FIFA 22 – Czas na zmiany ?

Wiem, że pewnie po przeczytaniu nagłówka powiedzieliście: “Co ty chłopie robisz, TOTSy nie wyszły a ten już o 22 mówi?!” Wiem, że do pierwszych nowości o FIFA 22 pozostało jeszcze 2 miesiące ale mam już kilka w miarę prawdopodobnych rozwiązań które mogliby wprowadzić “Elektronicy” w przyszłej odsłonie naszej gry.

Generator emblematów stadionu i nie tylko!

Pamiętacie, jak jeden z oficjalnych profilów EA, wrzucił tweet z czymś co przypominało kreator własnych emblematów. Z okazji prawdziwego “Next-Gen’a” EA mogłoby coś takiego dodać. Obecna młodzież, czyli nie oszukujmy się większość graczy FIFA, bardzo lubi wszelakie skórki/skiny w grach. Biorąc pod uwagę to, że piłkarze bardzo często zmieniają w rzeczywistostości swój wygląd, to coś takiego zrobiłoby prawdziwą furorę. Tworzenie własnych Tifo i strojów jest już w bliźniaczej grze do FIFY czyli NBA. Tam mimo iż jest to już od 5 lat, to nikt nie narzeka na treści NSFW. Niektórzy mają TIFO z postaciami z memów ale nie wywołuje to zbyt dużej frustracji. Tworzenie własnych herbów i strojów, jak pamiętają starsi wyjadacze było już w grze, a dokładniej zostało usunięte wraz z premierą FIFA 13. Wtedy działało to na zasadzie tworzenia i  importu ze strony internetowej, jednak teraz moglibyśmy to tworzyć z poziomu gry.

Kariera On-Line

Dodanie możliwości gry on line swoim składem kariery, w szybkim meczu z innymi użytkownikami i rozgrywanie karierki On-Line, ponieważ gra z botem jest w ostatnich latach nudna i niedopracowana. Ta zmiana na pewno ożywiła by tryb kariery.

Diametralna zmiana systemu nagród

Jest to postulat powtarzany od roku, przez co już tracę powoli nadzieję że EA nas posłucha ale warto spróbować. Sam mam kilku znajomych którzy regularnie wbijają nawet E1 i Top 200 i mówią mi że za te rangi dostaje się: Karty z paczek pod przepałkę, 3 kart w formie na qs  i 5 pp z Fut Champions na qs/do rozbudowy. Nawet dodanie do konta każdego śmiałka kto wbije g2+ paczki 5*85 byłoby już dobrą nagrodą za grę. Za TOP 200 powinni, tak jak w FUT 18 gracze dostawać paczkę 5*85, 25*83 i paczkę z dowolną Ikoną. Może wrzucenie kart z Eventu się ziści, lecz powoli zaczynam w to wątpić. Dodatkowo w DR moglibyśmy też dostać jakąś kartę z danej Drużyny tygodnia/Eventu do wyboru (oczywiście w wersji niewymiennej). Na pewno niedługo coś  w tej materii musi się zmienić, bo pandemia i czas który mamy na gry takie jak FIFA uświadomił nam wiele słabości, takich jak system nagród.

 

FUT jako Gra F2P ?!

Na koniec zostawiłem najbardziej kontrowersyjną opinię. Taka zmiana dałaby wiele plusów, wydawcy gry (chociażby większe zyski) ale czy bybłaby dobra dla graczy ? Rozłużmy to na “+” i “-“:

= Graczy byłoby więcej, przez co poziom by się diametralnie obniżył. Nie mam pewności czy to minus, dlatego daje taki znaczek. Na przykładzie BF2 wiemy, że dodanie samego FUT za darmo dałoby multum nowych graczy. W tygodniu gdy był on dostępny za darmo zostało założonych 20 000 000 nowych kont! Wiem że FIFA, przez samą specyfikę gry miałaby mniejsze zasięgi, ale ta zmiana byłaby rewolucyjna.

– Możliwe zniszczenie DR, ponieważ co roku jest on w jakiś sposób “psuty” W 19 zbytnio obniżono próg do I div, przez co poziom był tam niski, w 20 odbywały się tam Icon Swap, przez co większość spadała do 10 div, w 21 dodano ograniczenie do rozgrywania spotkań i kwalifikowano mecze w FC do limitu tych z DR.

– Przeciążenie serwerów. Tutaj nie muszę chyba nikomu tłumaczyć 🙃

Podsumowanie

Reasumując, co WY sądzicie o przedstawionych tutaj propozycjach ? Z chęcią poczytam wasze opinie na DC, a na dziś to tyle, do zobaczenia wkrótce

Cześć!