EA SPORTS FC bez AC Milanu? Pracownik KONAMI rozwiewa wątpliwości

Jak dobrze wiemy, KONAMI nie zostawia suchej nitki na kanadyjskich producentach serii gier “FIFA”, i w ten sposób lubi podbierać im licencję. W szczególności klubów z Serie A. Czy kolejny klub z ligi włoskiej straci licencję na obecność w EA SPORTS FC 24? Pracownik KONAMI chyba rozwiał wątpliwości…

Producenci serii gier “PES” a następnie zwanej “eFootball”, nie oddają łatwo wygranej w konkurencji – choć ją wygrywa bezapelacyjnie EA SPORTS i gry z serii FIFA, które dziś są bez wątpienia najlepszymi grami piłkarskimi. Lubią im jednak podebrać licencję na jakieś ciekawe kluby. No, i właśnie tak ma wydarzyć się też tym razem.
Seria gier “FIFA” przekształca się w serię gier “EA FC”, co też oznacza, że EA SPORTS nie opłaca się w tym zakresie przedłużać współpracy z największą federacją piłkarską. Nie oznacza to jednak, że stracą licencję na ligi i kluby, choć te pojedynczo odchodzą na wyłączność lub nie do konkurencji. Takową jest też KONAMI i ich gry z serii “eFootball”. Sprzątnęli oni sprzed nosa EA SPORTS sporo klubów, czasowo Juventus Turyn, AS Romę, Atalantę, teraz Napoli, a od następnej edycji zniknąć ma też Inter Mediolan i… no właśnie!

Zniknąć ma także druga drużyna z Mediolanu – AC Milan. Rossoneri podobno przerzucą się na wyłączność KONAMI i ich gry, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone przez obie strony. Wyjawił to tylko jeden ze starszych pracowników i koordynatorów ds. współprac i partnerstw KONAMI. Twierdzi on, że “wkrótce” wyłącznie w ich serii gier będzie można zagrać w pełni licencjonowanym AC Milanem.

Dziwi mnie trochę to, a raczej niepokoi, że EA SPORTS od tego roku zyskało licencję na ligę włoską, a właśnie w tym Serie A nie będzie można pograć np. porządnej kariery, bo wiele klubów będzie nielicencjonowanych – czyli bez logo, strojów czy swojej oficjalnej nazwy.

Informacja pochodzi od strony na Facebooku “Kartomania – FIFA Ultimate Team i nie tylko”.

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL