Wspominamy: Ultimate Scream z okazji Halloween w poprzednich FIFACH!

Dzisiaj Halloween. Przez kilka lat w FUT w okolicach tego święta wychodziły specjalne karty z nim związane. Jak działał event Ultimate Scream i jak zmieniał się na przestrzeni lat? Spójrzmy na event od FIFY 18.
FIFA 18
Halloween w 2017 roku zostało okraszone wydaniem drużyny Ultimate Scream w FUT18. Doskonale pamiętam ten event ze względu na moją pierwszą kartę specjalną trafioną w tej FIFIE – Marca Bartrę 82 w tej właśnie halloweenowej wersji. Karty w FUT18 ulepszały się w zależności od faz księżyca. Największy overall miały przy pełni. Wspominam te karty z naprawdę dużym sentymentem, a wielu graczy do dzisiaj wspomina tamten konkretny event z nostalgią.


FIFA 19
W kolejnej odsłonie też dostaliśmy karty ulepszane wraz z widocznością księżyca. Gdy nasz satelita był w pełni widoczny, piłkarze Ultimate Scream otrzymywali boosty do statystyk. W tym konkretnym przypadku, dwie statystyki były podnoszone do maksymalnej wartości: 99. To zdecydowanie podnosiło wartość i grywalność kart Scream, a Busquets z tempem ocenionym na 99 budzi postrach do dzisiaj!

FIFA 20

EA odeszło od systemu ulepszeń znanych z poprzednich odsłon i pozostało przy tym do dzisiaj. Karty Scream z dwudziestki były stałe,.ich statystyki się nie zmieniały. To wtedy po raz pierwszy zapoznaliśmy się bliżej z Adamą Traore, który terroryzuje graczy Ultimate Team do dzisiaj.

 

Niestety w kolejnych latach EA odeszło od idei kart Scream, zastępując je eventem Rulebreakers. Gracze zgodnie uznają to za zmianę na gorsze i tęsknią za eventem Scream – pozostaje wierzyć, że EA jeszcze kiedyś uraczy nas podobnym eventem i kartami!