Dziś rozpoczęliśmy FIFA 21 Regional Cup Qualifier #5!

fot. Getty

Coś ostatnio trochę esportowo na naszej stronie. Tutaj o FGS #5, wcześniej o kadrze narodowej w FIFA 21. Ciekawie. Dziś o 19:00 rozpoczął się weekendowy turniej FGS #5!

Mianowicie, mowa o piątych już kwalifikacjach do FIFA Global Series. Dziś rozpoczęliśmy mecze na XBOX One, a jutrzejszego, niedzielnego wieczora będziemy mieli okazję obejrzeć widowisko z konsol od SONY – PS4. Udział bierze 12 światowych, Europejskich zawodników. Sześciu z konsol XBOX, i sześciu z PlayStation. To rzecz jasna oficjalny turniej wspierany przez EA.

Kwalifikacje do FIFA Global Series trwają właściwie od 10 kwietnia, gdy rozpoczęły się one we Wschodniej Azji, oraz Ameryce Północnej. Tydzień później, tak samo dwudniowe kwalifikacje nadeszły do Zachodniej Azji, oraz Ameryki Południowej. Ostatni jesteśmy my – Europejczycy. Zmagania naszych Europejskich reprezentantów trwają do jutra. Kto zatem bierze udział?

Niestety nie zobaczymy w tych kwalifikacjach Polaków. A szkoda, bo zawsze jest komu kibicować, jeśli niezbyt siedzimy w eSporcie (przykład: ja). Dla fanów esportu pokażę listę wszystkich zawodników, którzy dziś i jutro prowadzą, oraz będą prowadzili zmagania w tych kwalifikacjach.

 

Gdzie obejrzeć transmisję? Oczywiście na twitch.tv/EAFIFAesports oraz na przykład na TVP Sport z polskim komentarzem.

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL