Strona główna EA EA SPORTS żegna Pelé’go
EAFC Hot NewsFIFA 23Ultimate Team

EA SPORTS żegna Pelé’go

77
Wczoraj, 29 grudnia 2022 roku, zmarł legendarny Pelé. Był wzorem do naśladowania dla wielu piłkarzy – w Brazylii, jego ojczyźnie, był jak ojciec, był nawet kimś pokroju Boga. EA SPORTS postanowiło uczcić pamięć Brazylijczyka.

Pelé zmarł wczoraj w wieku 82 lat. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia, jego rodzina, ale i wszyscy fani futbolu mieli oczywiście w sobie ten promyk nadziei, że piłkarz wyzdrowieje. Niestety, tak się nie stało.

Pelé miał piękną karierę piłkarską, strzelając w niej 1281 bramek i będąc największą, niekwestionowaną legendą Santosu. Na świecie, ale i na pewno w Brazylii, nikt nie zapomni o swoim Królu.

Brazylijczyk to też człowiek, który był z nami na wirtualnej murawie. Był, jest, i mam nadzieję dalej będzie. Od momentu dodania legend do FIFA 14, wtedy jeszcze tylko na XBOX, coraz więcej osób dowiadywało się o jego fenomenie z lat 60-70 XX wieku. Przede wszystkim tych młodszych.

Z tej właśnie racji, że Pelé był wielką ikoną futbolu, ale i także był zawsze dość blisko nas jako jedna z najlepszych ikon w grze, którą sami mogliśmy sterować i grać, EA SPORTS postanowiło uhonorować go. Rozdali oni wszystkim graczom TIFO z wizerunkiem Brazylijczyka na stadion, a także w samej grze wyrazili swój szacunek i współczucie z racji jego śmierci. W mediach społecznościowych EA SPORTS FIFA pojawił się także post, w którym oddają hołd Pelé.

[*]

 

 

Napisane przez
Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL. Jeden z założycieli portalu obok Macieja i Wojtka. Poza portalem wielki fan piłki nożnej, sympatyk FC Barcelony, Lechii Gdańsk.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

ANKIETA

Jaki jest Twój ulubiony tryb w EA FC 24?

View Results

Loading ... Loading ...

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

Zapowiedź ogromnej modyfikacji do EA FC 24

Modyfikacja International Expansion Patch (IEM) zawita także do EA Sports FC 24....

Lewandowski może zgarnąć nagrodę zawodnika miesiąca La Liga. Wszystko w rękach fanów

Powoli zbliża się koniec lutego, więc czas na nominacje do tytułu zawodnika...

Jak poprawić realizm Ekstraklasy w EA FC 24? [Poradnik]

Ostatnio, naprawdę często ogrywam tryb kariery menedżera w FC 24 klubami z...

Polak okrzyknięty wschodzącą gwiazdą piłki. Został wyróżniony w EA FC 24

Nie od dziś wiemy – Polska wielkimi talentami piłkarskimi niestety nie stoi....