Strona główna FC Hot News FIFA 23 | PITCH NOTES – PRO CLUBS/VOLTA FOOTBALL
FC Hot NewsFIFAFIFA 23

FIFA 23 | PITCH NOTES – PRO CLUBS/VOLTA FOOTBALL

157

Gra międzyplatformowa

Witam wszystkich, nazywam się Richard Walz, dyrektor ds. projektowania gier w profesjonalnych klubach i futbolu VOLTA. Chciałem zacząć od rozmowy na ważny temat w społeczności, cross-play.

Podzielam Twoje pragnienie, aby zobaczyć grę międzyplatformową w profesjonalnych klubach i rozumiem frustrację wynikającą z tego, że nie pojawiła się ona w premierze gry FIFA 23. Chociaż jesteśmy podekscytowani pierwszymi krokami, które wprowadzają nowe funkcje rozgrywki międzyplatformowej do gry FIFA 23, my Rozpoznaj także, co funkcja cross-play może oznaczać dla trybu Pro Clubs, z potencjałem poprawy dobierania graczy i umożliwienia wspólnej gry znajomym z różnych platform tej samej generacji.

Przy skali tak ważnej funkcji naszym celem jest dostarczenie Ci jak najlepszych doświadczeń. Patrząc na naszą międzyplatformową przyszłość, koncentrujemy się na dobieraniu graczy w Pro Clubs, VOLTA i kooperacji FUT, a także na wieloplatformowych zaproszeniach do lobby i ostatecznie międzyplatformowych Pro Clubs.

Z niecierpliwością czekamy na aktualizacje w przyszłości, ponieważ zespół kontynuuje realizację planu na przyszłość gry międzyplatformowej. Uwielbiamy pasję naszej społeczności, a Ty pomagasz wzmocnić naszą determinację, by pchać ten tryb do przodu i wprowadzać zmiany jakościowe, aby cieszyć się nimi jako gracze.

Profesjonalne kluby FIFA 23 i doświadczenie VOLTA FOOTBALL

Ważne jest, aby wyjaśnić, dlaczego mówimy o tych dwóch trybach jednocześnie. Pro Clubs i VOLTA FOOTBALL to tryby przeznaczone do grania ze znajomymi, w których dzielisz się doświadczeniami i spędzasz czas oraz rywalizujesz ze sobą i przeciwko sobie. Kluczową różnicą jest to, że Pro Clubs to miejsce, w którym udajesz się po autentyczne wrażenia piłkarskie, a VOLTA to miejsce, w którym ty i twoi przyjaciele relaksujecie się w trybie, w którym wszystko może się zdarzyć.

W tym roku opracowaliśmy funkcje, które zbliżają do siebie Pro Clubs i VOLTA FOOTBALL, dzięki czemu niezależnie od tego, jak Ty i Twoi znajomi macie ochotę grać w danym dniu, będziecie robić postępy. Wspinaj się po szczeblach w profesjonalnych klubach lub walcz ze sobą w różnych grach towarzyskich w arkadach VOLTA. Poczynisz postępy, niezależnie od tego, czy chcesz spędzać czas ze znajomymi w grze FIFA 23 w dwóch trybach. Wprowadzamy również element obsługi na żywo do Pro Clubs poprzez wspólne postępy sezonowe w Pro Clubs i VOLTA FOOTBALL, aby przez cały rok zdobywać i odblokowywać nową zawartość dla swojego awatara.

Graj po swojemu i rozwijaj swojego Pro

W grze FIFA 23 możesz awansować swojego Virtual Pro na więcej sposobów niż kiedykolwiek wcześniej.

Gry zręcznościowe w klubach

Częstą opinią, jaką otrzymujemy od graczy Pro Clubs, jest to, że tryb wymaga więcej sposobów gry, gdy twoi koledzy z klubu są offline. Mając to na uwadze, z przyjemnością przedstawiamy graczom możliwość zabrania swojego wirtualnego profesjonalisty na boisko treningowe, aby zagrać w nasz katalog gier zręcznościowych w grze FIFA 23.

Zawarliśmy kilka krótkich klipów podsumowujących wiele sekcji tego głębokiego nurkowania FIFA 23 Pro Clubs/VOLTA FOOTBALL z udziałem Timothy’ego Abla i Mbuso Rabede. Jeśli nie masz czasu na przeczytanie całego artykułu za jednym razem, filmy podsumowujące zawierają przegląd nowości w grze FIFA 23 wraz z materiałami przedstawiającymi nasze nowe funkcje w akcji.

Obejrzyj cały zwiastun

W 66 grach zręcznościowych będziecie mogli zdobywać PD wzrostu gracza aż do tygodniowego limitu, jednocześnie rywalizując o pierwsze miejsce w każdej tabeli rankingowej gier zręcznościowych przeciwko kolegom z drużyny.

Oznacza to, że jeśli masz tylko kilka minut na grę, nadal możesz poświęcić je na doskonalenie swoich umiejętności, robiąc postępy i rozwijając swojego profesjonalistę. Jeśli chodzi o ilość zdobywanych PD, wciąż to poprawiamy, ale im trudniejsza gra zręcznościowa i im wyższa ranga, tym więcej PD zdobędziesz.

Więc następnym razem, gdy będziesz czekał, aż ostatni towarzysz z klubu pojawi się online, przejdź do gier zręcznościowych (dostępnych w menu Centrum Pro Clubs) i zdobądź prawo do chwalenia się znajomymi.

Klubowe PD z meczów VOLTA FOOTBALL

Wszystkie mecze VOLTA FOOTBALL, w tym Arcades, będą teraz dawały PD gracza z Pro Clubs za czas spędzony w VOLTA. Możesz awansować swojego profesjonalistę, uderzając znajomych piłkami do zbijania, pokonując ich w Foot Tennis lub zdobywając najwięcej punktów w jednej z naszych nowych gier zręcznościowych, Battle Buckets

Zmiany w rankingu i poziomie meczu

Aby dodatkowo nagrodzić wkład gracza w mecze Pro Clubs, bardziej zróżnicowany zakres działań w grze zapewni PD wzrostu gracza, a ilość PD przyznawanych za każdą akcję została dostosowana. Ma to na celu zapewnienie bardziej sprawiedliwego podziału XP za wspieranie graczy, którzy przyczyniają się do sukcesu, nie umieszczając sami piłki w siatce.

Ucząc się na podstawie otrzymanych przez nas opinii dotyczących systemu awansowania piłkarzy wprowadzonego w grze FIFA 22, Pro Clubs zebrało trzy kluczowe informacje na temat tego systemu.

 1. Zmaksymalizowanie swojego poziomu wymagało zbyt dużego wysiłku.
 2. Częstotliwość aktualizacji wydawała się powolna; było zbyt dużo czasu między znaczącymi, praktycznymi ulepszeniami gracza.
 3. Umiejętności były odblokowywane zbyt wolno, aby umożliwić eksperymentowanie.

Aby odpowiedzieć na te uwagi, wprowadziliśmy następujące ulepszenia systemu zdobywania poziomów w grze FIFA 23:

 • Ilość PD wymagana do przejścia z poziomu na poziom znacznie się zmniejszyła.
 • Zmniejszono ilość PD wymaganych do osiągnięcia maksymalnego poziomu.
 • Maksymalny poziom został zwiększony z 25 do 100.
 • Gracze mogą zdobyć maksymalnie 185 punktów umiejętności.
 • Wszystkie profity zostaną odblokowane na pierwszych 25 poziomach. Po osiągnięciu 25 poziomu gracze będą nadal odblokowywać więcej miejsc na profity i zdobywać więcej punktów umiejętności.

Uważamy, że dzięki tym zmianom w zdobywaniu poziomów, a następnie różnym opcjom zdobywania PD w profesjonalnych klubach, zwiększy się różnorodność sposobów spędzania czasu przez cały rok.

Wspólny postęp sezonów

Postęp wydarzenia sezonowego 

Wiemy, że możliwość dostosowania swojego awatara, aby wprowadzić swój własny styl na boisko ze znajomymi, jest naprawdę ważna. Jako grupa jesteśmy naprawdę dumni z całej zawartości i opcji, które daliśmy naszym graczom w VOLTA FOOTBALL. W tym roku do imprezy dołącza Pro Clubs.

Teraz, niezależnie od tego, czy grasz w VOLTA FOOTBALL (zręcznościowe, składy i bitwy), czy w profesjonalnych klubach (zrzuty, ligi, puchary i mecze towarzyskie), będziesz zdobywać punkty sezonowe (SP), które przyczyniają się do odblokowania nowego sprzętu dla Twojego wirtualnego profesjonalisty . Zdobyte punkty sezonowe wpłyną na ten sam system postępów w wydarzeniach sezonowych, co oba tryby. Wydarzenia sezonowe będą nadal działać w ten sam sposób i w tym samym (przeważnie) sześciotygodniowym rytmie, jak w VOLTA FOOTBALL dla FIFA 22. Oznacza to, że w każdym sezonie będą pojawiać się nowe treści do zdobycia i odblokowania dla obu Twoje profesjonalne kluby i awatary VOLTA.

Gracze Pro Clubs otrzymają zarówno nagrody SP, jak i monety VOLTA w oparciu o ich wyniki (ocena meczu, z premią za bycie „graczem meczu”) oraz wynik meczu (wygrana, przegrana, remis). Podsumowanie twoich nagród można teraz znaleźć w sekwencji pomeczowej Pro Clubs.

Postęp wydarzenia sezonowego można śledzić za pomocą panelu wydarzeń sezonowych zarówno w Pro Clubs, jak i w centrach VOLTA FOOTBALL, które będą również ostrzegać, gdy czeka na Ciebie nagroda. Wszystkie nagrody należy odebrać ręcznie i z poziomu VOLTA FOOTBALL. Dla graczy Pro Clubs oznacza to, że będą musieli przejść do VOLTA FOOTBALL, co można wygodnie zrobić za pomocą bezpośredniego łącza z centrum Pro Clubs Hub.

Będziesz także zdobywać monety VOLTA do wydania w sklepie VOLTA. Przejdź do sklepu VOLTA, aby odblokować te przedmioty, które można udostępniać. Przedmioty, które można udostępniać, są oznaczone logo VOLTA FOOTBALL i Pro Clubs na obrazie przedmiotu.

Uwaga: Nie wszystkie przedmioty ze sklepu VOLTA można wyposażyć w profesjonalnych klubach.

Dostosowywanie 

Teraz, gdy rozmawialiśmy o tym, jak będziesz odblokowywać zawartość przez cały rok, porozmawiajmy o tym, jaki rodzaj zawartości będziesz mógł odblokować dla swojego awatara.

W profesjonalnych klubach możesz odblokować opcje dostosowywania tatuaży, akcesoriów do twarzy, butów, fryzur i zarostu. Chcemy, aby nasi gracze czuli, że każdy znajdzie coś dla siebie, chociaż pamiętaliśmy, aby nie wpływać na autentyczny ton Pro Clubs w FIFA 23.

W VOLTA FOOTBALL wzmacniamy zabawę i nadal przesuwamy granice dzięki pełnym kostiumom, neonowym ubraniom i malowaniu twarzy, jednocześnie współpracując z bardzo ekscytującymi projektantami, aby co sezon dostarczać treści.

Każdy sezon przyniesie nowy sprzęt zarówno dla profesjonalnych klubów, jak i graczy VOLTA, który będzie można odblokować dzięki postępom sezonowym i sklepie VOLTA.

Zmiany w rozgrywce

HyperMotion 2 + Doświadczenie w kolejce*

Pro Clubs i VOLTA FOOTBALL czerpią wszystkie korzyści z ciężkiej pracy zespołów Gameplay i Matchday Experience. Jeśli chcesz zagłębić się we wszystko, co pociąga za sobą, sprawdź głębokie nurkowanie [link], ale kilka z moich ulubionych ulepszeń, które pojawią się w klubach, to nowy system powtórek AR, który zamienia wspaniały cel z przyjaciółmi w niezapomnianą chwilę . Po drugie, boisko: po prostu wygląda niesamowicie i nadal jestem zachwycony jakością, jaką udało się osiągnąć zespołowi. Jeśli zamierzasz spędzać czas na boisku z przyjaciółmi, jest to zdecydowanie najlepiej wyglądający i czujący, jaki kiedykolwiek widziałem.

*HyperMotion2, AR Replays i Hyper-Realistic Pitch są dostępne tylko na PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC i Stadia.

Profity

Do gry FIFA 23 dodano cztery nowe profity związane z piłkarzami, które pozwolą ci jeszcze bardziej udoskonalić swój styl gry.

Oto cztery nowe profity i ich działanie:

Atakowanie Umiejętności

 • Kłusownik – zwiększa twoje wszechstronne wykończenie (w tym premię do salw, wykańczania i celności strzału), gdy znajdujesz się w pudełku.

Umiejętności tworzenia szans

 • Lekkie podania – Zwiększa zdolność członków drużyny do łapania i kontrolowania twoich podań.

Umiejętności obronne

 • Interceptor – Poprawia twoją zdolność do przechwytywania i zakłócania podań i strzałów przeciwnika podczas obrony i w bezpośredniej bliskości piłki.
 • Chase Down – Zwiększa tempo obrony natychmiast po utracie posiadania. Profit dezaktywuje się po 40 sekundach w grze, jeśli nie odzyskałeś posiadania.

Wpadki

Aby uczynić zrzuty szybsze i bardziej wciągające, w grze FIFA 23 wprowadzono pewne zmiany.

Co najbardziej zauważalne, długość połowy została skrócona do czterech minut, a mecze przejdą do dogrywki Golden Goal w przypadku remisu po 90 minutach. Mecze nie będą przechodzić do rzutów karnych na koniec dwóch okresów Złotej bramki, a zamiast tego mecz zakończy się remisem.

Aby odświeżyć wrażenia z meczów, mecze Drop-In będą teraz rozgrywane na różnych stadionach, a drużyny będą nosić stroje z wybranych nowych projektów Drop-In. Te stroje i stadiony będą się zmieniać, aby zapewnić, że środowisko, w którym grasz, nigdy się nie zestarzeje.

Wyróżnienia po meczu

Nowe wyróżnienia pomeczowe wyróżniają pięciu najlepszych zawodników, przydzielając ich do czołowych kategorii statystycznych, takich jak większość wślizgów, najdalszy przebieg i wiele innych, aby uczcić graczy za ich wszechstronne wyniki.

Aktualizacje TRYBU PIŁKI NOŻNEJ VOLTA:

Pamiętaj, że wraz z ulepszeniami salonów gier, oddziałów, stadionów i umiejętności charakterystycznych, będziesz mógł awansować swojego Pro Clubs Pro, a także swojego VOLTA Pro, rozgrywając mecze solo lub ze znajomymi.

Aktualizacje gier zręcznościowych

Nowe i ulepszone gry dają więcej sposobów na walkę ze znajomymi. Moim osobistym faworytem jest włączenie torów z przeszkodami, gdzie ścigasz się ze znajomymi z jednego końca stadionu na drugi, próbując kontrolować piłkę i dryblować wokół przeszkód.

Ulepszone odgłosy tłumu, nowe rekwizyty, dynamicznie kolorowe kulki, nowe efekty dźwiękowe i nie tylko zapewniają więcej emocji za każdym razem, gdy wejdziesz do Arkad.

Cofnęliśmy się również i ulepszyliśmy wszystkie 16 gier, które wydaliśmy w zeszłym roku.

W dniu premiery pojawi się sześć nowych Gier Zręcznościowych:

Król dryblingu:

Pozostań w ruchomym kręgu, zbierając trofea i unikając przeszkód. Jeśli wyjdziesz z kręgu, zostaniesz wyeliminowany.

Tor przeszkód:

Ścigaj się do końca boiska wypełnionego przeszkodami i strzel gola przed dowolnym przeciwnikiem.

Golf na nogę:

To jak golf, ale z celami… i kopnięciem. Strzel gola w danej siatce w najmniejszej możliwej liczbie strzałów.

Cztery kwadraty:

Kiedy piłka zbliża się do ciebie, kopnij ją w dowolne pole przeciwnika. Jeśli odbije się od twojego pola dwa razy lub jeśli wyrzucisz go poza granice, zostaniesz wyeliminowany.

Wiadra bojowe:

Walcz z przeciwnikami jeden na jednego, aby zdobyć piłkę, a następnie rzuć ją do wiadra na środku boiska, aby przejąć ją dla swojej drużyny. Zdobądź jak najwięcej wiader, aby wygrać.

Złap piłkę:

Zupełnie jak zdobądź flagę. Ukradnij piłkę z obszaru „bazy” przeciwnika i przynieś ją z powrotem do swojej.

Nowe stadiony „XL”

Ciągła ewolucja rozgrywki w Squads jest dla nas niezwykle ważna, dlatego wprowadziliśmy nowy, „bardzo duży”, mały, boczny stadion.

Wiąże się to z kilkoma kluczowymi zmianami,

Więcej miejsca – Stadion jest o około 10% większy niż nasze poprzednie duże stadiony. To może nie brzmieć dużo, ale uważamy, że jest to idealne miejsce między byciem małym i posiadaniem wystarczającej ilości czasu i przestrzeni na myślenie i reagowanie. Dodatkowe 10% oznacza, że ​​masz więcej miejsca na dotknięcie i zauważenie biegu znajomego. Jest też więcej miejsca po dryblingu przez kogoś, aby podnieść głowę i wykonać podanie lub oddać strzał.

Większe sieci – Poszerzyliśmy nasze sieci, aby lepiej nagradzać umiejętności podczas celowania podczas okazji do zdobywania punktów. W przeszłości względna wielkość bramkarzy w porównaniu z mniejszymi siatkami znacznie utrudniała znalezienie luki, ale teraz, przy większych siatkach, zobaczysz większą różnorodność w strzelaniu bramek, z większą różnorodnością strzałów i bardziej zróżnicowaną fizyką piłki.

Wyższe, sprężyste ściany – Zwiększyliśmy wysokość i sprężystość ścian, aby dać ci więcej kreatywności podczas rozgrywania. W poprzednich latach wysokość ścian i materiał, z którego wykonano ogrodzenia z ogniw łańcucha, sprawiały, że środowisko mogło być trudne do wykorzystania do robienia niesamowitych zabaw. Dzięki zmianom w materiale i wysokości ścian jesteśmy pewni, że będziesz strzelał więcej wspaniałych bramek ze znajomymi.

Aktualizacja zdolności podpisu

Dodaliśmy zdolność sygnaturową Take Flight, która pozwala wznieść się ponad przeciwnika, wygrywać piłki w powietrzu lub wykonywać spektakularne kopnięcia z roweru.

Dopracowaliśmy także zdolności charakterystyczne, aby wydawały się potężniejsze. Zobaczysz teraz szmacianą lalkę przeciwników podczas super ataku, a także po trafieniu huczącym strzałem.

Outro

W porządku przyjaciele, to na razie wszystko od nas. Mam nadzieję, że nie możesz się doczekać nowych sposobów spędzania czasu ze znajomymi oraz rozwijania i dostosowywania swoich awatarów w Pro Clubs i VOLTA FOOTBALL w tym roku.

W imieniu całego zespołu programistów dziękujemy za poświęcenie czasu na zapoznanie się z informacjami o prezentacji, a my przekażemy informacje dotyczące rozgrywki międzyplatformowej tak szybko, jak to możliwe.

Richard Walz i zespół Pro Clubs / VOLTA Development.

Wesprzyj FIFASITE.PL

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NASZ DISCORD!

ANKIETA

Jaki jest Twój ulubiony tryb w EA FC 24?

View Results

Loading ... Loading ...

Kupuj gry taniej

Polecane artykuły

Zapowiedź ogromnej modyfikacji do EA FC 24

Modyfikacja International Expansion Patch (IEM) zawita także do EA Sports FC 24....

Lewandowski może zgarnąć nagrodę zawodnika miesiąca La Liga. Wszystko w rękach fanów

Powoli zbliża się koniec lutego, więc czas na nominacje do tytułu zawodnika...

Jak poprawić realizm Ekstraklasy w EA FC 24? [Poradnik]

Ostatnio, naprawdę często ogrywam tryb kariery menedżera w FC 24 klubami z...

Polak okrzyknięty wschodzącą gwiazdą piłki. Został wyróżniony w EA FC 24

Nie od dziś wiemy – Polska wielkimi talentami piłkarskimi niestety nie stoi....