FIFA 23: Mamy kolejne oceny ogólne z czołowych lig! Jak prezentują się zawodnicy z Ligue 1 i Serie A?

Do premiery FIFA 23 pozostało 15 dni, a EA każdego dnia ukazuje nowe oceny zawodników. Dzisiaj wiemy już, jakie ratingi otrzymali zawodnicy Ligue 1, Serie A i MLS. EA pokazało nam również, jacy zawodnicy otrzymali największy potencjał w trybie kariery.

SERIE A

Liga włoska nigdy nie była tą najmocniej opakowaną. W tym roku najwyżej oceniona karta z Serie A to… Maignan 87. A jak prezentuje się reszta?
Największy upgrade: Bremer, Vlahović, Tonali (wszyscy +7)
Największy downgrade: Di Maria (-3)
Najlepszy zawodnik: Maignan (87)
Najgorszy zawodnik w czołowej 15: Vlahović, Tonali (obaj 84)
Polacy: Wojciech Szczęsny (86)
Czołowa piętnastka kart z Serie A wygląda następująco:

LIGUE 1

Pod względem grywalności być może najważniejsza z lig. W zeszłym roku była najpopularniejsza przez cały rok. Nie dziwne więc, że to na ogłoszenie ocen ogólnych z Ligue 1 czekaliśmy najbardziej. Nie zawiedliśmy się – coroczni ulubieńcy graczy nadal utrzymują swój wysoki poziom, a piłkarze PSG zajęli 11 z 15 i 7 pierwszych miejsc w gronie piętnastu czołowych nazwisk. Pomoże to w realiach nowego systemu zgrania. Liga francuska nie zawodzi nas kolejny rok z rzędu.
Największy upgrade: Payet (+2)
Największy downgrade: Ramos (-4)
Najlepszy zawodnik: Mbapper, Messi (obaj 91)
Najgorszy zawodnik z czołowej piętnastki: Payet, Volland, Lopes (wszyscy 82)
Polacy: brak
Czołowa piętnastka graczy z Ligue 1 prezentuje się tak:

MLS

Liga amerykańska pokazała nieraz, że potrafi być użyteczna. Wystarczy spojrzeć na takie karty jak Opara, Giovinco czy Vela w ostatnich latach. W tym roku MLS również może się pokazać z dobrej strony – za sprawą takich nazwisk jak Insigne czy Bale. Oczywiście, będą to karty używalne przez dość krótki okres. Większość kart z MLS-u jest bezużyteczna, ale znajdziemy kilka perełek. Na przykład Lorenzo Insigne, który po raz kolejny dostąpił zaszczytu posiadania wysoko ocenionej karty. Czołowe nazwiska z Major League Soccer prezentują się następująco:

NAJWIĘKSZE POTENCJAŁY

Coś dla koneserów trybu kariery. EA wreszcie spuściło trochę z FUT i pokazało rzecz związaną bardziej z innym trybem. Najwyższy potencjał posiada Kylian Mbappe, ale tuż za jego plecami są Haaland, Pedri i Foden. Wysoki potencjał pokaże nam w tym roku Jamal Musiala, który może być kluczowym elementem kilku karier. Czekamy na więcej doniesień co do potencjału graczy w trybie kariery.