FIFA 23 Plotki #2: System zmiany pozycji w FUT ze zmianami, nowe karty FUT Heroes

Jako, że cykl życia FIFY 22 zmierza ku końcowi, zaczynamy już coraz śmielej patrzeć w przyszłość. A w przyszłości, jak co roku, czeka na nas FIFA 23 i już mamy potwierdzone informacje dotyczące “ficzerów” w nowej odsłonie kopanki od EA. Zobaczcie sami.
Na początek nowy system zmian pozycji na kartach w FUT. Jak podaje FUT Sheriff (@FutSheriff), główne źródło przecieków związanych z FIFĄ 22, a od niedawna też 23 na Twitterze, w nadciągającej odsłonie gry dostaniemy kompletnie nowe sposoby zmian pozycji. Znane nam zmiany pozycji zostaną zastąpione przez zupełnie nowy system. Jak to będzie działać?
A więc załóżmy że naszym przykładem będzie zawodnik Manchesteru City, Joao Cancelo. Portugalczyk potrafi grać na dwóch pozycjach – prawej i lewej obronie. Tak więc na swojej karcie w FUT 23 otrzyma dla przykładu pozycję PO, a jako “secondary position” (drugą pozycję) – LO. I odpowiednią kartą zmiany pozycji będziemy mogli zmienić pozycję Cancelo z PO na LO.

Zmieniać pozycje będziemy mogli jedynie zawodnikom z “secondary position” (ma być ich wielu) i tylko na podane drugie pozycje. Żeby było jeszcze jaśniej – Ronaldinho. Swoją kartę Ikony w wersji Prime ma na pozycji LS, jednak wiadomym jest, że Brazylijczyk przez większość pozycji grał jako ofensywny pomocnik. Dlatego otrzyma on “secondary positions” – ŚPO i LP – i na te pozycje będziemy mogli zamienić LS.

Moim zdaniem nowy system jest lepszy niż ten obecny, na pewno sprawia, że budowa składu w Ultimate Team będzie bardziej realistyczna. Zdecydowanie dla mnie zmiana na plus.
To nie koniec przecieków. Sheriff podał informacje na temat nowych kart FUT Heroes, które miałyby zostać dodane do nowej odsłony FIFY. Jednakże zaznaczył on, że nie są to całkowicie potwierdzone karty, a w szczególności ich statystyki. Nauczyłem się jednak, że warto mu ufać. Poniżej lista kart Heroes, które wyciekły za pomocą Sheriffa oraz @fifa_romania na Twitterze.

  • Yaya Toure (89, CM)
  • Dirk Kuyt (87, ST)
  • Peter Crouch (88, ST)
  • Rafa Marquez (89, CB)
  • Lúcio (89, CB)
  • Claudio Marchisio (89, CM)
  • Joan Capdevila (86, LB)

Myślę, że niektóre z tych kart, szczególnie na początku gry, mogą być częścią wielu składów. Szczególnie biorąc pod uwagę nowy system zmian pozycji, który utrudni uzyskiwanie zgrania. W ramach przypomnienia – karty Heroes mają do siebie przypisaną ligę, z którą to mają zielone linki, a z zawodnikami tej samej narodowości mają pomarańczowe połączenia. Dzięki tym cechom są bardzo przydatne np w łączeniu dwóch lig w jednym składzie, podobnie zresztą jak Ikony. A właśnie, skoro już jesteśmy przy kartach Bohaterów…
Portal Stakester.com podaje, że w najnowszej FIFIE ujrzymy nowy system ulepszeń kart Heroes. I oczywiście, w tym roku też od samego początku gry słyszeliśmy informacje o możliwych ulepszeniach, a wydarzyło się to de facto dopiero niedawno, jednak według Stakestera w dwudziestce trójce mamy zobaczyć inny, nowy, lepszy system. Ma on uczynić karty Bohaterów “progresywne”. Innymi słowy: postępowe. Może to oznaczać, że na przestrzeni roku będziemy mogli w jakiś sposób sami rozwijać swoje karty – i to byłoby coś, co zdecydowanie zachęciłoby mnie do grania nimi. Chętnie rozwinąłbym np. Jerzego Dudka do poziomu 92. Jeśli faktycznie tak miałoby to wyglądać, będzie to zmiana na plus.