FIFA 23: Next Gen na PC! + FUT Heroes, FUT Champions 2v2, Hypermotion 2, trailer FIFY 23

W tym tygodniu otrzymaliśmy masę informacji na temat FIFY 23 nie tylko od leakerów, a również od samego EA. Kanadyjczycy udostępnili okładkę edycji ultimate najnowszej odsłony swojej kopanki, otrzymaliśmy datę pierwszego trailera, a leakerzy ujawnili kilka informacji istotnych w kontekście Ultimate Team. Zacznijmy więc podsumowanie najnowszych przecieków dotyczących FIFY 23.

Na początek dobre wiadomości dla graczy z PC: FIFA 23 na tą platformę będzie w formie next genowej. Takie informacje podał na Twitterze użytkownik @FUTZONEFIFA, jedno z lepszych źródeł informacji o FIFIE 23. Oznacza to, że gracze PC wreszcie zostali przez EA docenieni po dwóch ostatnich edycjach, w których nadal musieli grać na starej generacji. Można więc powiedzieć: wreszcie! Dodatkowo PC zostanie uwzględnione w Crossplayu, a PS5, Xbox Series i PC otrzymają też wspólny rynek transferowy w FUT.

Wczoraj poznaliśmy też design specjalnych kart Heroes związanych z MŚ w Katarze. W specjalnym dodatku dotyczącym właśnie tej imprezy, podobnie jak cztery lata temu pojawi się Ultimate Team, a wraz z nim karty Bohaterów. Taką kartę będzie można otrzymać przy zakupie przedpremierowo Edycji Ultimate FIFY 23 przed 21 sierpnia:

Karty FUT Heroes związane z mundialem będą progresywne i będą się ulepszać wraz z zwycięstwami danych reprezentacji na mistrzostwach.

Dzisiaj ujrzymy pierwszy trailer FIFY 23 – ruszy też przedsprzedaż gry. Według leakerów nadchodząca odsłona będzie “największa w historii”, mają zostać wprowadzone innowacje dotychczas nie widziane w serii FIFA. Myślę, że więcej będziemy wiedzieli po trailerze.

FUT Zone przekazał też, że Elektronicy pracują nad wprowadzeniem Mistrzostw FUT 2vs2 – nie wiadomo jednak, czy ten “ficzer” pojawi się już w FIFIE 23, czy dopiero w EASFC24 – czekamy na dalsze informacje.

Ważne info dotyczące trybu kariery – w karierze menedżera będzie się można wcielić w prawdziwych szkoleniowców – i trenować nimi dowolny klub. Dla przykładu – wybieracie Pepa Guardiolę i trenujecie nim Koronę Kielce. Taka tam luźna propozycja ;). Dodatkowo w karierze zawodnika będziemy mieli cutscenki, możliwość podpisywania własnego kontraktu (negocjacje itp.), wedle leakerów mamy mieć do czynienia z większą ilością nowości w karierze zawodnika.

Kolejna doskonała innowacja dotycząca FUT – będziemy mieli do czynienia z “FUT Moments”. Będą one polegały na odtworzenia ikonicznych momentów w historii futbolu (np. gol Origiego z Barceloną). Po zaliczeniu takiego wyzwania (trzymając się przykładu z Origim) otrzymamy Belga w specjalnej wersji upamiętniającej tamto wydarzenie. Brzmi znakomicie, pytanie tylko jak często będziemy mogli to wykonywać i w jakich ramach. Sam pomysł jednak mocno przypadł mi do gustu.

Pojawia się możliwość, że po dzisiejszym trailerze poza informacjami tam ukazanymi otrzymamy też masę przecieków dotyczących gry – na to bardzo liczę. Osobiście – jestem dość podekscytowany nową, ostatnią odsłoną FIFY. Mam nadzieję, że gameplay dojedzie i będzie się w nią grało jeszcze lepiej niż w obecną edycję!