EA świętuje rekordowy start FIFA 23

W niedawnym komunikacie prasowym Electronic Arts ujawniło nowy rekord ustanowiony przez EA Sports FIFA.

W ciągu pierwszego tygodnia od premiery w FIFA 23 grało ponad 10,3 miliona graczy , co czyni ją najbardziej udaną i największą premierą w historii serii. Nick Wlodyka, wiceprezes, dyrektor generalny EA SPORTS FC przekazał społeczności pozdrowienia, mówiąc:

„Odpowiedź naszych fanów była niesamowita i cieszymy się, że nasza społeczność gra ze swoimi ulubionymi graczami i zespołami w FIFA 23 w rekordowych liczbach”

Jednym z głównych powodów tej rekordowej liczby graczy jest wprowadzenie crossplay w grze FIFA 23 , pozwalającej większej liczbie graczy z różnych platform rywalizować ze sobą w trybach online.

Oczywiście nie możemy zapomnieć, że FIFA 23 to ponad 19 000 graczy, 700 drużyn , 100 stadionów i 30 licencjonowanych lig na całym świecie, co czyni ją bardzo atrakcyjną dla fanów gier piłkarskich. Ponadto w grze dostępne są kultowe rozgrywki klubowe, takie jak Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencyjna UEFA, CONMEBOL Libertadores i CONMEBOL Sudamericana.

Twórca gry ogłosił również, że turnieje Mistrzostw Świata FIFA w Piłce Nożnej kobiet i mężczyzn pojawią się jako DLC w grze „The World’s Game”.

Na początku tego roku EA potwierdziło, że FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną serii FIFA po zakończeniu współpracy ze światowym organem zarządzającym piłką nożną. Od lipca 2023 roku gra będzie znana pod nazwą EA Sports FC .

FIFA 23 jest już dostępna na całym świecie na Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series X | S, Xbox One, Google Stadia i PC .