FIFA 23: Nominowani do nagrody POTM La Liga!

Za nami właściwie wrześniowe kolejki ligowe, bo trwa przerwa reprezentacyjna. Mamy już nominowanych do nagrody zawodnika miesiąca września w lidze hiszpańskiej. Czy faktycznie wiemy już mniej więcej, kto wygra głosowanie?

Za nami wrześniowe spotkania ligowe. Perfekcyjnie rozegrała je Barcelona, czy z większymi trudnościami Real – co było oczywiście do przewidzenia, bo to te dwa zespoły ewidentnie dominują w tym sezonie ligę hiszpańską, i czy właściwie ktoś może im na razie dorastać do pięt? A otóż może, bo zaraz za Realem, który prowadzi w tabeli, oraz drugiej Barcelonie, na trzecim miejscu jest Real Betis, któremu brakuje punkta do Barcelony, i dwóch do Realu Madryt.

Co do samej nagrody. Jest ona przyznawana najlepszemu zawodnikowi, spośród nominowanych. Wygrywa ten, kto niby po prostu prowadzi w głosowaniu, chociaż tego nigdy do końca nie wiadomo. Na pewno te głosy pomagają nakierować EA Sports na zwycięzcę. W sierpniu nagrodę POTM wygrał Agosto, co było dla wszystkich nie lada zaskoczeniem. Nie dostał i nie dostanie on jednak karty za ten miesiąc. Kto zaś wygra we wrześniu?

Wczoraj poznaliśmy siedmiu nominowanych do tej prestiżowej nagrody. Są nimi Lewandowski, Brais Mendez, Luiz Felipe, Nico Williams, Parejo, Castillejo oraz Valverde. Ewidentnym faworytem jest nasz rodak, a także Fede Valverde. Chociaż skłaniałbym się tu ku Polakowi, ponieważ po znakomitej kolejce nie dostał on karty drużyny tygodnia – więc na pewno jest tu coś na rzeczy. I mogłoby to być faktycznie prawdą, bo Polak zdobył we wrześniu 4 bramki i zaliczył 2 asysty, gdzie inni zawodnicy nawet nie dojeżdżają do tego poziomu. Fede Valverde strzelił jedynie 2 bramki i zanotował asystę.

Wyniki powinny pojawić się za tydzień. Głosować można na tej stronie:

https://laligapotm.easports.com

Author: Franek

Redaktor Naczelny FIFASITE.PL