EA SPORTS żegna Pelé’go

Wczoraj, 29 grudnia 2022 roku, zmarł legendarny Pelé. Był wzorem do naśladowania dla wielu piłkarzy – w Brazylii, jego ojczyźnie, był jak ojciec, był nawet kimś pokroju Boga. EA SPORTS postanowiło uczcić pamięć Brazylijczyka.

Pelé zmarł wczoraj w wieku 82 lat. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia, jego rodzina, ale i wszyscy fani futbolu mieli oczywiście w sobie ten promyk nadziei, że piłkarz wyzdrowieje. Niestety, tak się nie stało.

Pelé miał piękną karierę piłkarską, strzelając w niej 1281 bramek i będąc największą, niekwestionowaną legendą Santosu. Na świecie, ale i na pewno w Brazylii, nikt nie zapomni o swoim Królu.

Brazylijczyk to też człowiek, który był z nami na wirtualnej murawie. Był, jest, i mam nadzieję dalej będzie. Od momentu dodania legend do FIFA 14, wtedy jeszcze tylko na XBOX, coraz więcej osób dowiadywało się o jego fenomenie z lat 60-70 XX wieku. Przede wszystkim tych młodszych.

Z tej właśnie racji, że Pelé był wielką ikoną futbolu, ale i także był zawsze dość blisko nas jako jedna z najlepszych ikon w grze, którą sami mogliśmy sterować i grać, EA SPORTS postanowiło uhonorować go. Rozdali oni wszystkim graczom TIFO z wizerunkiem Brazylijczyka na stadion, a także w samej grze wyrazili swój szacunek i współczucie z racji jego śmierci. W mediach społecznościowych EA SPORTS FIFA pojawił się także post, w którym oddają hołd Pelé.

[*]

 

 

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL