże wymaksowane, ale dalej ciężej się przepycha i gorzej strzela – w tych aspektach lepszy jest Robert Lewandowski. Powiem szczerze, napastnik do końca gry, którego prosto wpasować do składu ze względu na narodowość i popularną w grze ligę.

Rasowy napastnik, naprawdę dobry i lepiej skrojony zawodnik na napad niż Robert Lewandowski. Można nim grać także na skrzydle, nie będzie z tym większego problemu. Tylko jedna kwestia – czy zasłużył, grając w lidze dla farmerów i bez jakichś większych osiągnięć i rekordów?

LIONEL MESSI – OVR: 98 – NAT: 🇦🇷 – PRAWY SKRZYDŁOWY

Lionel Messi zaliczył co by nie mówić, ale naprawdę dobry sezon. Można dyskutować, czy był on lepszy niż Roberta Lewandowskiego i czy zasłużył on na pewno na złotą piłkę, ale wiem jedno. Wygrał Copa America, ciągnął za przysłowiowe kłaki FC Barcelonę, no i teraz trafił jedną bramkę w Ligue 1. Oczywiście, jestem świadom, że po grze tyle lat w jednym klubie, to ciężko jest się zaklimatyzować. Ale wróćmy do tematu – jak wygląda Leo w grze?

Jak wiemy, Lionel Messi zawsze był świetnym i grywalnym piłkarzem w FIFA. Może nie jest teraz tak użyteczny jak Mbappe czy Ronaldo, ale dalej jest to piłkarz z topu. Posiada on 93 tempa, czyli tyle samo, co Robert Lewandowski. Genialne strzały, podania, ale najlepszy jest oczywiście drybling oceniony na maksa. Naprawdę Leo to zwinny gość i będzie się dało nim ładnie kręcić. Karta całkowicie świetna, tym bardziej, że można go połączyć z Kylianem Mbappe!

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL