Strona główna FC Hot News Aktualizacje Wywiad z twórcą Dream Patch 4.0!
AktualizacjeDodatkiFC Hot NewsInne GryPESPublicystyka

Wywiad z twórcą Dream Patch 4.0!

104

Przetłumaczono z kodromagazine.com

 

Kiedy pojawi się wersja 4.0 popularnego Dream Patcha dla „eFootball PES 2021” firmy Konami? Czy doczekamy się wersji na Playstation 4? Czy następna praca będzie dotyczyła nowego „eFootball 2023”? Czy planowana jest łatka dla EA Sports „FIFA”?

Na wszystkie te i inne pytania odpowiada poniżej Rodrigo Calderón, były pracownik Konami przy produkcji różnych wydań „PES” i ważny element tej grupy redaktorów, którzy nadal utrzymują społeczność miłośników gier przy życiu (i aktualizują ją) „Pro Evolution Soccer” na PC.

Wszyscy zastanawiamy się nad tym samym: Przewidywana data wydania następnej łatki?
Jedyne, co powiemy, to to, że będzie to światowa premiera

Jakimi nowościami możemy się cieszyć w tej nowej odsłonie?
Chcemy, aby nasz patch zawsze był miłym zaskoczeniem dla naszych fanów, a nie tylko kopiowaniem/wklejaniem ze zaktualizowanym numerem wersji, więc zabrało nam pół roku życia (z różnymi wyzwaniami ze strony naszych rodzin haha) ha ha) odkryć siebie na nowo i zrobić coś niezapomnianego. Musieliśmy dużo pracować, ale udało nam się stworzyć sekcję klasycznych klubów, które wygrywały ważne rzeczy w historii, udało nam się mieć Boca Juniors 2000, Real Madryt 2003 czy sam Napoli Maradony na naszej łatce, żeby wymienić tylko kilka. Informacje zwrotne, które otrzymaliśmy z tej sekcji łatki, biorąc pod uwagę fakt, że drużyny z różnych epok mogą ze sobą rywalizować, są takie, że jest to coś niesamowitego, o czym wielu z nas marzyło. Z drugiej strony, Zawsze staramy się zostawić trochę szczegółów dla naszych fanów ze wszystkich krajów, dlatego tym razem dodaliśmy Ligę Mistrzów CONCACAF, która daje szansę gry z zespołami z Kostaryki, Hondurasu, Panamy itp. Chłopaki z Ameryki Środkowej byli naprawdę bardzo wdzięczni za uwzględnienie ich w naszej pracy. I na koniec zaktualizowaliśmy wszystkie ligi, które są w patchu, do sezonu 22/23. W jednym zdaniu brzmi to jak oczywista i podstawowa praca, ale w rzeczywistości było to kilka nocy ciężkiej pracy, myślenia o tym, jak zautomatyzować pewne rzeczy, tworzenia koszulek wszystkich drużyn, aktualizowania twarzy graczy, a przede wszystkim studiowania piłki nożnej, aby realizm jest absolutny. Zgadzamy się z całym zespołem, że jesteśmy zadowoleni z wyniku tego, co osiągamy.

 

 

Czy będziemy mieli grywalne mistrzostwa świata ze wszystkimi szczegółami?
Zawsze twardo stąpaliśmy po ziemi, ale tym razem ograniczamy się do nieba: chcemy przekształcić silnik „eFootbal PES 2021” w najlepszą grę związaną z Mistrzostwami Świata w historii. Każdy zawodnik jest wiernie reprezentowany, formacje i strategie drużyn są w pełni zgodne z rzeczywistością, nie wspominając już o koszulkach, atmosferze na trybunach i sekcji graficznej charakteryzującej mistrzostwa świata. Naprawdę chcemy podnieść nasze standardy na inny poziom i dzielić się tym z ludźmi.

 

Jak myślisz, jak fakt posiadania wcześniej wydanych wersji beta wśród subskrybentów Patreona wpłynie na jakość wykończeń?
Sprawa z Patreonem jest dla nas całością: miała bardzo dobre i bardzo złe rzeczy. Zaczynając od złego, są ludzie, którzy nie przyjęli tej modalności dobrze i zwykle nie tracą okazji do narzekania w każdym istniejącym komentarzu, publikacji lub filmie. Nie chcemy nawet wchodzić w to zbyt głęboko, ponieważ z biegiem czasu nauczyliśmy się, że na każdego faceta, który cię „kurwi”, przypada 100 innych, którzy wspierają cię w każdy możliwy sposób, aby to trwało. Z drugiej strony mamy dobrą rzecz, a mianowicie, że dzięki Patreonowi odzwierciedlono wdzięczność dużej części ludzi wobec nas. I nie chodzi o to, że nie istniało to wcześniej, ale czuliśmy, że jest to coś chaotycznego: ktoś przychodził i ofiarowywał nam 5 euro, a my mówiliśmy „popatrz na 5 euro, jak możemy oddać?” zdecydowaliśmy, że poprzez Discord damy tym ludziom jakąś niestandardową edycję patcha. Pomysł wydawał nam się doskonały, aż do momentu, gdy było 30 lub 40 ofiarodawców i wszystko stało się niezrównoważone, zachowaj rozmowy i czasy. W tym sensie Patreon pomógł nam zostawić posty jako nagrody dla osób, które nas wspierają (zastępując te dziesiątki rozmów, które przeprowadziliśmy z naszymi obserwatorami). Wspaniale było mieć ten sam post dla 30 lub 40 zainteresowanych stron. Wracając do sedna pytania, Patreon można połączyć z Discordem, więc osoby, które testowały opublikowane wersje beta, bardzo pomogły w przekazywaniu opinii, Poprzez specjalny kanał dla nich w tej aplikacji, informujący o możliwych „awariach” lub błędach programistycznych, brali udział, głosując za włączeniem nowych drużyn/lig lub dyskutując o ocenach graczy. Przeskoczenie na tę platformę zmieniło tę łatkę w coś wysoce profesjonalnego. Można zapewnić, że łatka zostanie w pełni przetestowana przed uruchomieniem.

 

 

Czy wrócisz na swój kanał YouTube? A może jest to stałe przeniesienie do Vimeo?
Ugh, każdego dnia, gdy otwieramy YouTube, jest coraz gorzej. Zasady społeczności sprawiają, że edycja „PES” jest niekompatybilna z tą platformą, mamy dwa ostrzeżenia za naruszenie tych zasad i myślę, że następnym razem zamkną kanał. Jak wspomniałem wcześniej, zanim udzieliliśmy każdemu użytkownikowi indywidualnej pomocy przy instalacji łatki, kiedy nie było to już możliwe, stworzyliśmy samouczki instalacyjne, aby nasi obserwatorzy mogli je masowo zobaczyć. Ale YouTube się to nie spodobało, więc musieliśmy znaleźć nową platformę do stałego hostowania tych filmów. I tam właśnie pojawił się Vimeo, chociaż Patreon otworzył teraz funkcję przesyłania filmów, więc prawdopodobnie też tam zostaną. Wszystko dlatego, że ludzie wiedzą, jak prawidłowo używać naszego materiału.

 

Jakie plany ma Wasz zespół redaktorów na kolejny rok 2023?
Przeżyć. Obecnie najczęściej rozmawiamy o tym, jak możemy kontynuować edycję wraz z naszymi obowiązkami jako ludźmi. Cristian właśnie przeprowadził się z kontynentu i został bez komputera do edycji. Jako że był filarem zmian w naszej grupie, myśleliśmy, że łatka się nie pojawi. Ale wziął na siebie pozostawienie zaawansowanego materiału na następne 6 miesięcy po przeprowadzce. A spośród tych z nas, którzy zostali, kilku zrobiło krok naprzód, aby objąć stanowisko i osiągnąć cel, podkreślając przede wszystkim Alejandro, który pomimo faktu, że przybył rok po założeniu wspólnoty, bez niego nic by nie działało teraz. . Nie wspominając o reszcie, która zawsze jest batalionem twórców wartościowych rzeczy (Axl, Lobo, Nacho, Mero, Isco, Xavier, Carlos i ja moglibyśmy wymieniać w nieskończoność).

Czy pojawi się Dream Patch dla „eFootball 2023”, kiedy nadejdzie upragniona Master League?
Naszą ideą jest zawsze wydawanie najnowszej gry, chociaż teraz czujemy się jak 10 lat temu, kiedy zamiast redagować “PES 2014” zostaliśmy w 2013, bo to było lepsze niż nowa gra i zmiana silnika. Jeśli Master League zawita do „eFootball 2023”, znajdziemy sposób na jego edycję. Ale jeśli nie jest to coś rozrywkowego, to zostaniemy przy „eFootball PES 2021”, który wciąż przynosi nam kilka uśmiechów i dobrych godzin gry.

 

A wersja na PS4, kiedy?
Nadchodzi nasz wspaniały osobisty przyjaciel Dito99, który jest odpowiedzialny za uruchomienie wersji na PS4 równolegle z naszą premierą na PC. Widzieliśmy jego wersje beta i to naprawdę szalone, jak wstawia zawartość PC do Playstation, wygląda po prostu niesamowicie. On, podobnie jak my, przenosi to przez swoją codzienną pracę i rodzinę, i czapki z głów przed jego poświęceniem i siłą.

Czy jest w 100% niemożliwe, aby kiedykolwiek zobaczyć Dream Patch dla sagi „FIFA” EA Sports?
W zeszłym roku zainwestowaliśmy pieniądze w zakup „FIFA 22” i osobiście uważam, że to było okropne: kosztowało mnie 20 dolarów, a otwierałem dokładnie 4 razy. Naprawdę nie mogę w to grać, wydaje mi się, że to gra z 2015 roku, ale sprzedają ją jako z 2022 roku. Jak już mówiłem, jeśli jest to coś, co mnie nie bawi, jest mniejsza szansa na zainwestowanie czasu i pracy to. Biorąc to wszystko pod uwagę, istnieje 0,1% szans, że zrobimy łatkę do sagi „FIFA”. Przepraszamy, jeśli ktoś pokładał w nas taką nadzieję, ha, ha, ha.

Co powinien zrobić każdy, kto chce współpracować w Twoim zespole redaktorów?
Kiedyś łatwiej było z nami współpracować, teraz myślę, że trudno jest uczestniczyć w naszym projekcie. I to nie dlatego, że stawiamy przeszkody, ale dlatego, że łatka wyznaczyła bardzo wysoki standard, a ludzie nie wyobrażają sobie tego, dopóki nie znajdą się w zespole pracującym. Na przykład zdarzyło się nam, że wiele osób przychodzi i mówi: „Przychodzę z całą chęcią pomocy wam w aktualizacji Pucharu Świata”. I mówimy im: „Dobrze, musimy zaktualizować 832 graczy jeden po drugim, znaleźć ich zdjęcie, zrobić im twarz w 3D, ich sposób gry i to musi być gotowe w ciągu 10 dni”. I to tyle jeśli chodzi o chęć współpracy, ha ha ha. Z drugiej strony, gdyby byli jacyś bardziej nieuprzejmi i otrzymali zadanie współpracy przez Discorda i są bardzo doceniani, bez nich łatka nie wyglądałaby tak dobrze. Wszyscy są cichymi bohaterami.

 

I na koniec, jakieś prognozy na mundial w Katarze?
4 najlepsze Brazylia, Argentyna, Francja i jest kilka niespodzianek. Z Brazylią jako mistrzem. Także „Messirve” Argentyna, bo chcę, żeby puchar powędrował do Ameryki Południowej.

 

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

ANKIETA

Jaki jest Twój ulubiony tryb w EA FC 24?

View Results

Loading ... Loading ...

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

Lewandowski może zgarnąć nagrodę zawodnika miesiąca La Liga. Wszystko w rękach fanów

Powoli zbliża się koniec lutego, więc czas na nominacje do tytułu zawodnika...

Jak poprawić realizm Ekstraklasy w EA FC 24? [Poradnik]

Ostatnio, naprawdę często ogrywam tryb kariery menedżera w FC 24 klubami z...

Polak okrzyknięty wschodzącą gwiazdą piłki. Został wyróżniony w EA FC 24

Nie od dziś wiemy – Polska wielkimi talentami piłkarskimi niestety nie stoi....

Nowe paczki lojalnościowe w Ultimate Team. Gracze nie są zadowoleni

Za nami już szmat czasu, gdy gramy w Ultimate Team. EA SPORTS...